Dziennik Mocy. Sztuka odporności.

Okładka książki Dziennik Mocy. Sztuka odporności. Marek Kamiński
Okładka książki Dziennik Mocy. Sztuka odporności.
Marek Kamiński Wydawnictwo: Makami poradniki
poradniki
Makami
2023-12-31
2023-12-31

Długo wyczekiwana książka już za mną.
"Ten dziennik Będzie Twoim przyjacielem i przewodnikiem"

Dla mnie to książka dla jednego właściciela. To ćwiczenia, które możemy wykonywać i wpisywać w poszczególne chmurki czy krateczki. Zadania budujące odporność są różne. Rysujemy, wpisujemy, myślimy, odrywamy sobie i swoje możliwości. Opowiadamy o sobie, o otaczającym świecie, o swoich snach czy marzeniach.
Osobiście nie jestem zwolennikiem pisania po książkach ale tą można nazwać ćwiczeniami. Chociaż ja bym wkładała karteczki między strony. 😱🤣

Do tego okładka wiosenno żółta, która przyciąga wzrok. Książka sztywna i nieco większa od formatu b5. Świetnie nadaje się na prezent. A jak już ktoś przeczyta to na pewno się zakocha. Jest kolorowo i pozytywnie. Książka wygląda jakby autor pisał ja odręcznie. Czcionki zachwycają rozmiarem, grubością, kolorami.

Powiem Wam, że dostać szybko ją przeczytałam co nie znaczy, że dobrze. Na pewno do niej wrócę i będę ćwiczyła po trochu. Nie da się przejść wszystkich zadań w jeden dzień. Momentami pytania były trudne i nie wiem czy tak szybko można na nie odpowiedzieć. Na każdej stronie możemy dodać coś od siebie. Autor pomaga nam w ten sposób się rozwijać i budować swoją odporność.

Dla mnie strzał w 10💪
Polecam 💪

Macie ochotę na rozdanie? Dzięki uprzejmości wydawnictwa mam taką możliwość 💪. Dołożę cegiełkę od siebie i niedługo jestem.

Długo wyczekiwana książka już za mną.
"Ten dziennik Będzie Twoim przyjacielem i przewodnikiem"

"Na szczyt góry nie docierają ci, którzy są najodważniejsi, najpiękniejsi, najsilniejsi. Na szczyt docierają ci, którzy są odporni."

Jeśli bierzemy do ręki poradnik to oczekujemy, że przeczytamy i od razu wszystkie nasze problemy czy wątpliwości zostaną rozwiązane. Jednak tu mamy coś całkiem innego albowiem „Aby zrozumieć – trzeba doświadczyć.” i ten cytat mówi już sam za siebie.
Mamy przed sobą dziennik do samodzielnego odnajdywania siebie, poprzez wypełnianie zadań. To nie są zwykłe zadania czy polecenia ale motywacja, aby zajrzeć w głąb siebie, jeśli chcemy na nie odpowiedzieć, wzmocnić swoją odporność nie tylko fizyczna, ale również psychiczną. To tylko 15 minut dziennie na poświeceniu czasu tylko i wyłącznie dla siebie, aby na nowo odnaleźć swój sens życia, poprawić własne samopoczucie. Tym bardziej, że polecenia są napisane prostym przyjaznym językiem i każdy z Nas jest w stanie je zrozumieć.
W dodatku strony są bardzo kolorowe, pełne schematów co przyciąga zarówno wzrok jak i naszą uwagę. Przedstawione zadania do wykonania mogą być inspiracją do wykonywania danych zadań w grupie i posłużyć nie jednemu instruktorowi. Do tego książka jest pięknie wydana bo w twardej oprawie.
Największym podsumowaniem całości jest cytat, iż „Wielka porażka może być początkiem wielkiego sukcesu” także warto wierzyć w siebie, próbować.

#współpracareklamowa Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz recenzencki.

Książka "Dziennik Mocy" to fascynująca podróż przez labirynty naszej psychiki, zanurzająca nas głęboko w samopoznanie i rozwój osobisty. Autor prowadzi nas przez zawiłości naszych myśli, uczuć i pragnień, otwierając drzwi do wewnętrznego dialogu, którego często unikamy w codziennym pędzie życia.

Poprzez proste, codzienne pytania, zachęca nas do refleksji nad naszym życiem, pragnieniami i sposobem postrzegania siebie. "Dziennik Mocy" nie tylko pomaga odkryć ukryte potencjały i cele życiowe, ale także uświadamia nam wagę troski o siebie i zdrowie psychiczne.

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym wyzwań i stresów, ta książka staje się przewodnikiem po drodze do równowagi i spełnienia. Poprzez proste ćwiczenia i refleksje, pomaga nam odnaleźć sens życia, odzyskać wewnętrzną harmonię i pokonać lęki oraz wątpliwości.

