Upadli

1 459
1 019
Fallen
Sela9030

Gdybyście nie mogli być z osobą, która jest waszym przeznaczeniem? Para kochanków. Starożytna wojna. Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni. Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek. W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego. Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym...

Gdybyście nie mogli być z osobą, która jest waszym przeznaczeniem?
Para kochanków.
Starożytna wojna.
Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni.
Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek.
W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego.
Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery.
Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić.
„Upadli” to powieść ekscytująca i romantyczna, połączenie wciągającego thrillera i historii miłosnej.

Lenalee | 2010-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Muszę się przyznać, że podeszłam do tej książki z dystansem. Zwykle przed przeczytaniem jakiejś książki czytam recenzje innych czytelników, aby przekonać się, czy warto przeczytać albo kupić. W tym wypadku również zapoznałam się z opiniami innych osób i były one w większości negatywne lub po prostu niezachęcające zbytnio do przeczytania "Upadłych". A jako, że ja lubię robić na przekór innym, na przekór światu, postanowiłam kupić i przeczytać tę książkę. Mój wybór był bardzo dobry.

Książka ta wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Historia może i była troszkę oklepana - dwoje przeznaczonych sobie kochanków, którzy nie mogą być być ze sobą - lecz opisana w bardzo ciekawy i przyjemny dla oka sposób. Tutaj jednak podobało mi się to, że chłopak usilnie nie próbuje przypodobać się dziewczynie, nie prawi komplementów, nie słodzi - do czasu. A wręcz jej unika, odtrąca, mając tym samym na myśli jej dobro. Bardzo przyjemna odmiana, biorąc pod uwagę książki, których się ostatnio naczytałam...

Cecily | 2010-06-12
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 12 czerwca 2010

Świetna. Dużo się dzieje.Fajnie wykreowane postaci (Cam i Daniel są niezwykli, a Luce to bardzo sympatyczna bohaterka).
Jedynym, niewielkim, minusem tej historii jest to, że niektóre szczegóły, wydarzenia są bardzo podobne do "Szeptem". Tych fragmentów jest jednak stosunkowo niewiele. Plus za śliczną okładkę.

Cassiel | 2011-04-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka jest świetna. Czytałam ją już 2 razy i za każdym razem przeżywam to samo. Polecam!

MyBooks Nasze-recenzje | 2014-03-27

Przed przeczytaniem skonsultuj się z psychiatrą, gdyż każde stosowane porównanie z zupełnie innej bajki może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu (psychicznemu). Chyba mi trochę nie wyszło...

Ta recenzja należy do tych, które z całego serca chciałabym nagrać. Nie chodzi tutaj o chwalenie się jakże swoją piękną, mądrą i skromną osobą, a przekazanie tego wszystkiego co piszę w intonacji, której nie da się przekazać stukając w klawiaturę. Co dziwne - są też takie opinie, których za nic bym nie nagrała, bo... są nijakie. Niby dobre, niby kiepskie. Po za tym mam znienawidzony przez siebie głos. Naprawdę, w głowie brzmi okej, a jak przychodzi co do czego i ktoś cokolwiek nagra to najchętniej gwizdnęłabym łopatę i wykopała dół, w którym się schowam na wieki. Gdyby jeszcze był nie wiem... Męski, czy coś. A on jest po prostu brzydki, jak stopiona głowa lalki. Przerażający na swój sposób w związku z tym, że z żelkowej słodyczy stał się... smakiem kawy. Fuu, nie lubię kawy. Serio.

Do serii...

Ravenna | 2011-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na tą książkę natknęłam się Empiku, podczas jednego z moich polowań. Niezwykła okładka od razu przyciągnęła moją uwagę, jednak jak to zwykle bywa z kupieniem jej tak mi zeszło. W końcu ostatnio będąc w bibliotece przypomniałam sobie o niej i wypożyczyłam. Muszę przyznać, że podeszłam do niej z pewną rezerwą, po przeczytaniu różnorakich opinii na tym portalu. Ale lubię wyzwania, więc zaczęłam ją czytać.
Na początku byłam szczerze zaskoczona miejscem, gdzie rozgrywa się akcja. Nie ukrywam, że nastroiło mnie to trochę sceptycznie, bo co fajnego może się dziać w poprawczaku i co może tam robić anioł? Ale twardo brnęłam dalej w historię, która w sumie bardzo leżała w moim guście.
Potem pojawił się Daniel. No i zrobiło się ciekawie. Oczywiście wątek trudnej, zagmatwanej, nieodwzajemnionej miłości. Och, jakie to przykre, niezwykłe i wzruszające.
Kolejny facet. Jak zwykle ten trzeci. Cam. Z reguły traktuję z rezerwą tych trzecich, jednak Cam jakoś tak bardzo mi nie przeszkadzał. Ciągle...

