Tajemnica zamku Kant

Wydawnictwo: Jaguar

Lucy Wickwright, pokojówka córki barona Kantu, świetnie wypełnia swoje obowiązki. Robi to, co jej każą, nigdy nie kłamie i zawsze bierze na siebie winę za niezbyt grzeczne wybryki swej pani. Pewnego dnia Lucy zostaje wplątana w spisek, który może zburzyć panujący w Baronii porządek i ład. Przy okazji odkrywa wstrząsającą tajemnicę.

| 2012-03-18
Przeczytana: 2007 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Baronia Kantu to maleńkie państewko - tak maleńkie, że trudno je dostrzec na mapie. Z powodu tego, że mało kto o nim wie, a także położenia między wysokimi górami, w Kancie technika wciąż jest na poziomie średniowiecza. Mimo to trochę zwyczajów czy przedmiotów przedostało się z zewnątrz. Jednym z nich jest guma do żucia - niezwykle drogi i ekskluzywny przysmak, spożywany przez szlachtę w ilościach hurtowych, co nie podoba się poddanym, obciążonym wysokimi podatkami. Niektórzy z nich, wspomagani przez część szlachty, postanawiają się zbuntować.
A tymczasem dziesięcioletnia następczyni tronu Kantu, Paulina, zajmuje się głównie zabawą oraz płataniem psikusów wszystkim mieszkańcom zamku. A jako że na córkę barona krzyczeć nie można, wina za wszystkie jej przewinienia spada na jej pokojówkę, niewiele od niej starszą Lucy Wickwright, sierotę, której rodzice zostali zamordowani przed kilkoma laty. Lucy jest posłuszna, grzeczna, skromna, nigdy nie kłamie - słowem, idealna służąca.
Ale...

PahaludO | 2011-01-27

Ciekawa śmieszna książka :)

Marry | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, Pożyczone
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Drugą część z tej serii czytałam kilka lat temu. Teraz kiedy czytałam pierwszą część to mnie nie zaciekawiła. Szczerze mówiąc polecam tylko młodszym dzieciom.

porządna powieść dla dzieci. Poleciłabym raczej, wartościowa, interesująca, pełne postacie, pełne opisy, pełne dialogi.

Ina | 2012-07-25

po prostu ciekawa książka, jednak takiego końca można się było spodziewać ;)

ela6370 | 2011-07-14

Przeczytałam ale mi sie nie podobała zbytni... nie polecam :/

Rila | 2018-04-04
Ghulon | 2017-09-26