Słodycze na śniadanie

Wydawnictwo: Albatros
Marshmallows for breakfast
tajemnica, ucieczka, życie
nellanna

O odnajdywaniu miłości w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Kendra Tamale powraca do Londynu po dwuletnim pobycie w Australii. Chce zapomnieć o dramatycznie zakończonej przygodzie z żonatym mężczyzną i rozpocząć nowe życie. Wydaje się, że je znajduje - w mieszkaniu wynajętym od Kyle'a, ojca bliźniąt, Summer i Jaxona, żyjącego w separacji z żoną, która dąży do rozwodu. Dzieciom brakuje...

O odnajdywaniu miłości w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Dzieciom brakuje matki, więc 'adoptują' Kendrę, na siłę wciągając ją w życie rodzinne. Nie wiedzą, że dziewczyna zmaga się z demonami przeszłości - czymś, co może zniszczyć nie tylko ją, ale również osoby, które pokładają w niej zaufanie.

Niezwykle ostrożna w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, trzyma wszystkich, a szczególnie bliźniaki, na dystans. Jej życie zawala się kompletnie, gdy wpada na mężczyznę, który dzieli jej straszną tajemnicę...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Kasia | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

"Słodycze na śniadanie" to dobrze napisana książka o tym, że miłość do dzieci może wyprostować najbardziej pokręcone drogi w życiu. Traktuje również o sile przyjaźni i potrzebie zrozumienia samego siebie. Mały minus, to zbyt wzniosły sposób przedstawiania, przez autorkę, zwykłych codziennych sytuacji.
Ogólnie, książka bardzo ciekawa, zmuszająca do zastanowienia się nad zachowaniem, które niejednokrotnie jest naszym udziałem.
Polecam lekturę.

Dla mnie rewelacja.Napisana lekko wciągająca historia. Przeczytałam ją w mgnieniu oka.

barwinka | 2015-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2015

To historia kobiety, która nie mogła mieć dzieci. Historia miłości, która nie miała prawa się wydarzyć. Historia alkoholu, który był przyczyną rozpadu małżeństwa. Historia gwałtu, który zniszczył życie. Historia wyparcia własnej choroby. Historia cierpienia, nadziei, radości, smutku. Historia zagubienia, przemocy, oczekiwania i walki. Jest to również historia dwójki dzieci, które próbują odnaleźć się w sytuacji, która przerosła niejednego dorosłego.

Kendra po latach wraca do Londynu uciekając po raz kolejny przed duchami przeszłości. Potrzebuje spokoju i stabilizacji, ale nie jest jej to dane. Od pierwszych chwil zderza się z dziećmi, parą sześcioletnich bliźniaków, które zawładnęły kobietą nie myśląc, że ona może mieć coś przeciwko. Bohaterka nie potrafi odsunąć się od tej rodziny, przez własne przeżycia z przeszłości, ale również dlatego, że dzieci potrzebują kogoś, kto pomoże im w tych trudnych chwilach. Ich rodzina się rozpadła, matka odeszła w środku nocy, ojciec nie potrafi...

nissqq | 2014-02-07

Dorothy Koomson to jedna z moich ulubionych autorek. Swoje książki pisze w lekkim, miłym dla oka stylu. Zakochałam się w książce 'zaopiekuj się mną' i zapragnęłam sięgnąć po kolejne jej dzieła! :) Rewelacyjna książka, czyta się ją z dużym napięciem, zastanawiając się tylko co zdarzy się w następnym rozdziale.

marcia | 2012-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

O Jezu Chryste, ta książka to jakaś jedna wielka pomyłka, w ogóle nie przypadła mi do gustu! Czytałam ją i czytałam i za Chiny nie mogłam dojść do końca, w końcu stwierdziłam, że nie ma sensu się katować książką pod tytułem "Słodycze na śniadanie" i odpuściłam kiedy zostało mi jeszcze 194 strony do końca.
Pomysł na fabułę może i był fajny ale wykonanie go nieszczególnie się udało. Bohaterowie na początku mieli ogromny potencjał ale wgłębiając się coraz bardziej w powieść stawali się po prostu szarzy i nudni.
Po przeczytaniu "Zaopiekuj się mną" byłam bardzo zadowolona, że sięgnęłam po tę książkę, a teraz jestem bardzo rozczarowana pozycją "Słodycze na śniadanie"!
Nie polecam!!!

_daga_ | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Może dlatego, że uwielbiam dzieci, może dlatego, że nie jest to typowy romans, a historia inna od innych, ale książka rewelacyjna! Nie jest to ambitna literatura, lecz lekka i przyjemna lektura na spokojne wieczory, pozwala się oderwać od codzienności.
Wspaniale ukazana miłość obcej osoby do dzieci ze wzajemnością, cenię to niesamowicie.

POLECAM.

MoniS | 2013-11-11
Przeczytana: 2011 rok

Ksiazka bardzo ciepla, pamietam ja milo a to dobry znak :)

femi | 2015-01-24
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Książkę pożyczyła mi koleżanka, a po tytule i okładce wywnioskowałam (zwykle tego nie robię, ale ta tutaj sama się prosi), że pewnie jest to jakiś lekki romans i mimo że za romansami nie przepadam, postanowiłam dać jej szansę.
No i się pomyliłam, bo książka nie ma niemalże nic wspólnego z typowym romansem. Lekka, wciągająca, taka na kilka dni, z bardzo życiową historią. Autorka zgrabnie opisuje uczucia, stawia na detale i ludzkie słabości (a to uwielbiam). Mogę z czystym sercem polecić.

Cncll | 2011-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Zapewne nie kupiłabym tej książki, gdyby nie była w atrakcyjnej ofercie (3 książki za £5), i gdyby nie przyciągnąłby mnie tytuł 'Marshmallows for breakfast', ponieważ zazwyczaj nie czytam tego typu książek.
Jednak okazała się być lekką i ciekawą książką. Nie trzyma w napięciu, nie ma zwrotów akcji, ale do końca książki nie byłam pewna jak może się skończyć. Świetna opcja na letni wieczór.

Martolina | 2013-03-11

Umęczyłam się. Dokończyłam ją tylko dlatego, że nie lubię odkładać książek, które zaczęłam czytać. Po "zaopiekuj się mną", która mi się bardzo podobała, myślałam że i ta książka mnie porwie. Nic bardziej mylnego.