Upadli

2010-05-19
2010-05-19
2009-12-08
Anna Studniarek-Więch
upadli upadłe anioły poprawczak anioł upadły anioł

Książka trzymająca w oczekiwaniu na rozwikłanie tajemnicy. Dość dobrze się czyta ale tak naprawdę dopiero pod koniec drugiego tomu robi się ciekawie i ta tendencja utrzymuje się w trzecim.

Przez pierwsze 150stro się rozkręca trzeba się trochę zmusić do czytania natomiast później naprawdę fajnie się czyta i nie można się oderwać.

#38/2023

Przeczytana drugi raz. Kojarzyłam po tylu latach cześć zdarzeń i to mnie ucieszyło. Jednak pamiętam że nie przeczytałam tej serii do końca. Może tym razem się uda

#38/2023

Sięgnęłam po tę książkę, żeby oczyścić sobie umysł po czytaniu trochę ciężkich lektur w tematyce fantasy. Potrzebowałam czegoś lekkiego, szybkiego w czytaniu i zrozumiałego. Nie zawiodłam się sięgając po tę książkę, chociaż na początku nie miałam zbyt dużych oczekiwań.
Początkowo główna bohaterka wzbudzała we mnie irytację i czułam się troche jakbym czytała ,,Zmierzch" Stephenie Meyer, ale po jakichś 30 stronach zaczęłam sie przyzwyczajać do jej dziwnego i irytującego charakteru, zaczęłam bardziej skupiać się na tym o co chodzi w tej książce.
Cała ta fabuła zachęciła mnie do przeczytania kolejnych tomów i do śledzenia dalszych losów Daniela i Luce.

Każda część tej serii jest długa, ale przy żadnej się nie znudziłam. Wrażenia są gwarantowane, tym bardziej, że poszczególne części zawierają swój własny cudowny świat.
„Upadłych" czyta się jednym tchem, nie da się od nich oderwać (zwłaszcza jak pojawia się scena miłosna) i nie da się przy nich nudzić... Jest to książka, z której kiedyś spisałam sobie sporo cytatów.
Jest to opowieść o miłości, przygodach i przyjaźni wspaniałych bohaterów, którzy zapadają w pamięć na długi czas. Dużo łez, śmiechu i napięcia - to cała struktura utworu.

Jest to...

🪽UPADLI🪽

8/10 ⭐️

🪽Gdybyście nie mogli być z osobą, która jest waszym przeznaczeniem?
Para kochanków.
Starożytna wojna.
Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni.
Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek.
W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego.
Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery.
Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić.🪽

🪽Re-riging

🪽uwielbiam historie naszej Luce! Cała otoczka Aniołów i demonów jest dla mnie. Uwielbiam, a co do całej serii to polecam.

🪽Cóż mogę więcej powiedzieć? Jeżeli lubisz motyw Aniołów i Demonów, to ta seria jest dla ciebie. Miłość, nienawiść i wiele więcej do poznania w tych książkach.

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #Upadli # katelauren #fallen #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkadobranawszystko #ksiazkimojamilosc #ksiazkawszystkozaczynasiewglowie #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🪽UPADLI🪽

8/10 ⭐️

🪽Gdybyście nie mogli być z osobą, która jest waszym przeznaczeniem?
Para kochanków.
Starożytna wojna.
Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni.
Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek.
W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego.

LAUREN KATE UPADLI

KSIĄŻKA Opowiada o losach Luce dziewczyny która trafia do szkoły SWORD CROSS Jest to

szkoła dla nastolatków z trudnych rodzin Luce trafia tam ponieważ w wyniku pożaru w

swojej poprzedniej szkole Luce traci osobę która była w życiu Luce ważna osobą swojego

przyjaciela Trevora bo chłopak ginie w pożarze przytłoczona bezpodstawnymi oskarżeniami

dziewczyna Pamięta dzień pożaru lecz nie pamięta co go wywołało pamięta tylko

przesłuchania policji i wizyty u psychologa w dniu przyjazdu Do Sword Cross Luce odkrywa że

jest to miejsce mroczne odcięte od reszty świata a uczniowie którzy tam chodzą są ludźmi z

własnymi mrocznymi sekretami do Szkoły Chodzi też dwóch chłopaków którzy na pierwszy

rzut oka wzbudzają szacunek innych Uczniów lecz sami za sobą nie przepadają pojawienie się

