Artur Rojek. Inaczej

Nominacja w plebiscycie 2015
Aleksandra KlichArtur Rojek Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
literatura polska biografia rozmowa Rojek Myslovitz Śląsk rock muzyka
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura polska biografia rozmowa Rojek Myslovitz Śląsk rock muzyka
Inne

W tym wywiadzie wchodzimy pod skórę Artura Rojka. Niesamowita postać polskiej sceny muzycznej. Polecam wszystkim, nie tylko fanom Myslovitz.

ŚWIAAAAAAAAAAAAAAAAAAT....
wypadł mi...
z moich rąk.....................

Na półkach: , , , ,

Pamiętam, że zespołu Myslovitz bardzo długo nie akceptowałem. Po prostu nie odpowiadał mi ich styl muzyczny. Ale przyszedł kiedyś bardzo ciężki czas w moim życiu, że wbrew sobie sięgnąłem po płytę „Korova Milky Bar” i doznałem olśnienia. Jakie to jest prawdziwe, jak to do mnie przemawia. Czasami nie warto kierować się singlami emitowanymi w stacjach radiowych, lecz...

Artur Rojek, bo jak sam mówi nie lubi po nazwisku. Ma imię. Jest postacią złożoną i co ważne niezwykle zaskakującą. Maratończyk, pływak, muzyk, kochający Śląsk i rodzinę. Samotnik.

Bez dwóch zdań. Niezwykle inteligentny, empatyczny, uczuciowy i "Beksa". Przy tym, co może zaskakiwać energiczny i żywiołowy.

Co do samej książki, bo o tym mowa. Bardzo dobrze się czyta, a to...

Jako wierny i dożywotni fan zespołu Myslovitz nie mogłem tego nie przeczytać. Myslovitz ukształtowało mnie jako człowieka, a teraz nadarzyła się okazja poznać z bliższa człowieka, który przez lata był główną twarzą kapeli. Bardzo szczery wywiad rzeka z człowiekiem, który na polskim rynku muzycznym osiągnął już chyba wszystko.

Z przyjemnością spędziłam kilka godzin w towarzystwie Pana Rojka. Mamy podobne spojrzenie na wiele kwestii. Warto przeczytać - pozycja nie tylko dla fanów Myslovitz.

Wywiad rzeka. Artur Rojek zaprasza nas do swojego świata i opowiada swoją historię. Jak zawsze zaskakuje niebanalnymi odpowiedziami.

Rewelacyjna rozmowa z Arturem. Wprowadza nas do swojego świata, panuje świetny klimat szarych Mysłowic. Dostajemy sporą dawkę informacji na temat muzyka. Pytania konkretne, rozwinięte odpowiedzi. Książka przeczytana w niecały jeden dzień. Polecam serdecznie fanom Myslovitz, Artura Rojka i nie tylko!

Wywiad rzeka ma często ten problem, że w pewnym momencie pytania stają się banalne, a odpowiedzi również nie zaskakują.
W tej książce jest Inaczej.
Artur Rojek prowadzi nas przez swój świat i wspomnienia jak wprawny kurator wystawy.
Wiele wartościowych zdań i myśli, nad którymi warto zatrzymać się na chwilę.

Liczyłam na coś (dużo!) więcej. Bardzo nieciekawa rzecz, bardzo niemiła dziennikarka. Mam wątpliwość, czy potencjał rozmówcy został w pełni wykorzystany.

Dyskusje

• Chcę w prezencie