Dziedzictwo Wyndhamów

Wydawnictwo: BIS
The Wyndham Legacy
83-87082-78-3
Kasia W-ka

Josephina Cochtane, nieślubne dziecko hrabiego Wyndhama, już jako mała dziewczynka była niezwykłą osobą. Dystyngowana i wyniosła, została nazwana przez swojego kuzyna Marcusa Duchessą i odtąd ten przydomek zastępował jej imię. Marcus ponownie pojawił się w jej życiu po śmierci hrabiego, gdy odziedziczył tytuł i posiadłość rodową Wyndhamów. Wtedy jednak okazało się, iż testament hrabiego był...

Wtedy jednak okazało się, iż testament hrabiego był skonstruowany tak sprytnie, że oddał los Marcusa w ręce Duchessy.
Jak zachowa się Marcus, którego męska duma została dotkliwie urażona?
I czy Duchessa wykaże dość mądrości, by poradzić sobie w tej sytuacji.

źródło opisu: Wydawnictwo bis

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Aurill | 2013-12-06

Catherine Coulter trzeba lubić, żeby bez bólu znieść wszystkie jej pomysły.
Ta książka to jeden z przykładów jej niecodziennego poczucia humoru i pomysłowości przy wymyślaniu dramatów.
Duchessa jest nieślubnym dzieckiem lorda Chase'a. Gdy się o tym dowiaduje zamyka się w sobie i otacza się murem wyniosłości i milczenia. Po śmierci ojca dowiaduje się, że uznał ją za swoją prawowitą córkę i odziedzicza po nim cały majątek.
Marcus natomiast odziedzicza tylko tytuł i jest zmuszony do pozostania na utrzymaniu Duchessy, co dla tego porywczego, dumnego mężczyzny jest nie do zniesienia. Jedynym ratunkiem od tej upokarzającej sytuacji jest małżeństwo pomiędzy tymi dwojga. Po wielu nieprzyjemnych kłótniach, w których to Marcus plecie straszne rzeczy, a Duchessa milczy, ta druga bierze sprawy w swoje ręce i okazuje się, że gdzieś pod płaszczem zimnej i wyniosłej Duchessy, jest jeszcze prawdziwa i pełna namiętności kobieta.

Witchen | 2015-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Chyba jedna z lepszych książek tej autorki. Genialna intryga, świetny wątek kryminalny no i piękny romans. W niektórych momentach uśmiałam się po pachy, przezabawne dialogi i starcia głównych bohaterów. Do samego końca trzyma w napięciu i nie wiadomo kto jest tym "złym". Szczerze polecam :)

Zizi | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Rewelacyjna, pełna także humoru, wartkiej akcji , a także miłości i motyw dobrej teściowej, to dawka zabójcza dla czytelnika.

Ewelynn | 2016-03-31
Przeczytana: 03 kwietnia 2016