Przeciwieństwo miłości

Okładka książki Przeciwieństwo miłości
Julie Buxbaum Wydawnictwo: literatura piękna
2008-01-01
2008-01-01

Przeciwieństwo miłości to trudna książka. Emily z pozoru ma wszystko no prawie w wieku 14 straciła mamę. Śmierć mamy odbiła piętno na niej i na ojcu. Zaczynając czytać tę historię czułam, że nie podołam no tragedia, ale że nie należę do tych co, kiedy zaczną nie doczytaja do końca nie ominęła mnie przyjemność poznania historii bohaterów. Przyjaźń jaka jest ukazana w tej książce to jest właśnie ta przyjaźń jaką każdy potrzebuje mieć. Trudnym wątkiem jest molestowanie przez pracodawcę, ale w tej sytuacji bohaterka rewelacyjnie poradziła sobie z problemem i wyświadczyła przysługę wielu kobietom. Nie przepracowane problemy z dzieciństwa, młodości doprowadziły do cierpienia zarówno głównej bohaterki jak jej ukochanego. Na szczęście po przejściu terapii wszystko skończyło się tak jak powinno i tu jest nauka, że czasem warto skończyć coś żeby dojrzeć i móc zacząć od nowa pozornie to samo ale z zupełnie inną świadomością. Więź między dziadkiem a Emily mnie bardzo wzruszyła, ale jednocześnie smutne jest, że dziadek potrafił zrozumieć wnuczkę a ojciec nie.
Książka jest wielowątkowa warta uwagi, ale nie należy do tych, które czyta się dla relaxu.

Historia ciekawa ukazuje losy prawniczki Emilii, która ma dobrą pracę, chłopaka, wspaniałych, oddanych chłopaków, lecz czegoś jej brakuje więcej, niezadowolenie czuje ze swojego życia, nie jest zadowolona z niczego, nie ma w nim radości chciałaby coś innego przeżyć w swoim życiu, żeby stało się ciekawsze, szalone.
Książka przyjemna,wciąga niesamowicie..fajnie się mi czytało lekka obyczajówka a taką to lubię na odprężenie czytać.

Książka przyjemna,wciąga niesamowicie..fajnie się mi czytało...

Autorka urodziła się w 1977 roku. Pracowała jako prawniczka w dużej, znanej firmie. Później zaczęła pisać książki. Ta pozycja to jej debiut. Czy udany?
Życie Emily Pratt staje na zakręcie. Ma trzydzieści lat, pracuje jako prawniczka w renomowanej firmie, żyje tylko pracą. Dodatkowo nie Umei okazywać uczuć, zrywa z narzeczonym, gdy ten chce się oświadczyć. Jeszcze większy zamęt wprowadza choroba najbliższej jej osoby- dziadka Jacka. Czy kobieta odnajdzie własne miejsce w życiu?
Na początku nie byłam usatysfakcjonowana. Czytało mi się dość ciężko, nie mogłam wczuć się w opisywane sytuacje. Po kilku stronach wszystko się zmieniło. Teraz uważam, że to bardzo piękna i ciekawa opowieść o kobiecie, która przestała rozumieć siebie, słuchać swojego serca. Żyła tak jak wymagali od niej najbliżsi. Dusiła się.
Czy z nami nie jest tak samo? Żyjemy w chorych sytuacjach, wiemy, że zmiany wyszły by nam na dobre, ale boimy się przykrych spojrzeń innych ludzi. Może czasami warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, w granicach rozsądku, które rozjaśni nudę. Czasami podczas czytania byłam bardzo wzruszona, autorka nie boi się trudnych tematów. Ma ona też niezwykłe poczucie humoru, wiele razy uśmiechałam się pod nosem. Polecam, z pewnością skłoni was do refleksji i zmusi do zajrzenia w głąb siebie.

słabe i nudne

słabe i nudne

Wkręciła mi nieźle... Bardzo fajna, przyjemna, szybko się czyta ;) historia mnie ujęła ;) W napięciu przez całą książkę byłam ;) Kibicowałam głównej bohaterce, cieszę się, że związała się z Andrew znowu ;)

Poprostu wzruszająca historia, mnie relacje ojciec-córka chwyciły za serce.

Poprostu wzruszająca historia, mnie relacje ojciec-córka chwyciły za serce.

Spoko, ale bez szału. Koniec troszeczkę nudny :(

Spoko, ale bez szału. Koniec troszeczkę nudny :(

Wzruszająca, obrazująca moje życie, może dlatego wywarła na mnie taki wpływ. Im dalej czytasz - tym bardziej wciąga. Warto zwrócić na nią uwagę.

Nie znoszę romansów.
Nicolas Sparks jest moim wrogiem.
A mimo to, sięgnęłam po tę książkę.
Poczułam coś w rodzaju impulsu, to uczucie zmuszało mnie do sięgnięcia p o tę powieść.
I szczerze się na tym uczuciu zawiodłam.
Nie dałam rady przebrnąć przez tę książkę, historia mnie wcale nie urzeka. I może nie znajdzie się nikt, kto potwierdzi moją opinię, ale uważam, że ta książka wcale nie jest "znakomitym" debiutem, a zwykłym chłamem. Żałuję, że posłuchałam serca i po nią sięgnęłam.

Nie znoszę romansów.
Nicolas Sparks jest moim wrogiem.
A mimo to, sięgnęłam po tę książkę.
I szczerze się na tym uczuciu zawiodłam.

Trochę za bardzo rozdmuchane problemy młodej kobiety. Przeczytałam, ale rozczarowałam się.

• Na wymianę/sprzedaż
  • 2010