Lubimyczytać.pl to:

978-83-7183-762-3
typ
papier
Evie
6.63 (102 ocen i 16 opinii)

Opis książki

Nowe, zmienione wydanie powieści, która po raz pierwszy ukazała się pod tytułem "Sprawa Niny Frank". Była to pierwsza na polskim rynku powieść kryminalna, której bohaterem jest tzw. profiler, czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców. Akcja powieści rozgrywa się w dwóch światach: jeden to sielska miejscowość przygraniczna - Mielnik nad Bugiem, drugi - to high lif...

Akcja powieści rozgrywa się w dwóch światach: jeden to sielska miejscowość przygraniczna - Mielnik nad Bugiem, drugi - to high life stolicy, w którym żyje najpopularniejsza aktorka polskich seriali - Nina Frank. Prawdę o niej poznajemy z dziennika internetowego, w którym opisuje swoje pełne skandali życie. Kiedy aktorka zostaje znaleziona martwa w swoim dworku nad Bugiem, do Mielnika przyjeżdża Hubert Meyer - profiler policyjny i zaczyna po kolei odkrywać tajemnice gwiazdy. Poznając sekrety Frank i próbując stworzyć profil jej mordercy, Hubert Meyer analizuje także swoje życie i przy okazji badania zbrodni dociera do skrywanych przed sobą własnych tajemnic. Okazuje się też, że niemal każdy z bohaterów mieszkańców sielskiej miejscowości ma swoje własne "podziemne rzeki" i wszystko tylko pozornie jest takie idylliczne. Proste analizy zbrodni nie wystarczą, gdy do głosu dochodzą niezbadane siły, a los bohaterki został określony przez jedną z run.

źródło opisu: Wydawnictwo videograf II

źródło okładki: eureka.osdw.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kasandra_85 | 2012-02-28
Przeczytana: luty 2012

Kanclerz | 2014-03-18
Przeczytana: 22 lutego 2014

Dlaczego tej książki nigdzie nie ma? Dlaczego w księgarniach się ją chowa? Dlaczego nie stoi na wystawach reklamując polskie kryminały? Dlaczego? !!

Tak książka jest rewelacyjna! Jest jednym z lepszych kryminałów jakie przyszło mi czytać, a gdy zauważyć, że produkcji jest krajowej, dodatkowe należą się fanfary.

Bohaterem nie jest typowy policjant pędzący po metropolii na sygnale, czy strzelający jedenaście razy z ośmiostrzałowego rewolweru. Tym razem pierwsze skrzypce gra policyjny profiler uderzający głową w mur krajowej hierarchii mundurowej, gdzieś pomiędzy 'to jakieś głupie zgadywanie' a 'nie da się'.

Akcja jest niejasna, zapętlona jak trzeba, a trochę nawet z nawiązką. Podwójny, a nawet i potrójny narrator zdecydowanie utrudnia identyfikację i dodaje smaczku.

Pani Katarzyno, chylę czoła i nabywam pozostałe części :)

Angelina | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Jest to nowa przerobiona wersja debiutanckiej książki Bondy "Sprawa Niny F.". Nie czytałam pierwowzoru więć trudno mi ocenić czy są to zmiany na lepsze.
Jest to przyzwoita powieść , w której widać potencjał autorki, niestety mnie nie porwała. Główny bohater to profiler Hubert Meyer, czyli psycholog policyjny , który tworzy portret psychologiczny sprawcy. Pomysł na głównego bohatera świetny, tylko szkoda , że potraktowany jest on jako postać epizodyczna: w ciągu kilku dni tworzy portret psychologiczny sprawcy , a potem jesteśmy już tylko informowani o jego problemach małzeńskich. W ogóle za dużo w tej książce bohaterów, za dużo rozpisywania się o mało ważnych postaciach, za dużo wątków pobocznych. To trochę rozmydla akcję.
Poza tym jakoś nie porywa mnie postać ofiary, Niny Frank, neurotycznej i zepsutej gwiazdki serialów telewizyjnych, która fascynuje wszystkich wokół, ale mnie jakoś nie( może czytelnicy mężczyźni mają inne zdanie).
Traktuję jednak tą książkę z pełną wyrozumia...

Asia | 2013-10-17

"Gdybyś była grzeczniejsza..."

Nina Frank. Popularna aktorka. Piękna celebrytka. Ulubienica widzów.
Znaleziona w swoim dworku nad Bugiem. Zgwałcona, zmaltretowana, uduszona.
Wkrótce na miejscu zbrodni pojawia się profiler policyjny Huber Meyer, który chce stworzyć portret psychologiczny mordercy. Angażując się w dochodzenie, poznaje sekrety z życia Niny Frank.
Kim była ta piękna kobieta? Jakie brudne sekrety skrywała? I dlaczego musiała zginąć?
Czy za jej los odpowiadała tajemnicza runa, wytatuowana na skórze?

Jest to pierwszy polski współczesny kryminał, jaki trafił w moje ręce. Trochę dziwne, zważywszy na to, ile książek przynoszę do domu. Ale tak jak już kiedyś wspominałam, mój wybór częściej kierował się ku literaturze obcej, a teraz mam zamiar to troszkę zmienić. Kiedy znalazłam na bibliotecznej półce powieść pani Katarzyny Bondy, moje serce mocniej zabiło. Nabrałam wielkiej ochoty, by poznać polski świat literatury zbrodni :)

Byłam bardzo ciekawa, jak polscy autorzy przedstaw...

