Radykał

Emil Zola Wydawnictwo: Lissner Studio literatura piękna
Lissner Studio
literatura piękna
2011-03-14

Felicja jest przekonana o śmierci męża i wychodzi znowu za mąż.

Opowiadanie typowe dla twórczości Zoli, o tematyce zaangażowanej społecznie, w przeciwieństwie do jego powieści (np. "Germinal") nie obfituje w rozbudowane i szczegółowe opisy.

Autor skupił się tu na losach tytułowego bohatera, Jakuba, który poświęca się działalności politycznej, zaniedbując rodzinę. Szczególnie boleśnie odczuwa to jego żona, która zmuszona jest...

• Klasyka
  • Literatura Francuska