MarCyśka | 2010-11-19
Na półkach: Mam! 😍🤓, Przeczytane

I ten środkowy palec Daniela ;D

violabu Toczytam | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Książka p.t. „Upadli” autorstwa Lauren Kate opowiada o Luce, która została skierowana do szkoły z internatem o zaostrzonym rygorze z powodu niewyjaśnionego jej ewentualnego udziału w śmierci kolegi i jej niepokojących zachowań natury psychicznej. Nikt nie daje wiary w widziane przez nią latające cienie. Nowe miejsce to ponure budynki w tajemniczym niemiłym otoczeniu, m.in. cmentarza. Wokół szkoły często wisi mgła wzmagająca negatywne odczucie dotyczące mrocznego gmachu.

W nowym miejscu Luce chce zdobyć sympatię innych, jednak z tym bywa różnie, zresztą tak, jak i w realnym życiu. Spotyka na swej drodze osoby tak nieprzychylne, jak i nastawione przyjaźnie. Niezmiernie przystojny Cam jest wyraźnie zainteresowany „nową”, który również i jej się podoba. Luce jednak czuje trudne do wytłumaczenia przyciąganie do nieprzystępnego i tajemniczego Daniela. Tylko w powieściach i serialach na TV Romantica główna bohaterka ma nie jednego wielbiciela spośród najprzystojniejszych mężczyzn w...

kasandra_85 | 2012-01-28
Przeczytana: styczeń 2012

Violy | 2010-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 15 listopada 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Upadli” to pierwszy to pierwszy tom serii Lauren Kate. Jest to moje pierwsze zetknięcie z tą autorką i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Większość opinii, z jakimi się zapoznałam były negatywne. Mimo wszystko cały czas coś mnie ciągnęło do tej książki i chyba nie bez powodu.

Utwór ten mówi o Luce, która trafiła do Ośrodka Poprawczego Sword & Cross w Georgii za rzecz, której nie zrobiła. Już pierwszego dnia poznała Gabbe, Arriane i Penn, które stały się jej przyjaciółkami. Odkryła tajemnice swoich żywotów i zapoznała się z Danielem orasz Camem. W ciągu krótkiego czasu spędzonego w ośrodku musiała podjąć wiele trudnych decyzji i wyborów. To, czy słusznych, okaże się później.

Współcześnie, wiele autorek próbuje odskoczyć od „modnego” tematu wampirów. Niektórym się to udaje, innym nie. Pani Kate jest dowodem na to, że jeśli człowiek chce, to potrafi. Co prawda było kilka rzeczy, które mi się nie podobały. Pierwsza z nich to podobieństwo Daniela do Jace z „Darów Anioła” pani...

"Żyję wiecznie. Ty pojawiasz się co siedemnaście lat. Zakochujesz się we mnie, a ja w tobie. I to cię zabija."

Od dawna szukałam tej słynnej książki o parze przeklętych kochanków, zastanawiając się, czy na mnie też zrobi takie piorunujące wrażenie... A teraz - sama nie wiem, co mam o niej napisać.

W "Upadłych" można znaleźć tak wiele: wieczne życie i wieczną miłość, upadłe anioły, reinkarnację, widzenie dziwnych cieni i tajemnicze pożary, poprawczak i stary cmentarz, a w tym wszystkim zagubioną, nieśmiałą nastolatkę. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że te elementy tworzą jeden wielki chaos, przenikają się bez składu i ładu, i nawet jeśli z końcem powieści widać powiązanie między nimi (niestety nie wszystkie zostają wyjaśnione), to ten nadmiar dziwnych rzeczy jest drażniący. Tak jakby autorka trochę przeholowała, chcąc uatrakcyjnić i udziwnić fabułę.

Mam też parę innych wątpliwości. Główna bohaterka - Luce - jest za słabo zarysowana, nie przemówiła do mnie. To nijaka...