Osama bin Laden. Portret z bliska

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The Osama bin Laden I Know. An Oral History of al Qaeda's Leader
978-83-06-03065-5
Revenga

Osama Bin Laden (właśc. Usama Ibn Ladin), najgroźniejszy i najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie, był nieśmiałym, dobrze ułożonym, niezbyt wyróżniającym się chłopcem. Książka amerykańskiego dziennikarza Petera L. Bergena jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że ów chłopiec został przywódcą Al-Kaidy, organizacji terrorystycznej o międzynarodowym zasięgu. Bergen...

Książka amerykańskiego dziennikarza Petera L. Bergena jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że ów chłopiec został przywódcą Al-Kaidy, organizacji terrorystycznej o międzynarodowym zasięgu. Bergen przeprowadził ponad pięćdziesiąt wywiadów z osobami, które znają Bin Ladena - z członkami rodziny, z nauczycielami, ze znajomymi, ze współpracownikami i z byłymi członkami Al-Kaidy. Wykorzystał także zapisy przesłuchań sądowych i raporty służb wywiadowczych. Stworzył portret człowieka, który dla większości postronnych obserwatorów nadal pozostaje wielką niewiadomą.

źródło opisu: http://www.piw.pl/sklep/bergenbrosama-laden-p-327.html

źródło okładki: http://www.piw.pl/sklep/bergenbrosama-laden-p-327.html