Luce w szkole powoduje że Cam i Daniel zaczynają się nią interesować zawsze kiedy Luce

wraca pamięcią do wypadku Trevora u jej boku pojawia się Cam lecz Luce traktuje go jak

przyjaciela choć on wolałby być kimś więcej kiedy krzyżują się drogi Daniela i Luce chłopak

za

każdym razem trzyma ją na dystans a ona jest przekonana że już wcześniej się spotkali bo

chłopak wydaje się jej znajomy lecz on zaprzecza zawsze kiedy któryś z uczniów jest blisko

Luce jej towarzysza czarne mroczne cienie każdego dnia w Sword cross nie tylko Luce ma

tajemnice i mroczną przeszłość lecz inni uczniowie a zwłaszcza Daniel i Cam ci dwaj są

mroczni pełni sekretów co łączy przeszłość Luce Daniela i Cama i jakie sekrety ukrywa Daniel

kim jest naprawdę i co oznaczają tajemnicze

cienie które nie dają Luce spokojnie żyć

dowiecie

się czytając książkę

LAUREN KATE UPADLI

przyjaciela Trevora bo chłopak ginie w pożarze przytłoczona...

Nie wiem, jakim cudem ominęła mnie ta seria. Klimatem, stylem, tematyką przypominała niesamowicie rzeczy, w których zaczytywała się nastoletnia Karo. Nadrabiam więc teraz.

Nastoletnia Luce trafia do zamkniętej szkoły poprawczej, pełnej uczniów, którzy swoje za uszami mają. Dziewczyna znajduje się tam nie do końca słusznie – została uznana na sprawczynię wypadku, który nie wydarzył się z jej winy. Już pierwszego dnia zwraca uwagę dwóch chłopców... i od tamtej pory nie może przestać o nich myśleć.

No i to jest to właśnie. Te romanse. Zaczęły się od samego początku i te rozkminki o chłopakach za bardzo wyparły ten mroczny klimat, którego się spodziewałam. Miałam nadzieję, że będzie go dużo, że książka będzie nim porządnie nasiąknięta. To była pierwsza wtopa. Druga... to lekko bezbarwna bohaterka – bardzo bierna i mająca niewiele zainteresowań. Postaci nie pomaga narracja trzecioosobowa, która tylko buduje dodatkową barierę między nią a czytelnikiem.

Ale słuchajcie, książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Fabuła wciąga, pomimo tego, że tego mroku było dla mnie za mało. Ale żeby nie było! Pojawia się kilka naprawdę intrygujących elementów – cmentarz, basen w zniszczonym kościele... i to chyba tyle 😂.

Nie jestem pewna, czy nastoletnia Karo szukałaby więcej tego mroku, czy byłaby zadowolona tym, co zaserwowała Lauren Kate. Ale na tym etapie jestem tak wkręcona w ten świat i generalnie w wracanie do korzeni, że chyba będę kontynuować przygodę z serią. Niebawem wyruszę do biblioteki po 𝘜𝘥𝘳𝘦̨𝘬𝘦̨ i zobaczymy...

Moja ocena może nie być najbardziej adekwatna patrząc na to, że czytałam tą książke dosyć dawno i gust czytelniczy troszkę mi się zmienił. Aczkolwiek była to pierwsza seria po jaką sięgnęłam i pamiętam, że byłam zakochana i przeczytałam wszystkie części z zaciekawieniem.

Ciekawa historia z pomysłem. Jest to oczywiście typowa seria dla nastolatków, jest tajemnica, miłość i nastoletnie dylematy. Miła odmiana wśród multum powieści o wampirach.