"Dziennik Mocy" to nie tylko lektura - to narzędzie, które pomaga odkryć drogę do prawdziwego szczęścia i pełni życia. Pozwala nam zgłębiać nasze emocje, zrozumieć nasze pragnienia i cele oraz zbudować silne fundamenty pod nasze dalsze działania i decyzje.

Wydawać się może, że życie to nieustanna gonitwa za sukcesem, pieniędzmi i osiągnięciami, ale "Dziennik Mocy" przypomina nam, że równie ważne jest zadbanie o naszą psychikę i emocjonalne dobrostanie. To książka, która uczy nas dbania o siebie i swoje potrzeby, nie zapominając o tym, że silna i zdrowa psychika jest kluczem do szczęścia i spełnienia.

Dzięki prostym i zrozumiałym ćwiczeniom zawartym w książce, możemy na nowo odkryć swoje mocne strony, oczyszczać umysł z toksycznych myśli i uwolnić się od ograniczających przekonań. "Dziennik Mocy" to przewodnik, który pomaga nam zrozumieć siebie i swoje życie w nowy, pełniejszy sposób.

Warto poświęcić trochę czasu na regularne wypełnianie dziennika, aby odkryć swoją wewnętrzną siłę i pokonać własne ograniczenia. Niech "Dziennik Mocy" będzie dla nas drogowskazem w podróży ku samorealizacji i pełni życia.

Dziennik Mocy" autorstwa Marka Kamińskiego to inspirująca podróż ku budowaniu odporności psychicznej i odkrywaniu wewnętrznej siły. Książka wskazuje, że życie jest pełne wyzwań, ale odpowiednia praca nad sobą pozwala nie tylko przetrwać, ale także kwitnąć nawet w obliczu przeciwności.

Kamiński zachęca czytelnika do prowadzenia własnego Dziennika Mocy, co staje się nie tylko sposobem na wyrażenie emocji, ale także narzędziem do kształtowania własnego przeznaczenia. Poprzez zanurzenie się w procesie refleksji i praktykowania technik budowania odporności, czytelnik może odkryć swoje wewnętrzne zasoby i stopniowo przejmować kontrolę nad swoim życiem.

Język książki jest motywujący i przystępny, co sprawia, że treści zawarte w niej są łatwe do zrozumienia i przyswajania. Dodatkowo, cytat na temat odporności, którym autor kończy opis, doskonale podsumowuje główne przesłanie książki.

Ogólnie rzecz biorąc, "Dziennik Mocy" to inspirujące narzędzie dla każdego, kto pragnie rozwijać swoją odporność psychiczną i kierować własnym życiem w stronę szczęścia i spełnienia.

„Na szczyt góry nie docierają Ci, którzy są najodważniejsi, najpiękniejsi, najsilniejsi. Na szczyt docierają Ci, którzy są odporni.”

Ten dziennik to droga. To droga jaką musicie/możecie/chcecie pokonać, by nabyć odporność psychiczną, która w dzisiejszym świecie jest na wagę złota. Każdego dnia spotykamy się z różnymi przeciwnościami, wyzwaniami oraz problemami, przez które łatwo tracimy wiarę w siebie i pozwalamy porażkom przejąć nad nami kontrolę. „Dziennik mocy” zachęca nas do codziennej praktyki nad naszą odpornością, odwagą i wiarą w siebie. Staje się naszym przyjacielem i mentorem w drodze o niezależność, energię i motywację do zmiany. Wystarczy, że poświęcicie codziennie 15 minut na praktyki zawarte w książce. Możecie je wykonywać po kolei lub wybrać przypadkową stronę. Oprócz zadań, którym towarzyszą ciekawe i kolorowe ilustracje, w środku znajdziecie też mnóstwo motywacyjnych sentencji. Czy to nie brzmi wspaniale? Jeśli czujecie, że potrzebujecie wsparcia w realizowaniu swoich celów i wzmocnienia swojej wewnętrznej mocy to „Dziennik mocy” będzie w tym idealny. W końcu został opracowany przez fenomenalnego podróżnika Marka Kamińskiego, który zdobył dwa bieguny w jeden rok. To chyba wystarczająca zachęta, by sięgnąć po tę pozycję. ♡

"Wielka porażka może być początkiem wielkiego sukcesu"

Dziś przychodzę do was z recenzją poradnika "Dziennik mocy. Sztuka odporności". Jak nazwa wskazuje mamy tu do czynienia z dziennikiem, w którym znajdziemy masę inspiracji, motywacji do działania. Znajduje się w nim mnóstwo ćwiczeń czy motywujących myśli.
Nie trzeba korzystać z dziennika po kolei, strona po stronie a po postu można otworzyć losowo w dowolnym miejscu. Nie ma tu podziału na dni. Każda strona jest absolutnie wyjątkowa i skłaniająca do refleksji. Dużo tu o odporności, wytrwałości, emocjach. Możemy nauczyć się m.in jak skutecznie budować nawyki, osiągać cele czy wzmocnić swoją sprawczość

Taki dziennik to świetna okazja żeby zatrzymać się w ciągu dnia na chwilę i popracować nad sobą, zastanowić się nad swoim życiem.
To pobudzająca kreatywność, inspirująca i wartościowa pozycja.

