Szkoda że Cię tu nie ma

Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Wish You Were Here
enka

Po dziesięciu latach szczęśliwego związku Charliego Mansella opuszcza ukochana dziewczyna. Lekarstwem na ból serca ma być tydzień słońca, morza i suflaków w Malii, imprezowej stolicy Grecji. Miejsce słynie z taniego piwa, całonocnych imprez i entuzjastów nocnego szaleństwa. Problem w tym, że żaden z nich nie jest już nastolatkiem, i nie pasują do tego miejsca bardziej, niż mieliby odwagę przyznać. Przezabawna, pełna ciepła opowieść o miłości, przyjaźni i o tym, jak w siedem dni w upalnym słońcu greckiego miasteczka może na zawsze zmienić czyjeś życie.

Magdalena | 2011-03-06
Przeczytana: 28 stycznia 2011

"Szkoda że Cię tu nie ma" Mike Gayle
Książka ta została przeze mnie pochłonięta w ciągu jednej nocy.
Czytając jedną stronę gwałtownie byłam ciekawa co wydarzy się dalej.
Historia głównego bohatera Charliego Mansella wydawałoby się banalna.
Prócz samego wątku miłosnego książka pokazuje nam, że nie ma sytuacji bez wyjścia, ślepych uliczek. Są ludzie, którzy bez względu na sytuacje w naszym życiu, przyjdą z pomocą.
Historia zabawna, momentami smutna, niemniej jednak bardzo wciągająca i wbrew pozorom pouczająca- Najważniejsza w życiu jest rodzina i przyjaźń.
Zamykając książkę powiedziałam: Jeszcze raz!

Bardzo dobra.

miki24gr | 2012-01-12
Przeczytana: 16 listopada 2011

Można odpocząć przy lekturze, uśmiać się trochę, przysnąć na chwilkę. Przeczytać i zapomnieć. Taka sobie..

Mey-Mey | 2012-01-06
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane

Lekka powieść wakacyjna, którą szybko się czyta, ale to nie jest książka, która z każdą stroną podnosi nam poziom ciekawości co jest dalej. Czytając opis miałam nadzieję na coś lepszego - ciekawszego.

Ewelina | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

Czy po rozstaniu cierpią tylko dziewczyny? Czy tylko one mają złamane serca i długo dochodzą do siebie?
To książka, która pokazuje historię 35-letniego Charliego, który po 10 latach związku z Sarą, zostaje przez nią zdradzony i porzucony. Jego przyjaciele zabierają go na wakacje na Kretę, niby po to, żeby Charlie się zabawił i zapomniał, ale każdy z nich ma swój ukryty cel.
Andy - chce oderwać się od rutyny i nudy dnia codziennego (również do swojej partnerki, z którą związany jest już 7 lat). Tom pragnie przestać myśleć o tym, że może mieć raka i udręczać się czekaniem na wyniki swoich badań.
Charlie chce zapomnieć o Sarze i może zaliczyć jakiś wakacyjny romans.
Jak potoczą się losy 3 przyjaciół z college'u?

| 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Chociaż książka napisana została z męskiego punktu widzenia, polecam ją obu płciom. Ma momenty zabawne, wzruszające... Wywołuje emocje, co świadczy o tym, że jest naprawdę dobrą książką. Miejsce akcji powieści świetnie dobrane. Przy okazji czytelnik może się poczuć, jakby sam był w gorącej i słonecznej Grecji.

enka | 2010-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2010

Przezabawna,pełna ciepła opowieść o miłości,przyjażni.

Małgorzata Chabzda | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Świetna książka. Sięgając po nią byłam bardzo ciekawa opisu miłości z męskiego punktu widzenia. W książce znajdziemy wszystko poczynając od zdrad, romansów, podróży a kończąc na pięknej miłości. Bardzo polecam.

kamikadze | 2010-09-15
Przeczytana: 14 września 2010

Ciekawa i humorystyczna książka, miło i szybko się ją czytało.

Monika | 2015-08-23

Przyjemne czytadło na letnie dni lub jesienne wieczory :)

Marta | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna opowieść opisana przez faceta... Cieszę się, że Charlie związał się z Donną... Wiele Go spotkało podczas podróży jednak gdy wrócił zrozumiał co a raczej kto tak naprawdę jest dla niego ważny. Dobrze, że nie jest Lisa - narzeczona kumpla, z którą się przespał, ani też "dziewczyna w kowbojskim kapeluszu" ;) super książka, na pewno jeszcze po nią sięgnę ;p

Weekend na Krecie

Ponoć Kreta jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych, jakie wybierają Polacy. Może to prawda, może nie, jedno jest pewne: Kreta to piękna wyspa. Dla tych, którzy planują wakacje na Krecie lub dla tych, którzy po prostu chcieliby się przenieść myślami w to rozgrzane słońcem miejsce, polecamy 8 książek, których akcja toczy się w tej części Grecji.