Artykuły
Gorsza książka, lepszy film? O ekranizacjach ciekawszych od literackich pierwowzorówAnna Sierant3Artykuły
30 książek LGBT+, czyli powieści we wszystkich kolorach tęczyLubimyCzytać338Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać456Artykuły
Finał bestsellerowej francuskiej trylogii. Rozmowiamy z Maiwenn AlixRemigiusz Koziński1
Carl Honoré

- Pisze książki: filozofia, etyka, nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), popularnonaukowa, poradniki
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
Carl Honoré - dziennikarz i publicysta, laureat wielu nagród. Po ukończeniu studiów (historia i italianistyka) na uniwersytecie w Edynburgu pracował z dziećmi ulicy w Brazylii. Pisał na temat Europy i Ameryki Południowej dla "Economist", "Observer", "Guardian", "Miami Herald" "Houston Chronicle", "Time Magazine" i kanadyjskiej "National Post". Jest jednym z twórców ruchu Slow i jego rzecznikiem na całym świecie. Zadebiutował "Pochwałą powolności", w której zajął się przymusem pośpiechu i pojawiającą się tendencją wyhamowania tempa życia. Jego kolejna książka Pod presją została przetłumaczona na ponad 30 języków i trafiła na listy bestsellerów w wielu krajach. Mieszka w Londynie z żoną i dwójką dzieci.
www.carlhonore.com
- 383 przeczytało książki autora
- 735 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Dzieci mogą być naprawdę dziećmi, gdy dorośli są naprawdę dorośli
Dzieci mogą być naprawdę dziećmi, gdy dorośli są naprawdę dorośli
Zastanówmy się chwilę: czy modły przy ołtarzu szybkich rozwiązań czynią nas szczęśliwszymi, zdrowszymi, bardziej produktywnymi? (..) bolesna prawda jest taka, że pospieszne działanie niczego nie rozwiązuje. A czasem wręcz pogarsza sytuację.
Zastanówmy się chwilę: czy modły przy ołtarzu szybkich rozwiązań czynią nas szczęśliwszymi, zdrowszymi, bardziej produktywnymi? (..) bolesna...
Rozwiń ZwińW wojnie z kultem szybkości linia frontu znajduje się w naszych głowach. Jeżeli całkowicie nie odmienimy swojego nastawienia, odruch przyspieszania pozostanie naszym trybem domyślnym. Ale zmiana opinii to tylko początek. Jeśli ruch półwolnościowy ma okazać się czymś trwalszym, musimy sięgnąć głębiej. Musimy zmienić naszą ogólną mentalność.
W wojnie z kultem szybkości linia frontu znajduje się w naszych głowach. Jeżeli całkowicie nie odmienimy swojego nastawienia, odruch przyspi...
Rozwiń Zwiń