Muszę też wspomnień o bardzo dobrej jakości wydania. Piękna twarda oprawa i gruby papier. Rzadko można spotkać już tak pięknie i porządnie wydane książki.

"Wielka porażka może być początkiem wielkiego sukcesu"

Nie trzeba korzystać z dziennika po kolei, strona po stronie a...

„Na szczyt góry nie docierają ci, którzy są najodważniejsi, najpiękniejsi, najsilniejsi. Na szczyt docierają ci, którzy są odporni „

Są tu jacyś fani dzienników? Ktoś, kto chciałby dodać sobie mocy i zwiększyć odporność?

Jeśli tak mam tutaj dla was ciekawą książkę. Tytuł Dziennik Mocy może brzmieć intrygująco i taka jest też prawda.
Każda strona jest inna, zupełnie wyjątkowa, kreatywna, zajmująca i rozwijająca. Zadanie, miejsca do zapisów, do rysunków, cytaty. Mamy tutaj wszystko w bardzo ciekawiej formie

Wszystko, co może pomóc nam stać się odporny, rozwinąć się i odkryć wewnętrzna moc i zrobić to wręcz poprzez zabawę.

Każda strona jest inna, zupełnie...

"Dziennik Mocy" to niezwykła książka, poradnik. Ta książka skłania do przemyśleń, refleksji. Zastanowienia się nad swoim życiem. Autor w bardzo interesujący sposób dzieli się z nami swoimi doświadczeniami. Bo wiara w nasze możliwości może skłonić nas do dużych osiągnięć a nawet spełnienia marzeń. Bo każdy z nas Ty i Ja mamy siłę która jest w nas samych. Ta książka jest pięknie wydana. Kolorowa w środku. Są w niej ćwiczenia. W tej książce możemy pisać, rysować. To taki powiedziałabym przyjaciel w którym możemy popisać i podzielić się sobą. Zdecydowanie zaskakujący poradnik. Mamy tu też jak wzmocnić odporność życiową i jest to interesujące. Skąd tak naprawdę mamy czerpać energię. Autor w ciekawy sposób pisze, i sam pomysł na taki dziennik mocy moim zdaniem bardzo fajny. Wielu osobą może się bardzo spodobać. Czasem warto spojrzeć na siebie w inny sposób. Wybrać łagodniejszy sposób wymagań wobec siebie. Musimy kochani wierzyć w siebie, walczyć o siebie bo nikt tego lepiej nie zrobi jak my sami. Ten poradnik w jakiś sposób sprawi że spojrzymy inaczej i zmotywujemy się do działań. To co tu jest w tym dzienniku trzeba się wczuć i zaangażować. Dla mnie to była sama przyjemność i zabawa. Ale pamiętajmy o jednym nad sobą trzeba zawsze pracować. Po każdej porażce trzeba umieć się dźwignąć. Od nas samych zależy w która stronę pójdziemy. Nasze wybory muszą być zgodne z naszym sumieniem. Każdy z nas musi znaleźć drogę do swojej mocy. A w tym wszystkim pomoże wam ten dziennik. Wnioskuje, że odpowiadając na pytanie kto jest naszym najlepszym przyjacielem, odpowiedź my sami.

"Dziennik Mocy" Marka Kamińskiego to książka, która skłania do głębszej refleksji nad własnym życiem i potencjałem. Autor, znany z niezwykłych ekspedycji, dzieli się swoimi doświadczeniami, ukazując, jak wytrwałość i wiara we własne możliwości mogą prowadzić do realizacji nawet najbardziej ambitnych celów. Kamiński pokazuje, że ograniczenia często są tylko w naszych głowach i że każdy z nas dysponuje wewnętrzną siłą, która może nas prowadzić do spełnienia.

Naprawdę ciekawa pozycja i polecam wszystkim.

Pięknie wydany, kolorowy i praktyczny podręcznik, pełen ćwiczeń skłaniających do myślenia o sobie i świecie. Wrcama do niego w wolnych chwilach!

• Współpraca
  • Psychologia l
  • Książka recenzencka

Dodaj cytat z książki Dziennik Mocy. Sztuka odporności.