W objęciach diabła

BIS
2010-04-01
2010-04-01
Dorota Gołuch
w objęciach diabła coulter catherine

Zmieniają się gusta czytelnicze. Z wiekiem wszystko się zmienia. Kiedyś tego typu literatura mnie bardziej porywała. Może takie mieszane uczucia u mnie wywołała.Tym razem nie było wypieków na twarzy, choć scena przemocy na głównej bohaterce mnie poruszyła, mimo że fikcja. Sama bohaterka początkowo potrafiła być irytująca. Jednak końcowe wydarzenia poruszały...i zszokowały. Niespecjalnie warte polecenia.

To jedna z tych książek, których nie mogę przeczytać do końca, bo mnie zalewa, a oznaczam za przeczytane.
Dzięki wzmiance, nie będę próbować ponownie za jakiś czas.

Dzięki wzmiance, nie będę próbować ponownie za jakiś czas.

Totalnie nie mój gust, jak się zorientowałam co się święci, przekartkowalam tylko książkę i jednak gwałty, przemoc i bicie w ramach "uspokojenia" to nie dla mnie, szczególnie w romansie...

Wymysły Catherine Coulter, co do zaprojektowania całej fabuły są - delikatnie mówiąc - chore. Pierwszy raz spotykam się w romansie historycznym z tak drastycznym biegiem zdarzeń. Gdyby to był dramat, którego podbudowę stanowi dobrze opracowany portret psychologiczny ofiary i napastnika, to powstałaby zupełnie inna historia. A i nastawienie czytelnika do tak prezentowanej treści zmienia się wówczas diametralnie. Jednak w przypadku książki, która ma być lekka i frywolna w swym przekazie robi się niesmacznie. Zakochany mężczyzna stosuje gwałt, jako jedyny sposób by posiąść dziewicę i w ten sposób pragnie rozbudzić w niej namiętność? Musiałam powtórzyć sobie ten fragment, który stanowi uzasadnienie czynu Anthony'ego i doprawdy Autorka chyba nie zdawała sobie do końca sprawy z tego o czym pisze. Myślę sobie: świadoma kobieta chyba nie przekształciłaby brutalnego aktu w późniejszy wybuch namiętności u ofiary? Tworzenie różnych scenek, które doprowadzają do kolejnych upokorzeń nastolatki i zwinnego tłumaczenia dojrzałego mężczyzny, że robi to z myślą o niej, jest bardzo budujące.
Porwanie, przetrzymywanie wbrew woli i stosowanie przemocy z całą pewnością nie należny do tematyki gatunku. A jeszcze wmawianie czytelniczkom, jakoby ofiara po takich aktach zaczyna się przekonywać do napastnika i oto przed naszymi oczami zacznie rozgrywać się gorący romans, świadczy o chorej wyobraźni Autorki. Cassie może posłużyć jako przykład syndromu sztokholmskiego, a z opisu poczynań lorda Wellesa wyłania się niestabilny psychicznie człowiek, który był skłonny czekać latami i obserwować rozwój dziewczyny planując, że w końcu zostanie jego żoną.

Coulter minęła się z powołaniem, bo być może jako twórczyni thrillerów psychologicznych wzniosłaby się na wyżyny, natomiast swoją książką prezentuje mit, jakoby kobiety marzyły o sponiewieraniu przez samca alfę. Oto kobieta, która przekazuje czytelnikowi, że gdy dziewczyna mówi "nie" znaczy, że chce, tylko się boi albo jeszcze sama dobrze nie wie czego chce. Gdyby na portalu była możliwość zadania pytań tej autorce, to jedyne o co bym mogła zapytać to: Co gwałt ma wspólnego z namiętnością?!
"W objęciach diabła" nie ma w sobie nic z subtelności, jakie winny się pojawiać w romansie. Trudno mi nawet odnieść się do książki, jako erotyku, bo chyba nawet E.L.James ze sławnym Greyem nie popłynęła w taką ohydę. Porażająca lektura, tym bardziej, że wśród czytelniczek portalu budzi tak wysoki podziw, co oddają nie tylko noty, ale i zachwalające owo "dzieło" opinie.

Omijajcie tą książkę jeśli macie ochotę na lekki cukierkowy romans... To mocna powieść pełna zwrotów akcji, brutalności, charakternych postaci i podróży. Pani Coulter słynie z nietuzinkowych romansów okraszonych okrucieństwami. Myślę, że ta książka wyraża w całej okazałości talent autorki. Pomimo nudnawych pierwszych rozdziałów nie mogłam oderwać się od kolejnych stron. Od momentu porwania Cassandry przez hrabiego myślami byłam już wyłącznie w tej powieści. Co wydarzyło się po przybyciu do Włoch wstrząsnęło mną i wywoływało szok! (Uwaga będzie spoiler!) To nie pierwsza powieść, z jaką miałam do czynienia, w której ON gwałci JĄ, ale pierwsza, w której spotkałam się ze zbiorowym i okrutnym gwałtem na głównej bohaterce... Autorka stanęła na wysokości zadania opisując to zdarzenie. To było śmiałe posunięcie, na moment zapomniałam, że mam do czynienia z romansem, bo przygody Cassandry nie były romantyczne, a to co się jej przytrafiło niekiedy przyprawiało mnie o mdłości. I te jej riposty! Majstersztyk, cięty i inteligentny język :) Oczywiście, jak to w romansach, wszystko dobrze się kończy. Zapewniam, że zanim nastąpi finałowy happy end, będzie się dużo działo! Książkę polecam, to że kiedyś do niej wrócę jest pewne.

