Biała Góra 1620

Seria: Złota Seria [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historyczna

Witold Biernacki jest pasjonatem historii wojskowości XVI-XVII w. oraz epoki starożytności. Jego dbałość o opisanie najmniejszych szczegółów wyposażenia militarnego armii i dogłębna charakterystyka taktyki sprawia, że jego książki nie można jedynie traktować jako opisu wydarzeń historycznych dotyczących samej bitwy pod Białą Górą. To także skarbnica wiedzy na temat sztuki wojskowości epoki. To pierwsze tak szerokie opracowanie na naszym rynku dotyczące okresu początkowego Wojny Trzydziestoletniej, zwanego okresem ‘‘palatynacko-czeskim’‘ (1618 -1623), którego kulminacyjnym momentem była bitwa pod Białą Górą w roku 1620.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza FINNA, 2005

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/