Czerwień rubinu

Tłumaczenie: Agata Janiszewska
Cykl: Trylogia Czasu (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
1 015
Rubinrot
Querida

Inne wydania

Trylogia Czasu jest tak wciągająca, że w zasadzie należałoby powiedzieć: «wsysa»; jest dowcipna, a zarazem totalnie romantyczna. Pewnego dnia szesnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie – Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.

Dziennikarze o Czerwieni Rubinu:

Jeśli jakakolwiek powieść może być równie wciągająca, słodka i uwodzicielska jak ciastko czekoladowe - to jest nią nowa powieść Kerstin Gier "Czerwień Rubinu". Niesłychanie apetyczny miks tajemniczego thrilleru, science fiction i romantycznej przygody, które czytelniczki, także powyżej 18 roku życia najprawdopodobniej połkną za jednym posiedzeniem.

Augsburger Allgemeine Zeitung

Ta powieść może z powodzeniem konkurować ze "Zmierzchem". Ale mamy tu do czynienia z czymś zdecydowanie więcej niż historia miłosna. Te prawie 400 stron połyka się, nie zauważając kiedy.
Westfalische Rundschau

Gdy otworzymy tę książkę, po prostu nie da się jej zamknąć! Fantastycznie romantyczna, inteligentna, i – dzięki Bogu! – dopiero pierwsza z tej emocjonującej Trylogii podróży w czasie.
Daisuki

"Czerwień Rubinu" jest absolutnie uzależniająca – dzięki Gwendolyn, która jest taką cudownie zwyczajną dziewczyną, średnio inteligentną, średnio piękną, pełną wątpliwości co do samej siebie. Nie – w sumie to dzięki Gideonowi z jego ciemnymi lokami, który w dżinsach wygląda bosko i umie posługiwać się sztyletem jak prawdziwy mistrz. Nie – to dzięki Kerstin Gier, która już wcześniej dała nam kilka bestsellerów dla dorosłych dziewcząt… Pani Gier , czy mogłaby Pani pospieszyć się z pisaniem?
Badische Neueste Nachrichten

Bestsellerowa autorka Kerstin Gier napisała romantyczną i dowcipną powieść, która wciąga czytelniczkę bezpowrotnie. Prawdziwie obezwładniające.
Kölnische Rundschau

źródło opisu: Egmont, 2011

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Książka mnie zachwyciła. Czasami warto oderwać się wampirów i innych istot nie z tego świata a ta książka nadaje się do tego idealnie. Czyta się szybko i przyjemnie. Z niecierpliwością czekam aż dostanę w swoje łapki kolejne dwie części. Polecam !!!

szaraczek | 2014-09-28

Gwendolyn ma szesnaście lat, przyjaciółkę i dar, w który nikt poza mamą i ową przyjaciółką nie wierzy. Gwendolyn ma też kuzynkę posiadaczkę „genu”, (ale czy na pewno to ona go ma?) który umożliwia podróże w czasie. Charlotta całe życie była przygotowywana do tych podróży, więc czemu nagle spełnia się największy koszmar Gwnedollyn i to ona zostaje skazana na podróże do czasów, o których nie ma zielonego pojęcia? I czemu nikt nie chce wytłumaczyć tego, co się dzieje?
No i jest jeszcze Gideon –bezczelny i arogancki, traktuje, Gwendolyn jak głupie dziecko wszystko z nim byłoby proste gdyby nie był tak przystojny…

Czerwień rubinu to pierwszy to wciągającej Trylogii Czasu autorstwa, Kerstin Gier. Autorka stworzyła historię, od której ciężko jest oderwać choćby na krótką chwile a z każdą kolejną stroną chce się coraz więcej. Dowcipna, ironiczna, pochłaniająca, zaskakująca, trzymająca w napięciu do ostatniej strony i co najważniejsze nad wyraz romantyczna. Jednak nie jest to kolejny...

