Kamienny Sokół

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Rozbita Kula (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Stenfalken

Will, Irma, Tatanee, Cornelia i Hay Lin, to tylko z pozoru zwykłe uczennice. Tak naprawdę są czarodziejkami i Strażniczkami Kondrakaru. Tym razem czeka je wyjątkowo trudne zadanie, bo Gorgon to silny przeciwnik, a stawką są losy całego świata.

Jucia58542 | 2014-09-20

Walki i to jeszcze wygrane ze strony pięciu małych wojowniczek bardzo mną poruszyły. Jak autorka pisze: są przecież jeszcze tylo uczennicami, a już są ta dobre w walce i nie tylko:) Polecam tę książke jak równierz całą serię o WITCH:)

Noise | 2012-11-15

Ta książka bardzo mi się podoba. Czytałam wszystkie 4 części i również mi się podobały. Fajna książka i polecam całą serie. :D

j_violet | 2014-06-21

Za młodu.. prawdopodobnie obecny stan świadomości gdybym przeczytała to jeszcze raz obnizylby notę...

kandara | 2015-01-07

W pierwszej chwili nie byłam nawet na sto procent pewna, czy to czytałam i musiałam się upewnić. Okazało się jednak, że owszem... podczytywałam to cichem w jakimś supermarkecie, stojąc przed półką z książkami, jako, że już wtedy byłam na takie cudeńka za stara. Ale ponieważ wcześniej z ciekawości przejrzałam, a nawet kupiłam kilka numerów komiksu, obejrzałam też serial (tak, też z ciekawości), a historia pięciu przyjaciółek władających żywiołami z jakiegoś powodu mi się spodobała, musiałam sprawdzić także te książeczki.
Teraz, prawie dziesięć lat do tego wydarzenia postanowiłam przypomnieć sobie przynajmniej mały fragment jednej z nich i muszę przyznać, że ma to klimat. Język, jak to w literaturze dziecięcej jest prosty, ale dobrze budujący nastrój, wytwarzający, tam gdzie trzeba uczucie pewnego niepokoju u czytelnika (opis więzienia Gordona na samym początku, sny dziewcząt). Lektura zaciekawia i wciąga. Cóż mogę powiedzieć więcej (tym bardziej, że odświeżyłam sobie tylko...

Orjanne | 2011-04-27
Przeczytana: 2006 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powiem tak... Czytałam tę serię będąc zupełnie małą dziewczynką. To właściwie pierwsze książki, po które sięgnęłam "dla siebie". Pamiętam, że cała seria zrobiła na mnie dobre wrażenie i miło ją wspominam, chociaż nie wiem, jaka by była moja opinia o nich obecnie.

Blackcherrybutter | 2011-12-03

Czytałam ją, no dawno nawet nie pamiętam który rok był to dokładnie. Jedne co przyszło mi na myśl gdy zobaczyłam tą pozycję i przypomniałam sobie o niej:jak ją wtedy czytałam bardzo mi się podobała.

Lorelei | 2016-06-19
Rosalie Soiree | 2016-05-25