Therese Raquin
Amused

Naturalistyczny dramat francuskiego pisarza włoskiego pochodzenia, Emila Zoli.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Basia_Pelc | 2015-06-16

"Teresa Raquin" to niesamowity dramat. Włoch, Emil Zola stworzył bardzo naturalistyczny utwór. Krótki, ale niebywale intensywny, zatrważający. niezwykle smutny, przepełniony nieszczęściem, zdradą i przeogromną tragedią.

Co się stanie kiedy kochankowie Ludwik i Teresa zabiją jej męża? Czy istnieje zbrodnia bez kary? Czy można żyć bez wyrzutów sumienia? Czy nareszcie para poczuje się spełniona? Czy będzie stało coś na przeszkodzie ich szczęściu? Nie mogę wam nic zdradzić.

Koniecznie zapoznajcie się z tym krótkim dramatem w czterech aktach (129 stron). Wydanie Ossolińskich z serii Biblioteki Narodowej poprzedzone jest bardzo interesującym opisem dotyczącym autora i innymi dodatkami. Bardzo wartościowy egzemplarz. Serdecznie polecam. "Teresę Raquin" uznaję jak dotąd za najlepszą książkę jaką przeczytałam w czerwcu. Och, mogłabym codziennie czytać tylko takie książki ;).

92patrycjam92 | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Bardzo fajna książka, warto również zobaczyć film w roli głównej z Elisabeth Olsen o tytule "In secret"

namezis | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016