Zakon

Wydawnictwo: INFOLLIGENCE

Powieść nominowana do tytułu „Polskiej książki roku 2017” w niezależnym konkursie literackim „Brakująca Litera”. Kto rządzi krajem? Rząd? Premier? Prezydent? A jeśli ktoś bez twojej wiedzy steruje tym, na kogo oddasz swój głos w wyborach? Czy gdyby się okazało, że nad Rządem, Premierem, Prezydentem jest władza wieczna i absolutna, której nikt nie może zagrozić, uwierzyłbyś? Władza...

Władza pozostająca w ukryciu tworzy fasadowy Rząd i opozycję dowolnie nimi sterując, jednocześnie dając społeczeństwu złudzenie decyzyjności. To ona decyduje o wszystkim i nigdy nie zostanie obalona, bo szary obywatel nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia.
„Zakon” to powieść, która z „lotu ptaka” przedstawia wydarzenia, które wstrząsnęły i oburzyły Polaków w XXI wieku. Czy katastrofa w Smoleńsku, „taśmy prawdy”, seryjne samobójstwa polityków mają wspólny mianownik?
Ciemna strona działalności służb specjalnych. Zakulisowe sprawowanie władzy. Czasem fikcja otwiera oczy na prawdę.

Książka w wersji drukowanej oraz e-book dostępne na stronie wydawcy http://www.factio.pl

źródło opisu: http://www.factio.pl

źródło okładki: http://www.factio.pl

ZaaQazany | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

“Mało prawdopodobne, chociaż nie niemożliwe”

Podejmując decyzję o przeczytaniu książki „nierozpoznanego” autora odczuwam wewnętrzne napięcie. Zadaję sobie pytanie w stylu: Hit czy kit?. Tylko jedna litera inna, a jak odmienne odczucia. Nie uważam siebie za starego, ale czy mam jeszcze czas na słabe książki. Przeczytanie „Zakonu” było strzałem w dziesiątkę, sukcesem decyzyjnym. Pozycja na tyle przypadła mi do gustu, że spędziłem nad nią każdą wolną chwilę, niektóre „zajęte” też.
Autor pewnie jest fanem filmu Conspiracy Theory. Kojarzy mi się scena, w której Jerry Fletcher (Mel Gibson), ma sklejone taśmą powieki by przypadkiem nie zasnąć i węszy spiski (czy to nie ten film?). Ciekawe, jak długo nie spał Pan Piotr, by halucynacje wywołane brakiem snu podpowiedziały taki scenariusz. Takie pytanie rodzi się w pierwszym odruchu, w drugim natomiast jest już mniej ciekawie. Fikcyjna historia wydaje się mało prawdopodobna, natomiast w świetle zalewających nas ostatnio newsów z Polski i...

emindflow | 2018-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2018

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie swoją powieścią Piotr Kościelny.
„Zakon” to political fiction i thriller w jednym, czyli to co lubię najbardziej. Wprawdzie nie jestem jakimś zatwardziałym zwolennikiem wszelkich teorii spiskowych, ale mam też świadomość, że powszechna wiedza o mechanizmach, którymi rządzi się globalna polityka jest niewielka (a może żadna), co powoduje, ze ludzie często bezkrytycznie „kupują” podsuwane im gotowe recepty. Tylko w ten sposób można wytłumaczyć choćby np. niepojęte dla mnie poparcie dla obłąkanych teorii byłego ministra obrony.
W tym kontekście nie mam wątpliwości, że pomysł Kościelnego jest po stokroć bardziej sensowny, a przy tym spójny, logiczny i kompleksowo poukładany. Jasne, że to tylko beletrystyka, ale czy tak zupełnie nierealna?
Problem w tym, że nigdy się tego nie dowiemy.
Powieść czyta się rewelacyjnie, to prawdziwa jazda bez trzymanki od pierwszej do ostatniej strony. Nie ma ani chwili przestoju, nie ma żadnego zbędnego wątku.
Oczywiście,...

boookster | 2018-01-23

Z powieścią mam zwiazaną zabawną anegdotę. Wypożyczałem ją z biblioteki i obok mnie stała starsza kobieta, która widząc co wypożyczam stwierdziła: "Co pan bierze? Autor majac takie nazwisko powinien się wstydzić pisać takie bezeceństwa". To była zachęta aby jednak przeczytać tą książkę. Pomyślałem, że jakby autor stał ze stolikiem przy jakimś kościele, to cały nakład by się rozszedł w kwadrans. Ludzie pewnie myśleliby że to jakaś książka religijna, co sugeruje nazwisko autora i tytuł.