Paulina | 2013-01-01
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Dwukrotnie już przytargałam tę powieść z biblioteki i dopiero za drugim podejściem zdecydowałam się ją przeczytać. Byłam uprzedzona do tej książki, ponieważ po pierwsze - to debiut, po drugie - to kryminał, po trzecie - akcja rozgrywa się w Polsce. Wiem, wiem - nieładnie z mojej strony. Patriotka ze mnie żadna...

Ale do rzeczy. Pierwsze, co mi się spodobało (ale jeszcze nie sprawiło, że byłam pewna, że książkę przeczytam do końca) była miejscowość nad Bugiem - Mielnik, nieopodal Siemiatycz. Dlaczego? Ponieważ kiedy trzy lata temu sprowadziłam się na Podlasie, żyję w takim samym świecie, w jakim żyją bohaterowie powieści. I nie ma tutaj przesady - ani w języku, jaki stosują niezbyt wykształceni mieszkańcy wsi, ani w mentalności. I uśmiechnęłam się, kiedy autorka wtrąciła co nieco na temat tutejszego samogonu. Piłam. Niezły.

Ale kiedy dałam się wciągnąć? Hm, pewnie wtedy, gdy pojawiły się zwłoki Niny Frank. Obraz, jaki stworzyła Katarzyna Bonda w sypialni Niny Frank sprawił, że już wie...

Rosalia_de_Castro | 2013-07-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 14 lipca 2013

Dobry kryminal na letnie popoludnie, a moze zimowe, bo zbrodnia dokonuje sie w lutym... ;).
W dworku nad Bugiem zostaje zamordowana znana aktorka Nina Frank. Telewidzowie znaja ja z roli zakonnicy, ale w trakcie sledztwa wychodza na jaw fakty, ktore ze swietoscia nie maja nic wspolnego.
W rozwiazaniu zagadki pomaga Hubert Meyer, profiler oraz serdeczny komisarz Kula.
Po nastepne przygody Meyera na pewno siegne :).

zuzankawes | 2011-11-20

Niebezpieczne związki – recenzja książki Katarzyny Bondy „Dziewiąta runa”

Co siedzi w głowie mordercy? Jakimi pobudkami się kieruje wybierając swoje ofiary? Kim był kiedyś, a kim stał się obecnie? Co go fascynuje, a czym gardzi? Co wywołuje w nim żądzę zabijania? Kim jest na co dzień? Jakie informacje wyczytać można z miejsca zbrodni? Kim była ofiara, jej przyjaciele i wrogowie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukuje profiler, tworząc psychologiczne portrety ofiar i przestępcy. I właśnie pracę profilera w swojej książce ukazała Katarzyna Bonda.
„Dziewiąta runa”, wydana nakładem wydawnictwa Videograf II, jest wznowieniem, a zarazem skróconą wersją debiutu literackiego Bondy „Sprawa Niny Frank”; książki, która na polskim rynku była novum, wprowadzającym po raz pierwszy profilera, jako głównego bohatera. Poza powieściami kryminalnymi Katarzyna Bonda zajmuje się także dokumentami kryminalnymi, a w dorobku ma takie prace jak „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała”.
Samo w...

Anita | 2011-11-30
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: listopad 2011

Czasami jest tak, że w naszym życiu popełniamy błędy, o których nie myślimy. Jednak w pewnym momencie naszego życia te błędy odbijają się na nas przez co nie zawsze żyjemy kolorowo. "Dziewiąta runa" to powieść kryminalna o śmierci kogoś, kto w swoim wcześniejszym życiu popełnił dużo błędów.

W Mielniku nad Bugiem zostaje zamordowana popularna aktorka - Nina Frank. To właśnie z tego powodu do Mielnika przyjeżdża profiler policyjny - Hubert Meyer, który po kolei odkrywa sekrety aktorki. Podczas śledztwa dowiaduje się o życiu Niny Frank znacznie więcej niż się spodziewał. Owa aktorka tak naprawdę nazywa się Agnieszka i przeszła traumatyczną historię dotyczącą jej własnej rodziny. Aż trudno w to uwierzyć, aczkolwiek przespała się z własnym ojcem w ogóle o tym nie wiedząc.

Książka doskonale ukazuje dwa światy. Mając do czynienia z różnymi narratorami dowiadujemy się jak według Niny Frank wygląda to jej całe nieszczęśliwe i przykre życie. Z drugiej strony natomiast widzimy Meyera...

emindflow | 2012-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2012

Jednak lekkie rozczarowanie. Spodziewałem się czegoś lepszego. Kryminał taki sobie, rola profilera w wyjaśnieniu morderstwa - żadna. Mimo to przeczytam następną książkę tej autorki licząc na więcej.

apple-pie | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Uwielbiam Katarzynę Bondę. Podoba mi się każda jej książka. Fantastycznie opowiedziana historia o ludzkich słabościach. Zawsze z nimi człowiek przegra. I żyć się nie da z takimi emocjami, więc trup się sieje. Przede wszystkim trup moralny, etyczny. Jedyną wadą pisarki jest to, że mało pisze.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku