Do serca przytul psa

7 (21 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-89896-61-3
pies, prawdziwa opowieść, kynologia,
Alexandre

Pierwsze moje wspomnienia to ciepły psi język i zapach psiej sierści. Niemal w każdej chwili mojego życia był przy mnie pies. Miałam psią niańkę – Amiczkę i wielu psich przyjaciół. Kiedy miałam siedem lat, pomagałam mojej suczce Wiwuni wychowywać jej dzieci (tak naprawdę to chyba ona wychowywała i mnie i szczenięta) i nie oparłam się pokusie spróbowania psiego mleka. Może właśnie z nim „wyssałam” to, co dziś pozwala mi lepiej zrozumieć „pieski świat”. Psy były ze mną zawsze i to im poświęcam tę książkę. Wszystkie historie zdarzyły się naprawdę, choć niektóre nawet mnie samej wydają się niesamowite. Czytelnik znajdzie tu piękne zdjęcia najprawdziwszych wilków, moich własnych psów i psów z sąsiedztwa, z którymi związał mnie los.
Dorota Sumińska

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2006

źródło okładki: zdjęcie własne

Monika | 2012-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2012

Uwielbiam panią Dorotę! Mało kto mówi i pisze o zwierzętach tak, jak Ona.
Niestety, "Do serca przytul psa" nieco mnie rozczarowało. Powody tego są takie, że większość historii z tej książki została zawarta w innej książce pani Doroty - "Autobiografia na czterech łapach...", którą przeczytałam jakiś czas temu. Nie pociesza mnie fakt, że "Do serca przytul psa zostało wydane wcześniej, więc to ja zaczęłam czytać nie po kolei. Nawet gdyby było odwrotnie, to stwierdziłabym, że "Autobiografia na czterech łapach..." zawiera historie z tej książki.
Gdy biorę do ręki kolejną książkę jednego z moich ulubionych pisarzy spodziewam się oczywiście stylu podobnego, jak we wcześniejszych książkach, ale historii oczekuję innych. Nie lubię, gdy autorzy się powtarzają.

Piotr | 2014-12-18

Czyta się ją przyjemnie. Książka o "naszych braciach mniejszych".
W książce nie brakuje humoru, i będziemy śmiać się, płakać, wzruszając się czytając opowieści na temat jakie psy autorka spotkała na swojej drodze życiowej.
To książka dla tych, którzy kochają "dotyk ciepłego psiego języka i zapach psiej sierści" :)

Anita | 2013-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Książka zawiera opisy psów, które pojawiły się w życiu autorki. Krótki opis rasy, jedna lub dwie przygody związane z danym osobnikiem oraz opis choroby przebytej przez ów psa, łącznie z wyjaśnieniem jej przyczyn, leczenia, objawami itp.
Zawiera też instrukcje wyrywania kleszczy ;]
No cóż, czyta się szybko, jednak nic szczególnego z tego nie wynika. Czytałam trochę na siłę, bo nie zostawiam niedokończonych książek. Plusem są co niektóre historie z psimi bohaterami w rolach głównych. Bywały niezwykłe, śmieszne i wzruszające. Tak więc dzieło p. Sumińskiej ma dobre momenty, jednakże książka, jako całość nie przedstawia sobą nic szczególnego.

Karolina | 2015-10-30
czarnakotka22 | 2014-10-18