Power4Start. Sztuka osiagania celów

Okładka książki Power4Start. Sztuka osiagania celów Marek Kamiński
Okładka książki Power4Start. Sztuka osiagania celów
Marek Kamiński Wydawnictwo: Makami poradniki
poradniki
Makami
2022-12-06
2022-12-06
poradnik sukces motywacja cele

Pana Marka, myślę nie trzeba zbytnio przedstawiać. Znany jest głównie ze zdobycia obu biegunów Ziemi, niejednokrotnego zdobycia, warto nadmienić.
Jak myślicie czy to było od zawsze jego marzeniem?
Co musiał zrobić aby zdobyć się na taki wysiłek...czy pewnego dnia wstał i pomyślał -No dobra, szybciutko się spakuje i wyruszam na podbój bieguna północnego/południowego.
Śmiejecie się zapewne i słusznie...chociaż znajdą się tacy co powiedzą - a cóż to takiego jest, przejść pareset kilometrów.
Otóż moi drodzy, aby to osiągnąć Pan Marek musiał zaplanować i realizować cel, rysując mapę i krok po kroku zbliżać się do tegoż celu.
Czy zawsze odnosił sukcesy? Czego nauczyły go porażki?

W książce autor przedstawia nam Metodę Biegun/Polaris, którą on sam z powodzeniem stosuje, a skoro z powodzeniem tzn, że działa. Znajdziecie tu wskazówki jak zacząć realizować swoje, powtórzę raz jeszcze SWOJE marzenia...bo kluczem do sukcesu jest odnalezienie własnego ja. Przekonacie się co może Wam dać cisza, większa uważność. Co ma na celu przepracowanie swojej przeszłości i jak należy patrzeć w przyszłość.
Książka w formie dziennika wniesie w Was wiele dobrego i dlatego zachęcam do zapoznania się z nią oraz uzupełniania.

Jak myślicie czy to było od zawsze jego marzeniem?

Ta książka to źródło niezliczonych inspiracji. Codzienne zaglądam do niej i dowiaduję się nowych rzeczy, o sobie, o tym jak wyruszyć w drogę i osiągnąć cel. Autor uzmysławia nam, że to nie cel sam w sobie jest najważniejszy tylko sposób w jaki do niego docieramy. Ważne są zasady, rytuały. Świadomość tego kim jesteśmy, co chcemy osiągnąć. Możemy przeczytać tu o różnych metodach, na przykład o Metodzie Biegun i pięciu krokach dzięki którym będzie nam łatwiej podążać za marzeniami. Dowiadujemy się, że porażki też są ważne, to one nas budują, wzmacniają. Bardzo pomocna jest uważność, którą staram się wzmacniać, intuicja, prawda, akceptacja siebie, ale również praca nad sobą, pokora i wdzięczność. Marek Kamiński opisuje jak spełnia swoje marzenia i że tak naprawdę wszystko jest możliwe. Uczy sfokusowanego dążenia do celu, uświadamia i pomoga. Umacnia, motywuje,inspiruje. Jego rady są potrzebne i pomocne nie tylko przy zdobywaniu biegunów, ale też w życiu codziennym. Warto spojrzeć wgłąb swojego kosmosu, odkryć się na nowo, znaleźć możliwości, nie poddawać się. Podążać za marzeniami i je spełniać.
,,Power4Start. Sztuka osiągania celów'' jest odtąd moim przewodnikiem, poradnikiem, przyjacielem. Zainspirujcie się i spełniajcie marzenia.

Myślę, że większości nie trzeba przedstawiać pana Marka Kamińskiego - pierwszego człowieka, któremu udało się zdobyć oba bieguny Ziemii w ciągu jednego roku, a fakt ten został odnotowany w Księdze Rekordów Guinnessa. Ponadto Marek Kamiński jest założycielem fundacji Life Plan Academy i Marek Kamiński Academy, inspiratorem tysięcy ludzi w Polsce i na świecie poprzez książki, filmy czy też programy trenerskie. Jego najnowsza książka pt. “ Power 4 Start. Sztuka osiągania celów” to lekki, przyjemny poradnik (choć różniący się nieco od tego typu pozycji) mający posłużyć i pomóc nam w osiąganiu stawianych sobie celów oraz zajrzenia głębiej pod swoją skorupę, aby lepiej poznawać samego siebie i spełniać swoje marzenia.
Co najbardziej zwróciło moją uwagę w tej publikacji? Nie będę ukrywać, że okładka w mocno czerwonym kolorze z niedźwiedziem polarnym, a w środku masa ilustracji, które przyznaję, że bardziej wzbudzały moją ciekawość, niż sama treść lektury chociaż już na samym początku, na dwóch pierwszych krwisto czerwonych kartkach zaskoczyła mnie pozytywnie napisana ogromną czcionką dedykacja, która brzmi następująco:
"Dla ciebie, który(-a) marzysz, nie wierzysz w siebie, boisz się - abyś miał(a) odwagę stać się swoimi marzeniami.”

Wracając jeszcze do zawartości poradnika... z jednej strony bardzo spodobał mi się ten “miszmasz” w książce - sporo ćwiczeń, pouczających cytatów, napisów w różnych barwach i czcionkach, dużo miejsca na własne notatki oraz kolorowe obrazki, które uzupełniały treść tej publikacji, ale z drugiej strony ta ilość różnych elementów delikatnie mnie irytowała, ponieważ niekiedy wybijało mnie to z rytmu i nie mogłam się skupić na samej treści, której w poradniku i tak jest niewiele.
Myślę, że jeśli nie będziemy poświęcać takiej wyznaczonej ilości czasu (jaki sugeruje autor) na niektóre ćwiczenia, to z pewnością książkę pochłoniecie się w jedno popołudnie czy wieczór.

Marek Kamiński dzieli się z czytelnikiem metodą pięciu kroków, dzięki którym on osobiście osiągnął sukcesy, zdobył wiedzę i bieguny, o których marzył. Podróżnik chce nam udowodnić przez ten poradnik, że największe ograniczenia są w naszej głowie. Dodatkowo pięknie przedstawia trzy kluczowe, najważniejsze pytania, które sam sobie zadał już na samym początku swojej życiowej wyprawy i tego, co chce osiągnąć oraz omawia pięć elementów (uniwersum, prawda, intuicja, wizualizacja, ja) towarzyszącej w drodze za swoimi marzeniami. Temat, jaki poruszył, mianowicie chodzi tu o dotykający nas stres i nasze lęki, spodobał mi się najbardziej! Bo strachy i lęki, które napotykamy na swojej drodze po "nasze bieguny", nasze marzenia powinniśmy oswajać, rozmawiać z nimi, napisać o tym, co czujemy w danej chwili starając się, aby strach zamiast w nas był poza, na zewnątrz.
"Strach jest strażnikiem Starego i jednocześnie drzwiami do Nowego. Pokonując strach i wychodząc ze strefy swojego komfortu, możesz wiele stracić, ale bez odwagi możesz stracić siebie".

Możemy też zrozumieć to, że czasami nam się nic nie udaje, odnosimy porażki, ale to nic innego jak tylko część naszego sukcesu bowiem: "Porażki nie istnieją - albo zwyciężysz, albo nauczysz się czegoś nowego."

Marek Kamiński stwarza w poradniku wiele momentów, w których zmusza nas do głębokiej refleksji, warto na chwile zatrzymać się przy danych pojęciach, wykonać ćwiczenia i zajrzeć w głąb siebie. Z mojego doświadczenia sięgając wstecz i patrząc na swoje własne sukcesy, to nic innego jak moje przechodzenie od porażki do porażki, przez niekiedy masę różnych trudności i lęków, którym udało mi się stawić czoła, a po przeczytaniu "Power 4 Start" zrozumiałam i doszłam do wniosku, że nie wszystkie moje porażki były złe. Większość zakończyła się dobrze i stała się drogą do wygranej, nad czym się nigdy nie zastanawiałam, a to bardzo pouczające.

Podsumowując: myślę, że do tej lektury warto wracać, choćby nawet po to, aby na chwilę zatrzymać się, pofilozofować, na nowo móc inspirować się cytatami i odnaleźć na nowo siebie i swoją ścieżkę. Cieszę się, że mogłam zetknąć się z piórem Pana Marka i polecam, by dotknąć swojego wnętrza w trochę inny sposób. Dzięki tej lekturze można to osiągnąć.

Ta książka to praktyczna instrukcja osiągania celów z ogromną przestrzenią do pracy własnej 👌🏼
Stworzona z myślą o starszej młodzieży, ale oczywiście to nie jedyna grupa odbiorców. Uniwersalność ćwiczeń pozwala dopasować je praktycznie do każdego 😉
Bazuje ona na autorskiej Metodzie Biegun, która jest metodą odkrywania i zdobywania naszych osobistych, życiowych biegunów.

Praktyczność tej pozycji bardzo mnie zaskoczyła 😻➕
» minimum treści - maksimum praktyki 🤩
Można powiedzieć, że to my sami jesteśmy twórcami → autor tylko przeprowadza nas przez zestaw pytań/ćwiczeń 💪🏼😀
Więc tej pozycji nie 'odbębnicie' - bo bardzo angażuje 😉

Nie znajdziemy tu magicznej recepty jak dobrze żyć - bo nie takie jest zadanie tego czytadełka. Ono nauczy nas myśleć i odkrywać - czyli wykonywać kolejne kroki w drodze na nasz biegun 🏔️

Muszę przyznać, że jest to fantastycznie wydane czytadełko - bardzo atrakcyjne wizualnie 👌🏼 barwne i kreatywne grafiki przemówią do każdego odbiorcy 😀👍🏼

Z czystym serduszkiem mogę polecić Wam tę pozycję, bo jest ona świetna 😁

Jeszcze nie widziałam tak pięknie wydanego poradnika! Książka wręcz „zalewa” czytelnika mnogością kolorów i przepięknych grafik. Jednak, nie będę się rozwodzić wyłącznie nad obrazami, ale również chciałabym przekazać, jak wartościowy tekst kryje się w „Power4Start”. Książka w barwny sposób przekazuje istotne informacje dotyczące dążenia do celu. Odbiorca znajdzie w poradniku wiele pytań otwartych i luk do wypełnienia. Książka ma za zadanie zachęcić czytelnika do samodzielnego stawiania tez i krytycznego myślenia. Autor dzieli się własnym doświadczeniem i stara się przeprowadzić odbiorcę przez zestaw pytań, w celu osiągnięcia zamierzonych efektów.

„Power4Start” jest idealnym wyborem na prezent. Poradnik przypadnie go gustu zarówno osobom starszym, jak i młodszym. Mogę się założyć, że wiele osób po otworzeniu książki będzie zaskoczone jej przepięknym wydaniem - sama nie mogę wyjść z podziwu, wielkie brawa należą się grafikowi. Książka pomaga lepiej przyjrzeć się sobie i swoim celom. Poradnik ma za zadanie sprawić, byśmy odpowiedzieli na ważne pytania dotyczące naszego postrzegania świata i misji. Warto pamiętać, że to my jesteśmy kowalami własnego losu i to od nas zależy nasz pierwszy krok. Poradnik jest idealny dla osób chcących ułożyć własne myśli.

"Power4Start" różni się od innych poradników tym, że nie zostawia nas z górą pojęć i słów, które nie zawsze są zrozumiałe. Marek Kamiński przechodzi z nami całą drogę, do odkrycia naszego Bieguna. Wyjaśnia i opisuje każdy krok. Co więcej, nie są to opowieści wyssane z palca, a wnioski wyciągnięte na podstawie autentycznych przeżyć. Książka jest zrozumiała i tak mądrze napisana, że trudno mi się było oderwać. Świetne ćwiczenia na dotarcie w głąb siebie, poznanie swoich strachów i tego, co nas ogranicza. Autor zadaje pytania we właściwym czasie i takie, o których często boimy się pomyśleć, a są one konieczne. Tej książki nie da się „odbębnić”. Przeczytać i przejść dalej do porządku dziennego. Słowa w niej zawarte skłonią was do faktycznych przemyśleń i zmian. Pomogą odkryć wasze marzenia, a co może nawet ważniejsze wskażą wam drogę do ich osiągnięcia. Ta książka nie powie wam, jak żyć, ona sprawi, że zaczniecie czuć, myśleć, okrywać, a dopiero to zaprowadzi was na szczyt.
Nadchodzi nowy rok i często słyszę, że to czas zmian. To słynne: „Nowy rok, nowa ja” zaczęło mnie nudzić. Ale jeśli chcecie faktycznych zmian to sięgnijcie po tę książkę. Nie powiem wam, że zmieniła moje życie. Nie. Ta książka pomogła mi postawić pierwszy krok na drodze do zmiany, której potrzebowałam. Gorąco polecam wam wejść w ten nowy rok z „Power4Start”. Gwarantuje, że nie będziecie żałować.

Myślę, że właśnie w tej książce znalazłam idealny prezent, dla pewnej osoby. Pomyślcie, bo może wy również macie w pobliżu taką osobę bądź sami nią jesteście.

Po więcej o tej i innych książkach zapraszam na mojego bookstagrama. 👇

Człowiek jest istotą skomplikowaną, potrafi się gubić, wątpić w siebie, kiedy napotyka na swojej drodze na problemy. Czasami potrzebuje zdrowego kopa, aby stanąć na nogi i spojrzeć w odpowiednią stronę. Każdy z nas potrzebuje czasu, aby poznać siebie i sposobu, aby wyznaczać sobie kolejne cele. Dążenie do spełniania marzeń, czy dostrzegania szans i sposobności na rozwój osobisty jest bardzo ważne. Zupełnie tak, jakbyśmy się wspinali na górskie szczyty, każdy jeden, czy ten niższy, czy ten całkiem wysoki ma dla nas znaczenie. Istotną sprawą jest także sama droga, którą przyjdzie nam przebyć do celu. Im dłuższa, niebezpieczna, zawiłą tym przy końcu daje nam większą satysfakcję, zgadzacie się ze mną? „Power4start. Sztuka osiągania celów” jest poradnikiem autorstwa Marka Kamińskiego, zainteresowałam się nim zdając sobie sprawę z tego, że nie łatwo będzie sprostać moim celom, pragnieniom i czasem przyda się pomocna dłoń, która nakieruje mnie na odpowiedni tor w chwilach zwątpienia.
„Power4start. Sztuka osiągania celów” ukazuje wiele technik, które mogą wskazać czyny, jakie sprawią, że droga do osiągnięcia tego, czego się pragnie będzie łatwiejsza i bogatsza w wartościowsze doświadczenia. Marek Kamiński zdecydował się na podzielenie swoją filozofią, wsparciem i nakierowaniem czytelnika dokładnie w to miejsce, w którym chciałby się znaleźć. Autor opisuje metodę Bieguna, ma ona na celu naukę dostrzeżenia i wykorzystywania odpowiednich narzędzi, które posiadamy w sobie. Marek Kamiński chce ułatwić nam spełnianie własnych marzeń, które każdy ma, jednak nie wszyscy mamy w sobie dość siły, wiary, czy wiedzy, aby o nie zawalczyć. Nie mogę nie wspomnieć o ciekawej szacie graficznej, która wprost zachęca do własnych przemyśleń i ćwiczeń, które pomogą czytelnikowi odkryć to, czego potrzebuje. W poradniku znajduje się wiele ciekawych rysunków, które potrafią zgrabnie podsumować wcześniej zapoznane materiały. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że w poradniku możemy prowadzić własne notatki, zostały ku temu wydzielone chmurki, mniejsze bądź większe elementy. „Power4start. Sztuka osiągania celów” jest pozycją dla każdego, pomoże zniwelować stres, wyciszyć niespokojne i chaotyczne myśli, starając się to uporządkować. Muszę przyznać, żę ta metoda jest dość ciekawa, z pewnością jeszcze nie raz wrócę do poradnika przypominając sobie i ćwicząc inne spojrzenie na samą siebie.

