Godzina gwiazdy

A hora da estrela
Róża_Bzowa

Kokos | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Książka krótka, ale interesująca. Samą opowiedzianą w niej historię brazylijskiej dziewczyny można by pewnie streścić w dwóch zdaniach i nie było by to nic szczególnie odkrywczego. Ale kryje się tu o wiele więcej niż można by przekazać w prostym podsumowaniu wydarzeń. Przyciąga uwagę również forma tej powieści, narrator przerywa co chwilę sam sobie, wtrącając przemyślenia na temat procesu pisania i samego siebie. Książka godna polecenia, szczególnie dla tych, którzy lubią kiedy autorzy eksperymentują z formą.

bromba | 2014-08-20
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Bolesna lektura. Narrator (nie mylić z Autorką!) niemiłosiernie sobie poczyniał z bohaterką: istotą żałosną, nieświadomą własnego istnienia ('bez anioła stróża'), "niepotrzebną" aż ciśnie się na usta...
Okropne to, a jakie prawdziwe; istny "los człowieka". Aż strach pomyśleć, ile osób żyło i minęło, a nikt nad nimi nawet nie westchnął

alja | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016