Struktura kłamstwa

Seria: Kanon Literatury Podziemnej
Wydawnictwo: Bellona
6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Aśka

Pomysł serii wydawniczej, zawierającej książki wydane w latach Polski Ludowej w obiegu pozacenzuralnym oceniam jako znakomity. Podziemny ruch wydawniczy był wielkim dziełem polskiej inteligencji: autorów, wydawców, redaktorów, drukarzy - i stanowi trwały wkład w polską kulturę. Nie tylko tamtych lat, ale także dzisiejszą - i zasługuje na trwałą pamięć. Tak pomyślana seria ma właśnie ją podtrzymać, a wiedzę o tym niezwykle ważnym dokonaniu rozpowszechnić. Projekt serii obejmuje pozycje najwybitniejsze i najważniejsze.
Michał Głowiński

źródło opisu: Bellona, 2010

źródło okładki: Bellona, 2010

Lilek404 | 2015-07-18

Ciężko było przebrnąć, ale analiza języka komunistycznego, jej dokładność i trafność - robi wrażenie.

Praktyczny poradnik, jak rozumieć nagłówki gazet, komunikaty telewizyjne, a nawet retorykę różnych ludzi. Ciekawe.

Trithemius | 2016-07-13
Roke_Alva | 2016-04-12