Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411

Wydawnictwo: Ministerstwo Obrony Narodowej
MAD_ABOUT_YOU

Rozdziały:

I. Zakon, Polska i Litwa przed Wielką Wojną
II. Przyczyny bezpośrednie, wybuch i pierwszy okres wojny
III. Plany i problemy
IV. Wyprawa grunwaldzka
V. Po Grunwaldzie
Źródła i literatura.
Indeks osób, autorów, nazw geograficznych.

źródło opisu: MON, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Krzysiek | 2015-05-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Szczegółowe do bólu. Rozstrzygające wszelkie hipotezy związane z przebiegiem, dowodzeniem i poszczególnymi momentami w Wojnie i samej bitwie pod Grunwaldem.
Język precyzyjny, upstrzony łaciną, ale klarowny.

Jako nie-historyk - pasjonat - polecam.

Wachmistrz | 2011-07-17
Przeczytana: 1977 rok

Rzecz dla zainteresewanych szczerze tematem fundamentalna. Niehistorykowi może i ciężko będzie się przebić przez towarzyszący aparat naukowy przypisów, nie znający łaciny zęby połamią na cytatach, ale miejmy na względzie, że pisana była w czasach, gdy łacina była elementarną częścią wykształcenia maturzysty... Jednak te wszystkie trudności schodzą na dalszy plan dla niewątpliwych walorów: piękny i klarowny język, znakomita analiza wszelkich możności i niemożności jednej i drugiej strony z zapierającymi dech w piersiach tezami wynikającymi z rzeczy pozornie prostych, ot, choćby takich jak zmierzenie pola bitwy pod Grunwaldem...