Samotna

Lisa Gardner Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 1) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Alone
2018-07-11
2004-01-01
Tomasz Wilusz
Sonia Draga
Tomasz Wilusz kobieta dziecko policja snajper psychopata
Alone
Detektyw D.D. Warren (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2018-07-11
Tomasz Wilusz
Kryminał
Tomasz Wilusz kobieta dziecko policja snajper psychopata

Świetna książka, trzyma w napięciu cały czas i do samego końca, super rozrywka. Nie wiadomo kto kłamie i dlaczego, wymaga od czytelnika chwili zastanowienia.
Dopiero teraz spostrzegłam, że to seria, ciekawa jestem kolejnych części.

W moim odczuciu naciągana. W niektórych momentach nawet bardzo.

Spośród wielu podobnych powieści, tę zapamiętałem na dłużej. Mamy mocnego bohatera, który nominalnie jest zimnym egzekutorem, a w rzeczywistości... . Jak w każdym dobrym thrillerze na końcu wszystko okazuje się inne niż nam się na początku wydawało. A do kompletu mamy jeszcze analizę motywacji zachowań kobiety i matki - czasem niekonwencjonalnych. Dla mnie to najlepsza...

Bardzo ciężko ocenić mi „Samotną”. Po pierwsze jest to moje pierwsze spotkanie z Lisą Gardner, a po drugie to moja pierwsza wysłuchana książka. Muszę przyznać, że bardzo ciężko było mi się przyzwyczaić do tego, że to ktoś czyta za mnie. Jednak z czasem przestał przeszkadzać mi ton, artykulacja i szybkie czytanie pani lektor. Chyba się przyzwyczaiłam.
Co do książki, to jest...

Ciekawa, trzymająca w napięciu, dobrze się czyta, chociaż zakończenie zbyt szybkie jak dla mnie

Książka warta poświęconego czasu. Pomimo że jest seria o detyktyw D.D Warren, to nie gra tutaj ona pierwszych skrzypiec. Sytuacja jest przedstawiona z różnych punktów widzenia i wydaje się że wszyscy mają rację. Parę sytuacji wydaje się jednak trochę naciąganych i samo zakończenie (ostatnie strony epilogu) trochę dla mnie niezrozumiałe - temat do dyskusji.

Po bardzo długiej przerwie, jaką miałem od czytania Lisy Garnder, znów się sięgnąłem po jej książkę i było kolejne świetne spotkanie z tą pisarską. Znakomita, intrygująca książka, trzymająca w napięciu, którą się czyta z zapartym tchem.

Naprawdę dobry kryminał, ale też nie zrobiło na mnie wielkiego Wow.

Bobby jest snajperem i pierwszy raz podczas trwania swojej kariery, w czasie interwencji postanawia oddać jeden strzał. I ten jeden strzał sprawia, że życie wielu ludzi odwróci się o 180 stopni. Zostaną odkryte przerażające tajemnice z przeszłości, wrócą wspomnienia tragicznych zdarzeń, które miały miejsce...

Książka jest przewidywalna. Nie ma napięcia i choć to jest seria o detektyw Warren to w tej książce występuje ona w niej stanowczo za mało.

Na półkach: , , , , ,

O książce Lisy Gardner można śmiało powiedzieć, że to typowa amerykańska powieść sensacyjna. Główna bohaterka Catherina to doświadczona przez los kobieta, która w ciszy domowego zacisza mierzy się z mężem, który ją bije. Próbuje wytrzymać ten czas dla swojego kilkuletniego syna. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Psychopatyczny maż w szale agresji mierzy do żony i dziecka z...

Dyskusje

1 379