Żona na sprzedaż

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romanse sprzed lat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pol-Nordica
6,34 (35 ocen i 1 opinia)
tłumaczenie
Anna Boryna
The bride sale
83-7264-090-4
Verity, romans, James
romans
Nikitka

Po dwu latach nieudanego małżeństwa Verity Russell zostaje wystawiona przez męża na licytację w małym kornwalijskim miasteczku. "Sprzedaż" żony, choć praktykowana niekiedy przez mężczyzn, których nie stać na rozwód, nie ma oczywiście mocy prawnej. Nie zmienia to jednak sytuacji Verity, która w jednej chwili z żony Gilberta Russella staje się niejako własnością Jamesa Gordona, lorda Harkness. James przystępuje do licytacji wiedziony nagłym impulsem - pragnie ocalić haniebnie potraktowaną kobietę przed jeszcze gorszym losem. Zaraz jednak wśród tłumu rozlegają się szepty, że oto znalazła się we władzy człowieka, który zamordował własną żonę.

źródło opisu: Pol-Nordica, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Fangirl
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Sekret Sonji
  • Tajemnica domu Helclów
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Collide
  • Oddam ci słońce
  • Inna dusza
  • Złączeni
  • Nie tacy oni straszni
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

6 (3 ocen i opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
sola255 | 2015-01-05

Jeszcze pod koniec XIX w. w Anglii mężczyzna miał możliwość sprzedania własnej żony. Poza tym w myśl osiemnastowiecznej zasady kciuka (Rule of thumb) mężczyzna miał prawo karać fizycznie nieposłuszną żonę kijem nie grubszym niż jego kciuk.

Termin "rule of thumbe" początkowo odnosił się do niepisanego prawa mężczyzny do bicia nieposłusznej żony kijem grubości nie większej niż kciuk. Było to prawo zwyczajowe przed panowaniem Karola II.
W rzeczywistości chodziło tu o prawo mężczyzny do "umiarkowanej korekty" zachowania kobiety, polegającej głównie na ograniczeniu jej praw, wyłączającej jednak bicie. Niestety, głównie za sprawą satyrycznego rysunku "Sędzia Kciuk" Jamesa Gillraya z 1782 r., mylnie sądzono, że jest to prawo usprawiedliwiające przemoc małżeńską.
Rysunek przedstawia brytyjskiego sędziego Francisa Bullera, który zezwala by mężczyzna bił swoją żonę pod warunkiem, że używa kija nie grubszego niż kciuk. Niestety nie udało się ustalić, czy takie orzeczenie rzeczywiście...

goska1318172 | 2015-08-09
Dominique | 2015-07-22