Catalina | 2011-12-05
Przeczytana: 30 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dzień jak co dzień. Wracasz pieszo do domu ze szkoły lub pracy. Pogoda jest całkiem ładna. No, może mogłoby być nieco bardziej słonecznie, ale i tak nie ma na co narzekać. Nie spodziewasz się niczego szczególnego. Żadne niepokojące znaki na niebie i ziemi nie zwiastują zaskakujących, katastrofalnych wydarzeń. Nie rozpętała się wichura i nie zanosi się na burzę. Dumny, czarny kot nie przemaszerował Ci przed nosem. To nawet nie jest piątek trzynastego. Po prostu kolejny zwyczajny dzień. Zmęczenie coraz bardziej daje o sobie znać, dlatego przyspieszasz kroku, by jak najszybciej znaleźć się w domu. W pewnym momencie czujesz nagły i silny skurcz żołądka. Nie masz pojęcia, co mogło spowodować ten gwałtowny atak mdłości. Zupełnie jakbyś przed chwilą przejechała się na gigantycznej, górskiej kolejce, która zrobiła co najmniej o trzy okrążenia za dużo. Przystajesz na chwilę, zamykasz oczy i próbujesz jakoś dojść do siebie. Chwilę później nieprzyjemne odczucie znika. Z ulgą podnosisz powieki...

Dia | 2013-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Czerwien Rubinu,
Po ostatniej mojej lekturze pomyślałam, ze czas na rozrywkę, rozrywkę która rozśmieszy, rozbawi i zaciekawi. Nie pomyliłam się sięgając po tak często na „lubimy czytać” rekomendowaną trylogie czasu. Książka wciąga od pierwszej strony i nie ma siły trzeba ja skończyć bo nie chce wypuścić ze swoich objęć ta lektura.
Czy ma dużą wartość literacka? ” Raczej nie”, ale czy miło się z nią spędza leniwą niedziele – tu bezapelacyjnie” tak”.
16 letnia Gwendolyn odkrywa w sobie gen poszukiwacza czasu. Nie jest w ogóle na to przygotowana bo cały czas wszyscy są pewni, ze to jej kuzynka Charlotte posiada owy gen. Charlotte jest wychowywana od dziecka , kształcona i przygotowywana do tych podroży. Wszyscy z rozina i otoczenia wyróżniają Charlotte jaka tą mądrzejszą, piękniejszą, subtelniejszą, znającą obyczaj. Od początku książki bardzo łatwo się domyślić, ze to nie ona będzie posiadała ten gen i ile komplikacji będzie z uwagi na to, ze Gwendolyn to „zwykła” nastolatka, nie...

Virginia | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Ta historia serio... wsysa! Przeczytałam ją "jednym tchem", nie mogąc się od niej oderwać zatraciłam się w świecie gdzie podróże w czasie są czymś normalnym dla obdarzonych i tajemniczym dla zwyczajnych. Fabuła bardzo dobra, bohaterowie nie są ani "płascy" ani jednakowi. Wypożyczając całą trylogię zmartwiłam się tym iż książki są dosyć grube i zbraknie mi czasu na przeczytanie... byłam w błędzie. Na "Czerwień Rubinu" poświęciłam dzień z krótkimi przerwami. Oby następne tomy były tak samo dobre albo jeszcze lepsze! POLECAM

creatures | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Książka strasznie wciągająca.Ciekawa fabuła ...z tym gargulcem to aż się posikałam ze śmiechu XD Zaczęłam czytać o 20.00 a tu epilog i BUM 23.00.
Bardzo polubiłam główna bohaterkę tej serii .Autorka ma świetny język. Na pewno sięgnę jeszcze po tą pozycję.Polecam tę książkę na mroźne,zimowe wieczory z herbatką i ciepłym kocykiem:)

Ahh...No i jeszcze Gideon ♥

Niezwykle wciągająca opowieść o odwiecznym ludzkim marzeniu – podróżowaniu w czasie. 16- letnia Gwendolin jest zwykłą angielską dziewczynką z nieco dziwaczną rodziną, w której podróże w czasie są normalką. Dziwny zbieg zdarzeń sprawia, że to właśnie Gwendolin a nie Charlotta, po której wszyscy spodziewają się „niezwykłości” dziedziczy gen podróży w czasie.
Od tej pory życie dziewczyny zmienia się na zawsze. Z niewyróżniającej się niczym nastolatki staje się podróżniczką w czasie, czerwonym rubinem, spadkobierczynią daru, uwikłaną w niejasne i tajemnicze wydarzenia, które pokrywa całun milczenia.
Aroganckim i krnąbrnym acz niezwykle przystojnym towarzyszem Gwendolin jest Gideon. Razem cofają się w czasie by odnaleźć swoich przodków i zabrać im troszkę krwi... Dlaczego krew ma tu zasadnicze znaczenie, kto czyha na życie młodych podróżników w czasie i czy Gwendolin przekona się do swojego towarzysza. O tym wszystkim opowiada pierwsza część z trylogii „ Czerwień Rubinu”.
Porywająca,...

