rozwiń zwiń

Artur Rojek. Inaczej

Okładka książki Artur Rojek. Inaczej Aleksandra Klich, Artur Rojek
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Artur Rojek. Inaczej
Aleksandra KlichArtur Rojek Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2015-11-16
2015-11-16
literatura polska biografia rozmowa Rojek Myslovitz Śląsk rock muzyka
Inne

Okładka książki Nie tak łatwo być Czesławem Czesław Mozil, Jarek Szubrycht
Ocena 7,2
Nie tak łatwo ... Czesław Mozil, Jare...
Okładka książki Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Beata Nowicka, Maciej Stuhr
Ocena 7,2
Stuhrmówka, cz... Beata Nowicka, Maci...

Wywiad rzeka z Arturem Rojkiem. Były wokalista zespołu Myslovitz opowiada, o muzyce, przyczynach odejścia z zespołu a przede wszystkim o swoim życiu. Nie tylko jako muzyka ale tez ojca, męża czy po prostu mieszkańca Mysłowic. Ciekawie, z humorem a przede wszystkim mam wrażenie, że szczerze.

Nic szczególnego. Pewien Pan opowiada swoją historię, historię nieszczególną i mało interesującą. Pytania są tendencyjne, a odpowiedzi mimo że szczere, to nie zachęcają do dalszej lektury.

Wywiad z Arturem Rojkiem, ukazuje kulisy jego odejścia z Myslovitz, powstanie OFF Festiwalu oraz pozwala dowiedzieć się czegoś o życiu prywatnym artysty.

W tym wywiadzie wchodzimy pod skórę Artura Rojka. Niesamowita postać polskiej sceny muzycznej. Polecam wszystkim, nie tylko fanom Myslovitz.

ŚWIAAAAAAAAAAAAAAAAAAT....
wypadł mi...
z moich rąk.....................

ŚWIAAAAAAAAAAAAAAAAAAT....
wypadł mi...
z moich rąk.....................

Na półkach: , , , ,

Pamiętam, że zespołu Myslovitz bardzo długo nie akceptowałem. Po prostu nie odpowiadał mi ich styl muzyczny. Ale przyszedł kiedyś bardzo ciężki czas w moim życiu, że wbrew sobie sięgnąłem po płytę „Korova Milky Bar” i doznałem olśnienia. Jakie to jest prawdziwe, jak to do mnie przemawia. Czasami nie warto kierować się singlami emitowanymi w stacjach radiowych, lecz przesłuchać płytę w całości. I od tamtej pory inaczej patrzę na muzykę tej grupy, a co najmniej trzy albumy zaliczam do grona wybitnych.
Odejście Artura Rojka z zespołu było dla mnie sporym zaskoczeniem, choć album „Nieważne jak wysoko jesteśmy…” po cichu sugerował taki rozwój wydarzeń. Sięgnąłem po tę książkę-wywiad z ciekawości: jak muzyk opowie o swoim życiu, rodzinie, współpracy z kolegami, kulisach i powodach odejścia, jak powstał Off-Festival. I nie jestem w sumie zawiedziony. Jest szczerze, spokojnie, może nawet zbyt osobiście, ale przede wszystkim niebanalnie. Nawet o konfliktach między muzykami w trakcie trasy czy sesji nagraniowych opowiada w sposób niezwykle taktowny i wyważony. Przede wszystkim zaś uniknięto stawiania pomnika, a trudno tego uniknąć w tego typu książkach. Jedyny zarzut – mam wrażenie, że mimo wszystko jest zbyt krótka, ale paradoksalnie przez ten niedosyt „Inaczej” jest w sam raz.

Artur Rojek, bo jak sam mówi nie lubi po nazwisku. Ma imię. Jest postacią złożoną i co ważne niezwykle zaskakującą. Maratończyk, pływak, muzyk, kochający Śląsk i rodzinę. Samotnik.

Bez dwóch zdań. Niezwykle inteligentny, empatyczny, uczuciowy i "Beksa". Przy tym, co może zaskakiwać energiczny i żywiołowy.

Co do samej książki, bo o tym mowa. Bardzo dobrze się czyta, a to za sprawą odpowiedzi Artura Rojka. Nie przesadzonych, a których nie ma zbędnego słowa. Za to można znaleźć mnóstwo ciekawych konkluzji i wniosków.

Świetnie napisana a sam wywiad bardzo dobrze przeprowadzony. Nie tylko dla fanów Myslovitz, Mysłowic , Artura Rojka i solowej jego działalności.

Warto sięgnąć.

Co do samej książki, bo o tym mowa. Bardzo dobrze się czyta, a to...

Jako wierny i dożywotni fan zespołu Myslovitz nie mogłem tego nie przeczytać. Myslovitz ukształtowało mnie jako człowieka, a teraz nadarzyła się okazja poznać z bliższa człowieka, który przez lata był główną twarzą kapeli. Bardzo szczery wywiad rzeka z człowiekiem, który na polskim rynku muzycznym osiągnął już chyba wszystko.

Z przyjemnością spędziłam kilka godzin w towarzystwie Pana Rojka. Mamy podobne spojrzenie na wiele kwestii. Warto przeczytać - pozycja nie tylko dla fanów Myslovitz.

Wywiad rzeka. Artur Rojek zaprasza nas do swojego świata i opowiada swoją historię. Jak zawsze zaskakuje niebanalnymi odpowiedziami.