Lapidarium mistrzów

Wydawnictwo: Agora SA
Lapidarium mistrzów
978-83-268-0503-5
Virginia

Tę książkę otworzyć można na dowolnej stronie i czytać ze wzruszeniem jak "encyklopedię życia". Ze wzruszeniem, bo ta książka przywraca pamięć i ożywia ludzi, którzy dzielili się z czytelnikami "Gazety Wyborczej" swą mądrością, doświadczeniem, radością, bólem - swoim życiem (z przedmowy Jarosława Kurskiego)

źródło opisu: Wydawnictwo Agora SA

Karola | 2014-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52 w 2014
Przeczytana: 04 lutego 2014

"Lapidarium" z łaciny 'lapidarius' czyli kamienny. Tacy właśnie są bohaterowie zbioru. I nie mam na myśli tego, że mają serce z kamienia, wręcz odwrotnie. Ale "kamiennie" trwają przy swoich postanowieniach i przekonaniach. Książka ta to zbiór myśli i wypowiedzi osób cenionych w Polsce. Cenionych nie tylko za to kim są ale co sobą reprezentują oraz za to co robili w ciągu swojego życia, i mamy tutaj tych którzy walczyli o suwerenność naszego kraju ale i osoby ze świata religijnego, które próbują wskazać właściwą drogę zbłąkanym wędrowcom. "Lapidarium" nie wystarczy przeczytać tylko raz, warto mieć pod ręką i zaglądać. Im częściej tym lepiej...

TwojeWino | 2012-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2012