Potwór

Monster
kryminał, sensacja, thriller
978-83-7508-366-8
Marta Olszewska

Dawno nie czytałam tak wciągającej książki. Trzyma w napięciu, ciekawie napisana. Polecam

Zauważyliście że autor pod koniec książki, nawiązał do swojej innej powieści "Oko Kaina" :-) Ogólnie fajnie się czyta, ale szybko wylatuje z głowy. Jednak autor wart uwagi.

Autor doskonale buduje napięcie tworząc zawiłe historie, skłania czytelnika do myślenia, przewidywania, a czasami wprowadza w błąd, dzięki czemu historia jest ciekawa i czyta się ją na jednym wdechu. Polecam serdecznie tą oraz pozostałe pozycje autora.

Ciężko ocenić tą powieść. Z jednej strony szybko się czyta, a z drugiej szybko można zapomnieć o czym była.
Książka ciekawa, autor bawi się z czytelnikami, co chwila wprowadzając ich w błąd. Gdy zagadka wydaje się już wyjaśniona, to nagle następuje zwrot i to co było jeszcze kilka stron wcześniej pewnikiem, teraz już nie jest. Narracja prowadzona przez głównego bohatera,...

Bauwen pisze sensację, jaką lubię - wciągającą, z nieźle zarysowanym wątkiem obyczajowym i bez udziwnień ;)

trochę dziwna ta książka. trzyma w napięciu, ale całość taka średnia. na początku nic się nie wiąże. nie wiadomo dlaczego itd. wiadomo na końcu wszystko jest wyjaśnione. no i zaskoczenie... to co wydawało się "białe" a co "czarne" nie do końca takie było

"Potwór" to wylęgarnia zagadkowych zdarzeń, pomiędzy którymi miota się Paul Becker. Napędzają one akcję, dając jednocześnie przyczynę do budowania tła wydarzeń niczym z planu hollywoodzkiego filmu. Dodatkowo to wrażenie jest podbite sposobem prowadzonej narracji, szczególnie gdy dochodzi do głosu pan doktor. Jest to niemalże odtwarzanie obrazów zapisanych na taśmie...

Jakoś nigdy specjalnie nie przepadałem za tego typu książkami, ale P. Bauwen postanowił zmienić moje podejście. Intryga jest dość spora. To po części kryminał, dlatego nie będę więcej zdradzać. Jedyne co mi się nie podobało to zakończenie. uwaga, wciąga!

1918

Coraz więcej odkrywam dobrych książek napisanych przez autorów według mnie " mało znanych".Książka rewelacja,od pierwszych stron trzyma w napięciu, główny bohater praktycznie sam dochodzi do rozwiązania zagadki, nie wierzy mu nawet żona!

Książkowe wyzwanie 2015 - /autorem jest mężczyzna/

Powieść P. Bauwena jest bardzo wciągająca, zaskakującą książką. Bardzo trudno się od niej oderwać. Przeczytałam ją jednym tchem, bez chwili przerwy, chcąc ciągle wiedzieć co wydarzy się później,
Akcja książki jest ciekawa, nie można się nudzić podczas czytania. Postacie są świetnie wykreowane, są bardzo różnorodne.
Polecam.

• Thriller/sensacja/kryminał