Ag2S

"WYPRAWA to kolejna książka Marka Kamińskiego, w której próbuje on ukazać drogę do własnego wnętrza poprzez podróże po najbardziej odludnych miejscach naszego globu. Wyprawa jest drogowskazem – jak przestać czuć się samotnie wśród ludzi, którzy nas otaczają i jak nadać sens życiu, które czasami ten sens traci. Kto sięgnie po tę książkę, dowie się, jak najlepiej spożytkować energię, którą uruchamiają w nas wielkie cele. Wyprawa jest książką o podróżowaniu przez życie. Warto się na tę wyprawę zabrać razem z Markiem Kamińskim. Marek Kamiński w swojej książce „Wyprawa” zabiera nas w drogę pełną jego osobistych głębokich przemyśleń, doświadczeń, rad, życiowych drogowskazów autora. Książka uwalnia w nas wolę do działania, dodaje otuchy, odrywa od codzienności. Marek - odkrywca, podróżnik, filozof, biznesmen, społecznik, niespokojny człowiek Renesansu pisze, że nigdy nie jest za późno, by ruszyć na swoją upragnioną wyprawę.. Andrzej Jacaszek (HBRP) "

źródło opisu: http://www.instytutkaminski.pl/

źródło okładki: http://www.instytutkaminski.pl/

książek: 1991
Renax | 2015-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2015

Poradniki dzielę na te, które mnie 'dołują', i te, które, przeciwnie, poprawiają humor, działają mobilizująco. Trudno jest napisać mobilizujący poradnik, bo mało kto lubi, gdy mu się każe robić coś, a przestać robić tamto.
Ta książka jest naprawdę mądra i warta przeczytania, czy tak jak w moim przypadku - wysłuchania. Mocny człowiek, twardy facet mówi o życiu, o pragnieniu marzeń, o ich realizacji. W kilku miejscach mówi o roli książek w jego życiu, o tym, że otworzyły mu umysł na możliwości w życiu, otworzyły mu świat. Te fragmenty powinny być czytane dzieciom w szkołach i na Dniach Książki, bo naprawdę zachęcają do czytania.
Kamiński mówi o celach, o tym, że mamy różne cele i że powinniśmy rozróżnić nasze cele wewnętrzne od tych pozornych celów, które w istocie są tylko fasadowe. Często, gdy poddajemy się, okazuje się, że wynika to z tego, ze pomyliliśmy cele fasadowe z naszymi celami. Że po prostu nie do tego w życiu dążymy. Bardzo mądra rzecz, która jest mi potrzebna właśnie...

Ani | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

„Wyprawa” Kamińskiego dostanie ode mnie wysoką ocenę, choć wzbudziła nieco mieszane uczucia.
Z jednej strony byłam zafascynowana umiejętnością autora dotyczącą przełożenia podróżniczych doświadczeń na rzeczywiste sytuacje biznesowe i życiowe. Zachętą do lektury była już sama możliwość obserwacji: jak identyczne techniki, które służą np zorganizowaniu i przetrwaniu na kole podbiegunowym, mogą okazać się pomocne w codziennym funkcjonowaniu. Z drugiej jednak strony odniosłam wrażenie, że książka miała być „poradnikiem od wszystkiego”, dotyczyć każdej sfery życia: firmy, relacji międzyludzkich, emocji, pasji, podróży itd. A jak mówi stare przysłowie: co za dużo to niezdrowo...Wg mnie ”Wyprawę” z powodzeniem można by skrócić o jakieś 20% (sporo jest bowiem powtórzeń), bądź skupić się na którejś konkretnej dziedzinie życia.
Na wielki plus zasługuje niezwykły autentyzm i motywacja bijąca z każdego rozdziału. Kamiński nawołuje do przełamywania wewnętrznych barier, do prób działania, do...

luelle | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

Dużo w tej książce mądrych refleksji, wniosków, wskazówek, zachęt do własnych przemyśleń i zajrzenia w głąb siebie, motywacji i słów podtrzymujących na duchu. Wszystko to jest przekonujące, ponieważ wysnute z własnych doświadczeń Marka Kamińskiego i poparte mocnymi, konkretnymi przykładami z jego życia, a nie objawione jako teorie do wierzenia.

KiNGa | 2016-05-08
Przeczytana: 07 maja 2016

W wielkim skrócie jest to książka o tym, że warto marzyć i te marzenia realizować, a nie jedynie je kolekcjonować. Dla każdego biegunem będzie coś innego.

Marek Kamiński to człowiek z niesamowitą pasją, nieustającą ciekawością świata, ale stojący twardo na ziemi i wiedzący co w życiu liczy się naprawdę. Jego filozofia i mądrość życiowa jest imponująca. Zrobił w życiu tyle niesamowitych rzeczy, że obdzieliłby swoimi pasjami kilka życiorysów.

