Szukając siebie

Meg Cabot Cykl: 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń (tom 5)
literatura młodzieżowa 189 str.
Missing you
Edyta Jaczewska
Amber
literatura młodzieżowa
Meg Cabot literatura młodzieżowa paranormalne kryminał thriller 1-800-jeśli-widziałeś-zadzwoń

Missing you
Edyta Jaczewska
Amber
literatura młodzieżowa

Kup książkę

Książka jest świetna. Czytałam z zapartym tchem każdą stronę i nawet się popłakałam przy tej rozmowie z Robem kiedy jej wszystko wytłumaczył. Nareszcie. No dziewczyna była w szoku. Cieszę się że wszystko się tak ułożyło bo ten chłopak był tego wart.

Tak szczerze mówiąc, nie wiem, czemu sięgnęłam po tę książkę... Ostatni tom z serii której nie czytałam, do nastolatek też nie należę. Mimo to, mile spędziłam czas. Nie jest to może wybitne dzieło, ale na czytadło się nadaje. Nie wiem tylko, czy fakt, że przy szóstym tomie nie pogubiłam się w bohaterach i akcji, świadczy na korzyść tej książki, czy też wręcz przeciwnie?

2084

Na półkach: , , , , , ,

Jessica jest zachwycona: najwyraźniej straciła swój nadprzyrodzony dar. Umiejętność odnajdywania ludzi zaginionych przysporzyła jej niemało kłopotów. Teraz koniec z pracą dla FBI i narażaniem się na niebezpieczne przygody. Ale nagle pojawia się jej były chłopak, a z nim kolejne sensacyjne tarapaty

Jak poprzednie książki serii bardzo mi się podobały, tak ta mnie zawiodła. Nagle akcja dzieje się 3 lata później niż w poprzedniej części. Zabrakło mi co działo się dokładnie w ciągu tych 3 lat. Nadmieniane jest przez całą książkę, że Jess była w Afganistanie. Szkoda, że autorka bardziej nie rozwinęła tego tematu. Ostatnia część serii według mnie została pisana bardzo...

;))))

Książka jest zadziwiająco dojrzała w porównaniu z innymi z tej serii. Znana jako nastolatka Jessica to tu dorosła kobieta, borykająca się z problemami typowymi i mniej typowymi dla studentki. Wątek zaginięcia wydaje się trochę naciągany, ale autorka nadrabia to opisem codziennych problemów bohaterki, które trudno już zaliczyć do trosk przewrażliwionej nastolatki :)

Bardzo czarująca i super-przyjemna w odbiorze seria! Jasne, te niespełna 200 stron każdej części nie pozwalały na jakieś głębokie, wzniosłe opisy przeżyć wewnętrznych, lecz sposób, w jaki te wszystkie prosto opisane wspomnienia były wplecione w szybko toczącą się akcję, to mistrzostwo. ,,Szukając siebie" nie jest raczej ostatnią książką Meg Cabot, po którą sięgnęłam....

Ostatnia część przygód Jess.
Podejrzewam, że fanki będą zachwycone zakończeniem.
Sama dedykacja jest właśnie dla nas.
"Dla wszystkich czytelników, którzy sami się o to prosili."

Jess w wyniku traumatycznych wydarzeń traci swoje zdolności.
Przestaje być "Dziewczyną od pioruna".
Zaczyna nowe życie w Nowym Jorku, gdzie pewnego dnia do jej życia powraca były...

Nawet fajna ta książka ;)

Ostatnia część pisana wyraźnie na siłę, po to chyba tylko, żeby zarobić i popromować typową dla lewicy rozwiązłość seksualną. Zepsuła mi obraz całej serii, która gdyby nie to, byłaby naprawdę przyjemna.

Dyskusje

1 431
  • Z biblioteki
  • Młodzieżowe
  • Meg Cabot
  • Chcę w prezencie
  • Dzieciństwo
  • 2013

Dodaj cytat z książki Szukając siebie