Okładka książki może robić wrażenie. Nie ma tu typowego jak w wielu powieściach motywu. Książki Nesbo, Läckberg, Mroka czy Mroza jako Ove, ciężko odróżnić, mają podobne okładki. Rozumiem że jest to modne, ale proponowałbym trochę kreatywnościw tej kwestii. Na okładce stary mężczyzna z rękoma poplamionymi krwią, sugeruję że będzie coś się działo. Zdjęcie niesamowicie wymowne.
Powieść w mojej ocenie składa się z dwóch części. W pierwszej mamy splecione losy głównych bohaterów na tle wydarzeń jakie...

ZojaHawryło | 2018-02-04

Co zrobić, kiedy okazuje się, że rząd to tylko pionki w czyimś ręku. Dwu wątkowa akcja i jej niesamowite zwroty, w książce Piotra Kościelnego.

Zapraszam: http://zojahawrylo.blogspot.com/2018/02/jakie-nazwisko-taki-tytu-ksiazki-czyli.html

Andrzej | 2017-08-19

Polecam. Książka dała do myślenia nad pewnymi aspektami wydarzeń w kraju.

henrykwolkan | 2017-08-22

Debiut, w miarę dobry. Książkę czyta się dobrze, szybko. Treść może budzić kontrowersje. Zwolennicy teorii spiskowych będą usatysfakcjonowani. Powieść w mojej ocenie będzie miała opinie sprzeczne. Zwolennicy obecnej władzy znajdą coś dla siebie, przeciwnicy będą oceniać książkę nisko. Niemniej jednak w mojej ocenie warto.

mtomczyk | 2017-08-27
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Ciekawe spojrzenie na wydarzenia. Pomysł dobry, wykonanie zadowalające. Patrząc na opinie, to potwierdzam ocenę jednego z czytelników. Jednym się spodoba, innym nie. Zależy od sympatii politycznych. Książkę czyta się dobrze, czekam na kolejne powieści.

AnnaDziubek | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Ocena ogólna 8,5. Na tą ocenę składają się następujące punkty:
1) okładka 9. Mężczyzna siedzący na fotelu z krwią na rękach, idealnie pasuje do treści książki. okładka mocna.
2) pomysł 10. Na polskim rynku mało jest pozycji z gatunku thriller polityczny gdzie akcja dzieje się w naszym kraju. Spisek, a właściwie grupa trzymająca władzę pobudza wyobraźnię. Media co jakiś czas donoszą o dziwnych wydarzeniach, które idealnie wpisują się w tą powieść.
3)Treść. Tutaj mam problem. W mojej ocenie za dużo przemocy, wylgaryzmów i książka na mój gust jest zbyt brutalna. Niemniej jednak sposób w jaki treść została przedstawiona pozwala ocenić ten aspekt na 5. Na tą ocenę składa się 2 za przemoc i 8 za sposób narryracji.

Sumując książkę oceniam na 8,5, ale z racji faktu że nie można ocenić na pół gwiazdki daje 9. Na zachętę dla autora. Osobiście polecam.

Martyna | 2017-09-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Ciekawa powieść. Zastanawiam się tylko czy i ile w niej jest fikcji a ile prawdy. Przerażająca wizja ludzi stojących ponad prawem, mających wpływ na wydarzenia w naszym kraju. Polecam

Marta Kowalska | 2017-09-19

Książkę dobrze się czyta. Tematyka związana z polityką i zamachami doskonale wpisuje się w aktualną sytuację polityczną w kraju. Dla fanów spisków.