"Panie Kochanku" : [Karol Radziwiłł]

Seria: Z medalionem
Wydawnictwo: Śląsk
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Pan ten przyjacielem był prawdziwym narodu i szlachty, a nie magnatów, o których wiedział, że za pieniądze rosyjskie kupieni, wszystko przeciw ojczyźnie zrobić byli gotowi. [Franciszek Karpiński] Radziwiłł Panie Kochanku, pan ogromnej fortuny, popularny dla swej fantazji w tłumach szlacheckich, zbliżony do nich zupełnym brakiem wykształcenia, podzielający ich wszystkie przesądy a pod względem...

Radziwiłł Panie Kochanku, pan ogromnej fortuny, popularny dla swej fantazji w tłumach szlacheckich, zbliżony do nich zupełnym brakiem wykształcenia, podzielający ich wszystkie przesądy a pod względem zdolności i charakteru człowiek bezprzykładnie tępej i ograniczonej głowy. [Michał Bobrzyński]

źródło opisu: Od Wydawcy

Marek | 2016-03-07

Biografia czy jakiś rejestr listów Karola do i od niego... Moim zdaniem trudno określić bo książka jest chyba w połowie zlepkiem cytatów i to treści całych listów z epoki co sprawia że w trakcie czytania traci na spójności i przejżystości. Sam nie dotrwałem do końca. Nie polecam.

ryszpak | 2016-03-02
Przeczytana: 1993 rok