Gdzie jesteś?

Tłumaczenie: Krystyna Sławińska
Wydawnictwo: Albatros
QU ES-TU?
Lotta

Dwoje zakochanych w sobie amerykańskich dwudziestolatków rozstaje się w nadziei ponownego spotkania po jakimś czasie. Najpierw chcą odszukać swoje miejsce w życie. Susane angażuje się w działalność humanitarna w Hondurasie, Filip zostaje w Stanach i rozpoczyna pracę w reklamie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,941,1431,gdzie-jestes-.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,941,1431,gdzie-jestes-.html

Alicja | 2014-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2014

Ciekawa historia związku dwojga młodych, zakochanych ludzi znających się od dziecka. Dowodem ich łączności duchowej był medalik podarowany Susan przez Philipa, który miał chronić ją przed niebezpieczeństwem.
Mimo, iż byli razem przez dwadzieścia lat przychodzi moment w którym postanawiają się rozstać na dwa lata, gdyż każdy z nich miał swoje priorytety w życiu, które niestety były rozbieżne. Susan wstąpiła do Korpusu Pokoju, organizacji humanitarnej niosącej pomoc ludziom w innych krajach. Philip został w Stanach pracując w agencji reklamowej. Podczas rozłąki korespondują ze sobą dzieląc się w listach swoimi przemyśleniami, uczuciami i oskarżeniami.Susan nie mogła pojąć, dlaczego potężne państwa wysyłają całe armie ludzi na wojny, a nie stać ich na pomoc dla ubogich. Zrozumiała,że ludzka odwaga i nadzieja pozwala odrodzić się w życiu na nowo.Książka pełna miłości, samotności, cierpliwości, pokory i ucieczki do dzieciństwa, które jest fundamentem naszych marzeń i naszego...

Monika | 2014-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 października 2014

Bardzo mile zaskoczyła mnie ta książka!
Historia w niej opisana jest niebanalna, urokliwa, ciekawa i mądra. Poza tym bardzo podobał mi się język i sposób, w jaki książka została napisana.
To moje pierwsze i mam nadzieję, że nie ostatnie spotkanie z Autorem.
Polecam.

witcherrie | 2015-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2015

''Gdzie jesteś?'' jest bardzo dziwną książką.
Po pierwsze.
Ogromnie irytowała mnie postać tej całej Susan. Uciekała przed wszystkim- zmorami z przeszłości, miłością, odpowiedzialnością.Powinna im stawić czoło u boku swojego ukochanego Philipa, a nie cały czas uciekać.
Po drugie.
Wzruszyła mnie postawa Mary. Choć na początku była do Lisy uprzedzona, pokonała swoje wewnętrzne opory i dała zarówno sobie jak i Lisie szansę.
Po trzecie.
Nie wiem do końca o czym miała być ta książka. O miłości? Raczej straconej. O przywiązaniu? Może. Nie wiem do końca więc raczej nie polecam

Gladys | 2015-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia opowiada o poszukiwaniu własnego ego, o ucieczce przed swoimi uczuciami, marzeniami czy też pragnieniami, do której dochodzi z powodu obawy przed nimi. Uciekamy przed dzieciństwem, czy też wspomnieniami, chcemy zaszyć się w jakieś skorupie i przestać myśleć o wszystkim. Staramy się również robić coś przez co chcemy zapomnieć lub zrekompensować coś, gdy chcemy coś naprawić lub zmienić bieg wydarzeń, na które już nie mamy wpływu. Strach nas paraliżuje i zachowujemy się głupio, czy też bezmyślnie. Podejmujemy decyzje pod wpływem chwili, co jest wielkim błędem. Tak samo jak bohaterka Susan, która pogubiła się wraz ze swoimi uczuciami oraz wspomnieniami. Kochała Philipa lecz wiedziała że nie poukładała jeszcze swojego poprzedniego etapu życia, wiedziała że nie zamknęła tamtego rozdziału i nie pozwoliła mu na siebie czekać.
Gdy przeczytałam, że Susan zginęła i osierociła córkę, wiedziałam w tamtym momencie, że to jest intryga, którą wymyśliła, Postać małej Lisy, która bardzo...

