Polacy w Gruzji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opracowania szczegółowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
978-83-7436-195-8
Polacy, Gruzja
historia
Michał

Pierwsze opracowanie monograficzne przedstawiające pełny obraz polskiej obecności w Gruzji – od pierwszych kontaktów po czasy współczesne. Podczas kilkuletniego pobytu w Gruzji Autor zebrał materiał źródłowy, który pozwolił w nowym świetle ukazać wiele aspektów polskiej aktywności w tym kraju. Dotyczy to szczególnie pomijanej we wcześniejszych opracowaniach sfery konfesyjnej i polskiego wkładu w rozwój ziem gruzińskich. Badania nad problemem kontynuował potem w polskich archiwach i bibliotekach. Za najciekawsze w tej grupie należy uznać dokumenty ukazujące próbę wykorzystania w XIX w. ziem gruzińskich i Kaukazu do walki o niepodległość Polski.

źródło opisu: Wydawnictwo Trio, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=301&Podstrona=0

Balcar | 2015-08-28
Syagrius | 2013-08-04