Peroxidepest | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Infantylne, fatalnie napisane, odmóżdżające i jeszcze na dodatek w kilku częściach. O zgrozo.

Mam już dosyć bohaterek, które mimo, że są kompletnymi ciamajdami, niedorajdami łamanymi przez fajtłapy i tak, prędzej czy później, uratują świat. Oczywiście okazują się zadziwiająco – och cudzie zaprzeczenia – zaradne i na dodatek instynktownie walczące, czasem lepiej od ludzi, którzy przygotowywali się do poszukiwań czy walk od kilkunastu lat. I nie są ważne ewidentne braki w wykształceniu, ponieważ tanim sprytem oraz tajemniczą aurą zjednującą przyjaciół i zwolenników poradzi sobie ona w każdej sytuacji, w każdej epoce.

Zastanawiam się, co autorka chce przekazać przez historię tego typu.
Nie mówię, że każda książka ma uczyć i wychowywać, ale gdy po raz kolejny widzę, że całą zawartość udaje się streścić do stwierdzenia, że można być głupiutkim, niezdarnym dziewczęciem, bez ambicji większych niż zapamiętanie nazwisk aktorów z komedii romantycznych, a i tak odegra się kluczową rolę w...

mclena | 2016-08-11
Przeczytana: 21 czerwca 2015

"Wiem, że istnieją rzeczy na niebie i ziemi, których nie potrafimy sobie wytłumaczyć. Ale być może nadajemy tym rzeczom zbyt wielkie znaczenie, zajmując się nimi tak mocno."

Rozrywka pierwszorzędna. Miałam książkę od około 2 miesięcy, czekała na swoją kolej i strasznie żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej. Mimo - mogłoby się wydawać prostego, wręcz infantylnego języka, powieść jest naprawdę wciągająca i szczerze nie chciałabym, żeby była inna. Narratorką jest w końcu 16-latka i sposób opowiadania w 100% współgra z jej osobowością, priorytetami. Jest dokładnie taka jak powinna być, gdyż czytając ją sama czuję się dokładnie tak jak za młodzieńczych lat, gdzie jeszcze fsiu-bździu w głowie, a problemem najwyższej rangi były kłopoty z powodu wagarów, lub jedynka ze sprawdzianu. Momentami zabawna, ale też interesująca. Ogromna frajdę sprawiają mi ich podróże w czasie, kiedy próbuję sobie wyobrazić te wszystkie kostiumy. Nawet dialogi z przeszłości są przeprowadzane w odpowiedni...

Weronika | 2014-08-06

Miłość , Tajemnica , Podróże w Czasie , Przygoda .
Czerwień Rubinu jest to pierwsza część z cyklu Trylogia Czasu . Jest to moja pierwsza , przeczytana książka autorstwa Kerstin Gier . Opowiada o 16-letniej Gwendolyn , która prowadzi normalny tryb życia : chodzi do szkoły , ma kochającą ją mamę , brata , siostrę , wspierającą i oddaną przyjaciółkę i trochę tajemniczą rodzinę . W jej rodzinie niektóre kobiety posiadają gen podróży w czasie . Wszyscy są pewni , że ma go Charlotta . Jednak gdy Gwendolyn odbywa trzecią podróż w czasie , decyduje się powiedzieć o nich mamie . Mama zawozi ją do specjalnej loży . Dziewczyna dowiaduje się , że jest rubinem , który jest początkiem lecz i zakończeniem kręgu , posiada moc kruka . Drugim podróżnikiem jest Gideon - arogancki lecz bardzo przystojny . Razem muszą wykonać misje . Chłopak na początku chce wykonać misje sam jednak jego wuj się nie zgadza i wykonuje ją razem z Gwendolyn . Po pewnym czasie zaczynają się lubić . Dziewczyna znajduje...