Obietnice, których trzeba dotrzymać

Okładka książki Obietnice, których trzeba dotrzymać Jane Green
Okładka książki Obietnice, których trzeba dotrzymać
Jane Green Wydawnictwo: Sonia Draga literatura piękna
Promises To Keep
Sonia Draga
2012-02-02
2012-02-02
978-83-7508-450-4
Joanna Piątek
literatura angielska

Ostatnio mam jakiegoś pecha bo to już chyba moja 5 książka z rzędu, której nie jestem w stanie doczytać. W tym przypadku odpuściłam sobie na około 80 stronie, gdyż historia po prostu mnie nużyła. Zero jakiejkolwiek akcji, wyjątkowo toporny styl, wiele postaci, które zaczęły mi się mieszać. Nie polecam.

Cztery gwiazdki za przepisy, których w książce jest całkiem sporo i to ciekawych.
Pozostałe gwiazdki „odpadły” m.in. za przewidywalne zakończenie, stary jak świat motyw o odkrywaniu sensu życia w gotowaniu i totalny brak akcji.

Książka w której wszystko jest wyważone. Takie się wydaje. Tragedia rodziny staje się podłożem historii, która pokazuje jak kruche jest życie i jak ważna w nim jest miłość osób nam bliskich, spokrewnionych, choć nie zawsze.

Była to moja druga powieść o tym, że ktoś dowiaduje się o tym że niedługo umrze. Nikt tak naprawdę nie wie jak w takiej sytuacji by się zachował. Wszystko, albo nic mówi się. Okazuje się jednak że radość życia jest potrzebna każdemu, nawet tym osobą które wiedzą, że niechybnie zbliża się ich koniec.

Początkowo czytelnik nie wie za dużo o bohaterach. Brnąc coraz bardziej przez karty powieści, dowiaduje się z jakimi przeciwnościami losu się zmagali i czynią to dalej. Nie są to żadni papierowi ludzie, tylko wydaje się jakby każda z wspominanych osób gdzieś istniała we wszechświecie. Tym bardziej, że autorkę do napisania tej książki zainspirowała przyjaciółka.

Trochę smutna powieść, podsycana jednak radością tych którzy po nas pozostają. Jedna z poważniejszych książek o życiu, takim jakim jest naprawdę: brutalne, nie patrzące na to co się o nim myśli. Z przesłaniem, że każdego życie się kiedyś skończy i tylko od nas zależy jak zostaniemy zapamiętani.

Smutna i wesola. Momentami przedługa. .....o obietnicach składanych sercem których najciężej dotrzymać....

Większość opisów i rozwój akcji nie są na najwyższym poziomie, ale pomimo tego książka kryje w sobie coś szczególnego. Co to takiego? Przemawia przez nią niesamowita szczerość. Dla momentów, w których uśmiecha się serce warto ją przeczytać.

Książka, która przedstawia czym tak naprawdę jest wartość rodziny i jej wsparcie, ale niestety zostają one dopiero docenione w obliczu tragedii.

Polecam dla każdego, ponieważ na każdej stronie książki czuć serce, które Jane Green w nie włożyła, żeby przekazać to co najważniejsze.

smutne

smutne

Jest taka piękna, że aż brakuje słów. Wzbudzi uśmiech, radość, smutek oraz trwogę. Wielorakość uczuć jest tutaj ukazana idealnie, ale czy skończy się dobrze? Czy jednak pewne straty będą nieuniknione? Niestety, tego Wam nie zdradzę. Musicie dowiedzieć się sami. :)

Książka bardzo wzruszająca. Mimo wszystko bardzo polecam. Jedna z lepszych książek, które przeczytałam.

Nie lubię długich obyczajowych wstępów o niczym, jak do setnej strony nic się nie dzieje, odkładam taką książkę na półkę. W tym przypadku tak było. Plus- książka posiada wiele dość ciekawych przepisów kulinarnych.

• Ebooki
  • Biblioteka