Artur Rojek. Inaczej

2015-11-16
2015-11-16
literatura polska biografia rozmowa Rojek Myslovitz Śląsk rock muzyka
Inne

Kochałam Myslovitz kiedy tam był:)

Kochałam Myslovitz kiedy tam był:)

Dla mysłowiczanki która dorastała z muzyką Myslovitz jest to miły powrót do wspomnień. Zarówno muzycznie jak i lokalnie. Ponadto dowiedziałam się jaki był przebieg wydarzeń, które mnie ciekawily. Np. podczas zmiany miejsca OFFa czy wyjścia Artura z zespołu.

Przeczytane bardzo szybko, ale co to była za lektura! Z powodu mojej ogromnej sympatii do Myslovitz i solowej twórczości Artura Rojka na książce bawiłam się świetnie. Szczera, w niektórych miejscach z humorem i niezwykle przyjemna.

Wywiad rzeka z Arturem Rojkiem. Były wokalista zespołu Myslovitz opowiada, o muzyce, przyczynach odejścia z zespołu a przede wszystkim o swoim życiu. Nie tylko jako muzyka ale tez ojca, męża czy po prostu mieszkańca Mysłowic. Ciekawie, z humorem a przede wszystkim mam wrażenie, że szczerze.

Nic szczególnego. Pewien Pan opowiada swoją historię, historię nieszczególną i mało interesującą. Pytania są tendencyjne, a odpowiedzi mimo że szczere, to nie zachęcają do dalszej lektury.

Wywiad z Arturem Rojkiem, ukazuje kulisy jego odejścia z Myslovitz, powstanie OFF Festiwalu oraz pozwala dowiedzieć się czegoś o życiu prywatnym artysty.

W tym wywiadzie wchodzimy pod skórę Artura Rojka. Niesamowita postać polskiej sceny muzycznej. Polecam wszystkim, nie tylko fanom Myslovitz.

ŚWIAAAAAAAAAAAAAAAAAAT....
wypadł mi...
z moich rąk.....................

ŚWIAAAAAAAAAAAAAAAAAAT....
wypadł mi...
z moich rąk.....................

Pamiętam, że zespołu Myslovitz bardzo długo nie akceptowałem. Po prostu nie odpowiadał mi ich styl muzyczny. Ale przyszedł kiedyś bardzo ciężki czas w moim życiu, że wbrew sobie sięgnąłem po płytę „Korova Milky Bar” i doznałem olśnienia. Jakie to jest prawdziwe, jak to do mnie przemawia. Czasami nie warto kierować się singlami emitowanymi w stacjach radiowych, lecz przesłuchać płytę w całości. I od tamtej pory inaczej patrzę na muzykę tej grupy, a co najmniej trzy albumy zaliczam do grona wybitnych.
Odejście Artura Rojka z zespołu było dla mnie sporym zaskoczeniem, choć album „Nieważne jak wysoko jesteśmy…” po cichu sugerował taki rozwój wydarzeń. Sięgnąłem po tę książkę-wywiad z ciekawości: jak muzyk opowie o swoim życiu, rodzinie, współpracy z kolegami, kulisach i powodach odejścia, jak powstał Off-Festival. I nie jestem w sumie zawiedziony. Jest szczerze, spokojnie, może nawet zbyt osobiście, ale przede wszystkim niebanalnie. Nawet o konfliktach między muzykami w trakcie trasy czy sesji nagraniowych opowiada w sposób niezwykle taktowny i wyważony. Przede wszystkim zaś uniknięto stawiania pomnika, a trudno tego uniknąć w tego typu książkach. Jedyny zarzut – mam wrażenie, że mimo wszystko jest zbyt krótka, ale paradoksalnie przez ten niedosyt „Inaczej” jest w sam raz.

Artur Rojek, bo jak sam mówi nie lubi po nazwisku. Ma imię. Jest postacią złożoną i co ważne niezwykle zaskakującą. Maratończyk, pływak, muzyk, kochający Śląsk i rodzinę. Samotnik.

Bez dwóch zdań. Niezwykle inteligentny, empatyczny, uczuciowy i "Beksa". Przy tym, co może zaskakiwać energiczny i żywiołowy.

Co do samej książki, bo o tym mowa. Bardzo dobrze się czyta, a to za sprawą odpowiedzi Artura Rojka. Nie przesadzonych, a których nie ma zbędnego słowa. Za to można znaleźć mnóstwo ciekawych konkluzji i wniosków.

Świetnie napisana a sam wywiad bardzo dobrze przeprowadzony. Nie tylko dla fanów Myslovitz, Mysłowic , Artura Rojka i solowej jego działalności.

Warto sięgnąć.

Co do samej książki, bo o tym mowa. Bardzo dobrze się czyta, a to...

• Biografie
  • Biografia