Marta Bilewicz

(Marta Gędzierska)

Urodziłam się w Warszawie, w maju 1975 roku. Mama – rdzenna Warszawianka. Tata – Gdańszczanin – wiele lat temu przeprowadził się z Gdańska do Warszawy. Po latach również ja wyemigrowałam ze stolicy i... Urodziłam się w Warszawie, w maju 1975 roku. Mama – rdzenna Warszawianka. Tata – Gdańszczanin – wiele lat temu przeprowadził się z Gdańska do Warszawy. Po latach również ja wyemigrowałam ze stolicy i w 2002 roku wylądowałam w Gdańsku.

Piszę od dziecka, wszystko: pamiętniki, kroniki, opowiadania, wiersze, artykuły, felietony i w końcu książki. Pisałam opowiadania dla podziemnego pisma "Tajniak", publikowałam poezję w piśmie Angora. Pierwszą książkę zaczęłam pisać mając piętnaście lat, do szuflady, tylko dla siebie. Debiutowałam powieścią "Tajemnica skarabeusza" w 2001 roku i choć nie był to udany debiut, książka była spełnieniem jednego z moich marzeń i jednocześnie moim małym, osobistym sukcesem, ponieważ przetarła mi szlaki i dała nadzieję na spełnianie kolejnych autorskich marzeń.

W lipcu 2011 roku podpisałam umowę na kolejną powieść pt.: "Zdążyć przed świtem" i książka ukazała się na rynku wydawniczym w styczniu 2012, natomiast w kwietniu 2014 roku wydałam kolejną powieść pt.: "Goniąc cienie".

Kolejne dwie powieści czekają już na swoje pięć minut, a najnowsza właśnie się pisze.

Pisanie to moja pasja, nie wyobrażam sobie jakby to było nie pisać. I choć w Polsce trudno jest zaistnieć na rynku wydawniczym, usilnie się staram i robię wszystko, co w mojej mocy, by moje książki ujrzały światło dzienne. Publikuję pod nazwiskiem panieńskim.

Prywatnie mieszkam z mężem i córką w Gdańsku, w małym domku z ogrodem. I choć nie jest to mój kiedyś wymarzony dom na plaży, daje mi on szczęście. Tutaj właśnie, w zaciszu drzew, zieleni i kwiatów, przy trelach ptaków i wieczornym cykaniu świerszczy, mieszkam, żyję i piszę.

źródło opisu: materiały autorskie

źródło zdjęcia: materiały autorskie

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Goniąc cienie
Goniąc cienie
Marta Bilewicz

6,83 (30 ocen i 17 opinii)
Goniąc cienie
Lucas Scarlett prowadzi agencję detektywistyczną w Chicago. W trakcie śledztwa, w jednej z akcji, poznaje tajemniczą Chelsea, która udziela schronienia jemu i jego rannemu przyjacielowi. Na pierwszy r...
czytelników: 81 | opinie: 17 | ocena: 6,83 (30 głosów)
Tajemnica skarabeusza
Tajemnica skarabeusza
Marta Bilewicz

3 (2 ocen i 1 opinii)
Tajemnica skarabeusza
Gdzie jest grób faraona Ramzesa VIII od lat poszukiwany przez archeologów? Kim jest prześladowca?, Co spowodowało, że znakomity prawnik z Los Angeles rzucił zawód adwokata i został biznesmenem? Na te...
czytelników: 15 | opinie: 1 | ocena: 3 (2 głosy)
Zdążyć przed świtem
Zdążyć przed świtem
Marta Bilewicz

6,5 (10 ocen i 6 opinii)
Zdążyć przed świtem
Kiedy Gareth Brown, agent specjalny DEA z San Francisco, wyjeżdża do Japonii, by uwolnić amerykańskich jeńców oraz rozbić gang handlarzy bronią i narkotykami, nie spodziewa się nawet, że czeka na nieg...
czytelników: 37 | opinie: 6 | ocena: 6,5 (10 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
47
77
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (47)

Cytaty tego autora (8)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd