Szukając siebie

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
Missing you

Jessica jest zachwycona: najwyraźniej straciła swój nadprzyrodzony dar. Umiejętność odnajdywania ludzi zaginionych przysporzyła jej niemało kłopotów. Teraz koniec z pracą dla FBI i narażaniem się na niebezpieczne przygody. Ale nagle pojawia się jej były chłopak, a z nim kolejne sensacyjne tarapaty.

źródło opisu: Amber, 2007

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2007

lacerta | 2012-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Znaczenie różni się od wcześniejszych książek z tej serii. Jest jakby dojrzalsza i treść również inna. Autorka bardziej skupiła się na uczuciach bohaterów niż na akcji, w porównaniu z wcześniejszymi częściami. Ciekawy, kryminalny klimat i romantyzm.

Yumeka | 2011-08-25
Przeczytana: 2007 rok

Zaskakujące jest to, że choć to ostatnia część serii (tylko ona wpadła mi w ręce), a i tak zrozumiałam, o czym i kim to jest.
Może to głupie, ale podziękuję, że na wstępie autorka wprost wybaczyła tym, którzy nie czytali poprzednich części.
"Może o mnie słyszeliście. Ale nie obrażę się, jeżeli nie. Zresztą chyba nawet tak bym wolała." - No, dziękuję bardzo.
"A mogliście o mnie słyszeć, bo to mnie prasa nazwała "dziewczyną od pioruna"." - Wierzcie lub nie, ale czytając to zdanie i resztę wstępu wcale nie odczułam, że były jakieś książki wcześniej.
Sama historia też ciekawa. Jess miała fajne podejście do tych dziewczyn. Jej dialogi z nimi - na plus.
Podobała mi się jej narracja. Jest jasna, wszystko wyjaśnia, nawet jeśli nie nadużywa słów.
Jeden tylko minus - nie czytając wcześniejszych części umyka istota jej związku. Idzie zrozumieć sytuację, ale jak ktoś chce zrozumieć ich stosunek do siebie, to trzeba poznać ich lepiej. Najlepiej od pierwszej części.

Kinga | 2014-03-19
Przeczytana: 2013 rok

Kolejna z autorek, która Kocham <3
Medium- I Love It!!! <3 <3 <3
Co tu więcej pisać! ;*

dzosefinn | 2011-05-21
Przeczytana: 21 maja 2011

Dużo słyszałam o twórczości Meg Cabot, że to utalentowana pisarka powieści dla młodzieży. Kiedyś miałam przyjemność czytać jej jedną książkę (nie pamiętam jaki nosiła tytuł, ale wydaje mi się, że "Dziewczyna Ameryki"), ale chyba będę musiała chyba sobie jeszcze raz ją przypomnieć. :)
No cóż. Pani Cabot pisze dość łatwym językiem (w końcu musi trafiać do swojej publiczności), człowiek czytając książkę nie męczy się, z czego jestem teraz bardzo rada. Ostatnio trafiałam na dosyć ciężkie pozycje, więc miła odskocznia bardzo mi się przydała.
Moim (skromnym) zdaniem, książka jest rewelacyjna. Mimo słodkiej (może aż za słodkiej) okładki, w środku jest dość słona, razem dają fantastyczną mieszankę.
Podziwiam pomysłowość pani Cabot. Wiedząc, że jej książki czytają bardzo młode osoby, nie boi się poruszać bardzo poważnych tematów (tu chylę czoła).
Zabawna, z klimatem, niebanalna. Mimo, że jestem 'starą krową', to książka mnie zauroczyła :).

Klaudia Gorczyca | 2015-02-12
Na półkach: PDF, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2015

Przyjemna książka, łatwa do przeczytania, idealna do relaksu, kiedy chcesz coś przeczytać, ale niekoniecznie używać mózgu.
Ja wiem, że ta seria powstała dla nastolatek (raczej tych młodszych), a nie dla ambitnych czytelników. I taka jest. Jest nastoletnia, nieskomplikowana z tajemniczym Robem i zwyczajną Jess, która wcale nie jest taka zwyczajna, jak się ją pozna! Główna intryga każdej części polega na znalezieniu kogoś, serii perypetii, które z odnalezienia wynikają, kilku perypetiach miłosnych (w końcu skoro jest ONA to jest i ON). To książkowe cliche, ale jednocześnie miłe do przeczytania.
Na pewno spodoba się dziewczynom w wieku około 11-12 lat, ale i ja nie narzekałam :) W końcu wspomnienia z Meg Cabot i inne takie.

Grabska1995 | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobała końcówka, że wszystko w życiu Jessicy Mastriani się ułożyło, jej brat zakochał się w jej przyjaciółce i razem zamieszkali w NY, jej były okazuje się jej mężem a co do rodziców i jej zdolności sami się już dowiecie. W tej książce zauważyłam wiele intryg i kobietę, która po latach w Afganistanie potrafiła odnaleźć siebie w końcu tak było napisane na końcu książki. Polecam by ją przeczytać choć z początku wydaje się nie do przeczytania, bo jest nudna, ale później wszystko się zmienia i jest interesująca do ostatniej strony oraz wciągająca. Serdecznie polecam ;)

coward | 2016-07-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 19 lipca 2016

Bardzo czarująca i super-przyjemna w odbiorze seria! Jasne, te niespełna 200 stron każdej części nie pozwalały na jakieś głębokie, wzniosłe opisy przeżyć wewnętrznych, lecz sposób, w jaki te wszystkie prosto opisane wspomnienia były wplecione w szybko toczącą się akcję, to mistrzostwo. ,,Szukając siebie" nie jest raczej ostatnią książką Meg Cabot, po którą sięgnęłam. Szczególnie, że w dwóch ostatnich seriach poruszonych zostało co najmniej kilka istotnych problemów społecznych. I ten humor! Pooolecam!

nasty929 | 2016-08-26

Książka jest zadziwiająco dojrzała w porównaniu z innymi z tej serii. Znana jako nastolatka Jessica to tu dorosła kobieta, borykająca się z problemami typowymi i mniej typowymi dla studentki. Wątek zaginięcia wydaje się trochę naciągany, ale autorka nadrabia to opisem codziennych problemów bohaterki, które trudno już zaliczyć do trosk przewrażliwionej nastolatki :)

yootsuu | 2010-08-21
Przeczytana: kwiecień 2010

najlepsza część serii - najbardziej dojrzała. świetnie opisane emocje i uczucia, niepewności, wahania. miło było po latach wrócić do tej serii i trafić na tak dobrą część. ;)

Ervisha | 2010-10-25

Bardzo dobra i wciągająca