Książka jest swoistym poradnikiem jak się przygotowywać do spełniania marzeń, jak współdziałać z ludźmi aby unikać eskalacji konfliktów, które prędzej czy później się pojawią w ekstremalnych sytuacjach. Ważne jest też żeby nie pozwolić innym pozbawić się marzenia takim gadaniem, że to nie może się udać, że to jest niewykonalne i żeby dać sobie z tym spokój.

Wcześniej czytałam „Moje życie polarnika”, więc ta książka jest w pewnym sensie powieleniem tematu. Do tego miałam wrażenie, że w każdym rozdziale czytam o tym samym. Jednak książka...

bafomet | 2014-08-19

Kolejnej książki Marka Kamińskiego szukałem tam gdzie zawsze - na półce z książkami podróżniczymi. Znalazłem ją w końcu w dziale psychologia. Pierwsze zaskoczenie.
Drugie zaskoczenie - wrażenie po pierwszej lekturze. Nie zgodzę się z opiniami, że jest to książka coachingowa, biznesowa. Jest to książka o MARZENIACH. M. Kamiński idzie jednak dalej - pokazuje nam na swoim przykładzie, na podstawie własnych przemyśleń jak marzenia realizować. Jak nie tylko je mieć, ale jak je wdrażać w życie. Mówi o tym, co jest wartościowe, co nie jest. Jak myśleć, by żyć pełnią życia...
Czytając tą książkę miałem ochotę w jednej sekundzie rzucić wszystko i całkowicie przewartościować swoje życie. Ta książka jest po prostu MĄDRA. I niezwykle wartościowa.

Victoryette | 2015-02-08

Kilka lat temu przechodziłam przez dość trudny okres w swoim życiu. Sformułowania „znaleźć się na życiowym zakręcie”, czy „złapać doła” nabrały dla mnie nowego znaczenia.
Oprócz utraty wiary w siebie, w swoją siłę, we własne możliwości, w sens istnienia i wszystkiego, co robię straciłam coś jeszcze – przestałam marzyć. I wtedy w moim życiu pojawił się Marek Kamiński – i to dosłownie – razem ze swoją „Wyprawą”.
„Wyprawa” jest książką bardzo mądrą, w której zawarte są wskazówki i instrukcje dotyczące życiowego postępowania spisane przez bardzo mądrego człowieka. Naprawdę warto zapoznać się z tą pozycją, zwłaszcza jeżeli czujemy się samotni i zagubieni. Mnie jej lektura nad wyraz pomogła. Do tego stopnia, że moje marzenia powróciły i to w zdwojonej ilości.
Mogłam wybierać spośród rozłożonych na stole publikacji autorstwa pana Kamińskiego. „Alfabet”, „Nie tylko biegun”, „Grenlandia” i inne. „Wyprawy” zdawałam się w ogóle nie zauważać. Wtedy do stolika podszedł pan Marek i wskazał mi...

andrutka | 2014-01-19
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo lubię książki coachingowe wiec i ta do mie dotarła. Nie spodziewałam się tylu rozwiązań biznesowo - rozwojowych w literaturze Marka Kamińskiego. Zadziwila i zszokowała mnie bo liczyłam na powieść podróżniczą a trafiłam na samorozwój. Bardzo bardzo dużo z niej wyniosłam i należy do tych ulubonych. Rozwija i pozstaje w pamięci.

Aninha | 2012-03-12
Przeczytana: 01 marca 2012

Polecam osobom szukającym rozważań filozoficznych, szczególnie na temat odnalezienia się w różnych środowiskach, obcowania z ludźmi i samotności. Znalazło się kilka bardzo ładnych zdań, nadających się do zaznaczenia jaskrawym flamastrem. Poza tym prawdziwa lodowa pustynia, przez którą ciężko przebrnąć.

Zzyciaksiazek | 2015-07-22
Przeczytana: październik 2013

Każdy, nie zaryzykuję użyć tego słowa, ma lub miał marzenia. Jedni zrezygnowali jeszcze przed zrobieniem pierwszego kroku, np. poprzez krytykę innych. Inni poddali się przy pierwszych trudnościach. Jeszcze inni zawrócili, bo doznali kilku porażek i stracili wiarę w powodzenie misji pt. „realizacja marzenia”. I tłumaczą sobie, że Michael Jordan był wielki, bo był Michaelem Jordanem, a Marek Kamiński osiągnął sukces bo był… Markiem Kamińskim. Nie to co ja. „Wyprawa” pozwoli ci zweryfikować to stanowisko.

Więcej: http://zzyciaksiazek.blogspot.com/2013/10/gdzie-leza-twoje-bieguny.html

kowmi | 2012-12-21
Przeczytana: 10 grudnia 2012

„Wyprawa” jest inna niż wszystkie książki M.K. Można powiedzieć , że jest to książka „coachingowa”, dzięki której możemy nauczyć się, poznać, wytrenować, wykreować schemat działania i kierowania swoim życiem. Wiele prostych, jakże istotnych stwierdzeń, przedstawionych w ciekawy sposób, pozwala rozbudzić wyobraźnię i jest sygnałem, tzw. „żaróweczką” do działania. Jest bardzo dobrym motywatorem :) Polecam zagubionym!