Książka jest jak pomieszanie rollercoastera z wenezuelską telenowelą.
Książka jest długa jak telenowela ale naszpikowana emocjami tak skrajnymi jak wrażenia po wyjściu z wagonika po jeździe na roollercoasterze.
Zupełnie coś innego, trudno opisać czy to thriller z nutką romantyzmu, czy romans z wątkiem kryminalnym, czy może powieść, która miała być romansem psychologicznym. Takie wszystko po trochu. Mimo 500 stron czyta się dobrze.
Początek super, potem przyszła pora na łzy i wątek drastyczny, a potem na głupotę bohaterki i nagły zwrot akcji i uczuć, żeby na koniec jak to w romansie wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Książka jest jak pomieszanie rollercoastera z wenezuelską telenowelą.

Bardzo podobała mi się ta książka. Relacje między bohaterami były różne, jednak ich dialogi były mistrzowskie. Książka z początku szokująca zwłaszcza w momencie porwania bohaterki. Nie mogłam z początku przychylnie spojrzeć na hrabiego. Jednak z dalszym ciągiem historii bardzo go polubiłam.

Tak to jest chyba absolutne dno jakie romans moze osiagnac... choc nie moge tego z cala pewnoscia stwierdzic bo to samo kiedys twierdzilam o Real pani Katy Evans a wybaczcie Real przy pani Coulter to jest arcydzielo literatury pieknej.... wiec tak da sie stworzyc taki twor i pewnie istnieja jeszcze wieksze kalibry obym jednak na tym dnie juz poprzestala... Cassandra zostala uprowadzona przez lorda Antoniego ktory jest tak ogromnie w niej zakochany ze nie cofnie sie przed niczym by jej to pokazac, wiec coz gwalci ja, uprzedmiotawia pozoruje wypadek smierci by przekonac rodzine ze Cassie nie zyje uprowadza do innego kraju etc... A wszystko w imieniu przekonania ze bohaterka go pokocha jak sie tylko dobrze postara, wiec stara sie w lozku (najczesciej) ale i poza nim by pokazac Cassie ze to jego faktycznie powinna kochac... macie juz zarys fabuly wiec pewnie wiele wiecej nie musze pisac ale napisze... wybaczcie skoro autorka pastwila sie nade mna przez 50 % ksiazki ja moge sie nad nia popastwic przy tej recenzji... Pani Catherine daje wyrazny przekaz jakie jest cialo kobiety, och my pragniemy po prostu marzymy o gwaltach i wspanialych meskich ogierach najlepiej jeszcze o wspanialych walorach fizycznych no i duza gotowka... to oni w koncu pobusza nasze zimne niedoswiadczone cialo tak ze bedziemy ich dziwkami az pokochamy ich ze szczerego serca i podziekujemy za nauke, wychowanie i cudowny namietny seks... proponuje panie Coulter pare rozmow z ofiarami gwaltu bo jej wersja tego wydarzenia jawi nam sie prawie w romantycznych kolorach bo i Cassie nie przekonuje w tej scenie za to w kolejnej jest juz namietna kochanka i wspaniala kurtyzana... moze wiec pozwolic gwalcicielom na drugi numerek by kobiety z ofiar staly sie obdarowanymi cudowna seksualna namietnoscia? Nasza cudowna bohaterka udajac zagniewanie oddaje sie wspanialej przygodzie milosnej i stara sie ze wszystkich sil nie uciec i zostac ofiara (przepraszam obdarowywana) ukochana kobieta... Wiec porywajcie nas mezczyzni, badzmy waszymi dziwkami kurtyzanami gwalccie nas w imie waszej milosci bo my glupiutkie nie wiemy kiedy i kogo kochac a nasze cialo pobudzone cudowna moca waszych wspanialych walorow spodowuje ze i tak maly mozg zaniknie zupelnie...

Pani Coulter jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. I tym razem staneła na wysokości zadania i przyprawiła mnie o śmiech i płacz. A moim zdaniem idealna książka to taka przy której można płakać i się śmiać.
Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom romansów historycznych. :)

Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom romansów historycznych. :)

W żadnym razie nie jest to klasyczny romans historyczny. Wiele zaskakujących zwrotów akcji. Dosyć wciągająca, warto przeczytać.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Porwanie
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki W objęciach diabła