Bardzo fajna książka, a raczej poradnik.Taki inny. Krótko i na temat. Są w środku rysunki, można też i samemu popisać. Autor pisze i opowiada bardzo intersujaco. Czyta się błyskawicznie. Marzenia są po to by je spełniać. Trzeba je spełniać, i trzeba w nie mocno wierzyć. Wszystko się w nas zaczyna i tak samo kończy. Autorowi książki udało się osiągnąć swój cel w życiu. Posługiwał się metodą pięciu kroków, których wam nie zdradzę i może tym wzbudzę waszą ciekawość by sięgnąć po tę książke. Każdy z nas musi zajrzeć w głąb siebie. Poznajmy ludzi i dobrze ich obserwujmy. A nasza niezawodna intuicja nas poprowadzi i wskarze drogę. A kosmos to nasz świat który nas otacza. Nie zapominajmy, że ważne są też zasady by spełnić swój cel. Człowiek i ciało to jedność i trzeba nauczyć się go słuchać i rozumieć. A nasza energia też jest nam potrzebna by funkcjonować i podejmować decyzje. Każdy musi podróżować po swój cel, bo ma swoją wyznaczoną drogę. Ale plan też musi być. I zawsze musimy siebie akceptować. Nasze życie należy do nas. A słowa mają ogromne znaczenie i mają moc. Bo samymi słowami można przekazać wszystko. Niech każdy zastanowi się czym jest szczęście? Musicie zajrzeć głęboko w siebie. A może już macie swój szkic drogi jaką podążacie? Ale często też pojawia się strach, a z nim mogą być problemy. Musimy się go nauczyć kontrolować. Są też porażki, sukces. Musimy poznać samego sobie i znaleźć rozwiązanie na nasze szczęście. Ta książka jest fajna. Autor znalazł swoją drogę i osiągnął cel w życiu. Są tu praktyczne porady, przykłady. Fajne rysunki które podsumowują przeczytany tekst. Ta książka może przydać się każdemu z nas. Ułatwi działanie z otoczeniem a może doradzi i wskaże drogę. Sztuka osiągania celów moim zdaniem nie jest prosta tylko nigdy nie można się poddać. Zawsze trzeba dążyć do tego co sobie zaplanujemy.

Marzenia i osiąganie celów z jednej strony zdają sobie przeczyć, a z drugiej jak najbardziej do siebie pasują. Zdobycie to, czego się pragnie, chce lub potrzebuje może być łatwe i proste, ale bywa też wyzwaniem, jakiemu wcale nie tak łatwo sprostać. Jednak rzadko kiedy jest w ogóle nieosiągalne, podjęcie się jego urzeczywistnienia jest pierwszym krokiem by zdobyć to, o czym marzymy.

Jak więc zamysły przekuć w cele, a te w osiągnięcia? Technik jest naprawdę dużo. Niektórzy działają zgodnie z własną intuicją oraz wiedzą, inni szukają sposobu sprawdzonego, jaki już przyniósł komuś, najlepiej w liczbie mnogiej, efekt. „Power4Start” daje możliwość poznania nowej drogi, której źródłem są doświadczenia Marka Kamińskiego, podróżnika, zdobywcy i filozofa, ale także pisarza. Już na wstępie witają nas słowa, jakie nie tylko zachęcają, ale są i wsparciem dla czytelnika oraz osoby, mającej potrzeby znalezienia ścieżki pomagającej w realizacji swoich marzeń. Metoda Biegun opiera się na kilku filarach lub mówiąc słowami autora zestawie narzędzi znajdujących się w nas. Jeśli mamy je pod ręką warto poznać ich siłę oraz nauczyć się wykorzystywać. W końcu każdy ma marzenia, lecz nie wszyscy wiemy co zrobić by stały rzeczywistością.

„Power4Start” daje do ręki zainteresowanym praktyczne instrumenty, pozwalające na spełnienie tego, czego pragniemy. Krok po kroku przybliża nam co powinniśmy zrobić by wcielić w życie nasze zamysły. Tekst został znakomicie zilustrowany – rysunki nie są jedynie ozdobnikiem, lecz także zawierają podsumowanie, dzięki temu utrwalamy sobie przeczytany przed chwilą tekst. Taka „ściągawka” jest również przydatna w momencie kiedy sami przystępujemy do pracy. Nie potrzebujemy dodatkowego notatnika, odpowiednie do tego miejsce znajduje się w samej publikacji, tuż za omawianym elementem. Marek Kamiński oddaje w ręce czytelników publikację, jaką warto poznać nie jedynie gdy poszukujemy sposobu osiągnięcia celów. „Power4Start” warto poznać gdyż poruszana tematyka może być przydatna także na co dzień. Zabieganie, stres, wielozadaniowość, ogrom, a niekiedy nadmiar informacji, sprawiają, że potrzebujemy też wyciszenia lub rozwiązań ułatwiającym działanie bądź porządkujących nasze otoczenie, ale też i zorganizować się nam. Czy jest to lektura na raz? W żadnym wypadku, nawet jeśli od razu całą ją przeczytamy z pewnością wrócimy do niej. Niektórych mogą zainteresować pewne fragmenty, inni skupią się na poznawaniu i doskonaleniu się w metodzie Biegun.

• Egzemplarz recenzencki
  • Self-love