Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend. 20 września 2024LubimyCzytać202
- Artykuły„Niektórzy chcą postępować właściwie, a inni nie” – rozmowa z autorką powieści „Prawda czy wyzwanie”BarbaraDorosz1
- ArtykułyUwaga, konkurs! Do wygrania książki „Śnieżka musi umrzeć“ Nele NeuhausLubimyCzytać15
- ArtykułyKonkurs: Wygraj bilety na film „Rzeczy niezbędne” z Katarzyną Warnke i Dagmarą DomińczykLubimyCzytać5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Earl Babbie
3
6,4/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,4/10średnia ocena książek autora
150 przeczytało książki autora
82 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Istota socjologii: krytyczne eseje o krytycznej nauce
Earl Babbie
6,3 z 12 ocen
29 czytelników 1 opinia
2007
Najnowsze opinie o książkach autora
Istota socjologii: krytyczne eseje o krytycznej nauce Earl Babbie
6,3
Według mnie książka jest rewelacyjna, ponieważ mimo swojego popularnonaukowego charakteru, zawiera w sobie tyle ciekawostek i jest tak przystępnie napisana, że polecam ją każdemu! Dzięki niej można dowiedzieć się wiele o społeczeństwie i mechanizmach, które w nim zachodzą. Była moim przygotowaniem do właściwej nauki socjologii i nie zawiodła mnie.
Podstawy badań społecznych Earl Babbie
6,5
Swobodny język wykładowcy akademickiego, oznacza najczęściej nadmiar skomplikowanych, dostępnych rozumieniu wyłącznie dziewiątego kręgu uniwersyteckiego piekiełka słów, jednakże nie w przypadku profesora Earl'a Babbie'go. Autor wypowiada się w tak trudny sposób, jak potrafi tylko żołnierz Marine.
Ekstensywna ilościowo panorama metodologiczna znakomicie koresponduje z wysokim poziomem jakościowej formy prezentacji zagadnień, które podjęte zostały w tym podręczniku. Prosty język byłego żołnierza Amerykańskiej Piechoty Morskiej, zintegrowany z akademicką precyzją opisu poszczególnych subdziedzin socjologii kwantyfikowalnej i deskryptywnej, czynią tę książkę warunkiem sine qua non zaliczenia przedmiotu Metody Badań Społecznych.
Niepowetowanymi walorami dydaktycznymi podręcznika są diatoniczny porządek treści - od najprostszych do najtrudniejszych problemów, a także wyjaśnianie poprzez przykłady, które czerpie autor m.in. z własnych badań, zaś wyświetlone zarówno pod postacią przejrzystych wizualizacji, intuicyjnych diagramów, jak i klarownych, zrozumiałych rozważań. Pomimo słowa "Podstawy" w tytule, książka znakomicie substytuuje publikacje Sułków, Nowaków,Nachmiasów itd. Stanowi przejrzystą i holistyczną kompilację teorii oraz praktyki, bardzo użyteczną dla każdego studenta i początkującego badacza.