Nanette | 2015-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Albo mi się wydaje, albo już kiedyś czytałam tę książkę. I chyba też nie bardzo mi się podobała, skoro jej nie zapamiętałam. Historia taka sobie. On, ona, niby wielka miłość, a tak naprawdę komplikacje na własne życzenie. A to, co zrobiła Susan jest dla mnie niepojęte. Jak tak można. Nie wciągnęła mnie ta książka. Zmęczyła wręcz. Jakoś nie polecam.

Gośka | 2012-05-16
Przeczytana: 16 maja 2012

Philip i Susan znają się od dziecka.Są parą zakochanych dwudziestolatków, kiedy ona zapisuje się do Korpusu Pokoju i wyjeżdża na dwa lata do Hondurasu.Tęsknią do siebie,piszą listy,aż wreszcie nadchodzi dzień jej powrotu.Spotykają się na lotnisku i tam Philip dowiaduje się,że Susan nie zostaje przy nim,że za dwie godziny wraca z powrotem.I tak to trwa.A on cały czas czeka. W końcu jednak traci nadzieję i zaczyna spotykać się z Mary.Dalsze ich losy pozostawię nieopisane:)
Jest to historia wielkiej,nieprzemijającej miłości i oddania,ale również poszukiwania swojego miejsca w życiu.

Alicja Dobry | 2014-02-09
Przeczytana: 07 lutego 2014

Książka o miłości, której zakończenia nie można nazwać klasycznym, nudnym czy przewidywalnym.
Historia dwojga zakochanych ludzi, którzy spędzili wspólnie dzieciństwo, leczenie nie mogli być razem ze względu na swe charaktery, pomału przeradza się w opis życia zagubionej dziewczynki, która została opuszczona przez matkę.
Zaskakujący, choć szczęśliwy koniec dzieła wprawił mnie w dobry humor, gdyż przeczytałam kolejną godną podziwu książkę!

Judith | 2017-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2017

"Gdzie Jesteś" opowiada historię Philipa i Susane, młodych i ambitnych, zakochanych w sobie dwudziestolatków. Zostaną jednak rozłączeni, ponieważ Susane postanawia wylecieć do Hondurasu w misji humanitarnej. Odtąd spotykają się raz na rok, lub na dwa lata i spędzają jedynie kilka godzin w kafejce na lotnisku. Między czasie piszą listy. Cała ta sytuacja sprawia, że coraz bardziej się od siebie oddalają, a ich miłość wystawiona jest na ciężką próbę.
Muszę przyznać, że dawno już nie czytałam książki tak bardzo mdłej i nijakiej. Opisy misji humanitarnej dłużyły mi się nieznośnie, z resztą wyczekujący latami Philip też nie był zbyt pasjonujący. Postanowiłam dokończyć ją "na siłę", jednak zdania nie zmieniłam. Wlokąca się ślamazarnie akcja, mało ciekawa fabuła i nudne dialogi, sprawiły że po przeczytaniu odłożyłam tę książkę z uczuciem ulgi.

chanel | 2014-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2014

" Gdzie jesteś " jest moją pierwszą książką tego autora. Bardzo podobała mi się historia Marca, opowiada o sile uczucia jakie może łączyć dwojga młodych ludzi, których oddzielały tysiące kilometrów. On był zakochanym mężczyzną chcący jak najlepiej dla ukochanej, ona młoda, wyzwolona kobieta szukająca przygód, zapisuje się do Korpusu Pokoju i wyjeżdża do Hondurasu.
Najbardziej urzekły mnie listy, którymi wymieniali się Susan z Philipem były pełne nadziei i odliczania do momentu aż znów będą mogli zobaczyć się.Jednak muszę przyznać, że niekiedy wkurzała mnie główna bohaterka, gdyż nie chciała otworzyć się i przyznać, że kocha Philipa. Lecz po przeczytaniu kilkudziesięciu stron przyzwyczaiłam się. ;) Zakończenie również nie należy do przewidywalnych.
Gorąco polecam.

Beata | 2011-11-04
Przeczytana: 2009 rok

Historia opisana na kartach tej książki wstrząsnęła mną. Podziwiałam hart ducha głównych bohaterów. Piękna