Uwikłanie

Okładka książki Uwikłanie
Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 1) Seria: Kolekcja 70 lat Empik kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Teodor Szacki (tom 1)
Kolekcja 70 lat Empik
W.A.B.
2018-10-17
2018-10-17
literatura polska

Powieść Miłoszowskiego, to nie jest zwykły kryminał. Autor przedstawia misternie i doskonale skonstruowaną intrygę. Przedstawił bardzo bogate współczesne tło obyczajowe, prawdziwe życie w jego zwykłej, często szarej odsłonie, bez upiększania. To powieść z ogromnym ładunkiem emocjonalnym
Miłoszowski to pisarz bardzo realistyczny. Duży plus dla autora za wielką wiedzę odnośnie metod i zasad działania prokuratury.

Uwikłać się - zaplątać się w coś.
Trzeba uważnie czytać żeby się nie uwikłać, bo można.
Biorę się za drugi tom, odpowiada mi pióro Pana Zygmunta.

Uwikłać się - zaplątać się w coś.
Trzeba uważnie czytać żeby się nie uwikłać, bo można.
Biorę się za drugi tom, odpowiada mi pióro Pana Zygmunta.

Bardzo dobry kryminał, akcja rozkręca się dość wolno. Natomiast warto przeczytać do końca. Sięgam po kolejne części.

Super napisany kryminał, niecodzienna zbrodnia. Można się wciągnąć

Super napisany kryminał, niecodzienna zbrodnia. Można się wciągnąć

Lekki, ale mięsisty kryminał, umieszczony w polskich realiach - cymes.

Lekki, ale mięsisty kryminał, umieszczony w polskich realiach - cymes.

Bardzo dobra i ciekawa opowieść, dobrze skrojone postacie, warto poświęcić trochę czasu na przeczytanie tej pozycji

Najlepsza z całej trylogii, szczególnie dla osób mieszkających w Warszawie

Najlepsza z całej trylogii, szczególnie dla osób mieszkających w Warszawie

Ciekawy pomysł, intrygujący bohater, po ludzku blisko.

Ciekawy pomysł, intrygujący bohater, po ludzku blisko.

Ja lubię książki Zygmunta Miłoszewskiego i postać prokuratora Teodora Szackiego. Po przeczytaniu tej książki poczułam dużą sympatię do tej postaci, pełnej sarkazmu i cynizmu do życia. Nie jest to postać idealizowana i wypolerowana, ma wady, klnie, ma prawdziwe emocje. To bohater autentyczny. Plus za historie.
Ta książka sprawiła, że chętniej zaczęłam sięgać po książki polskich autorów.

Ta książka sprawiła, że chętniej zaczęłam sięgać po książki...

Plusy:
- oglądamy śledztwo z perspektywy prokuratora, co jest mila nowości
- autor pisze ładnym jeżykiem, w porównaniu do książek Remigiusza Mroza, widać różnice warsztatu literackiego
- ponadto Miłoszewski nie szarżuje tak jak Mróz z kreacja postaci
- ciekawi podejrzani oraz prawie wszystkie postacie drugoplanowe
- terapia oraz watek psychologiczny
- naturalne dialogi, sprawnie napisane
- porządnie wymyślona zagadka
- autor przemyca sporo swoich przemyśleń na temat męskości, natury człowieka oraz naturalnie polityki
- ciekawy zabieg podawania „faktów”, niektórzy narzekają, ale mi się spodobał, pasuje do sposobu, w który poznajemy głównego bohater, ale…
Minusy:
- o ile pomysł na prezentacje bohatera według mnie jest trafiony, to sam bohater nie wzbudził we mnie zainteresowania
- przez wyżej wymieniony punkt, Ci, którzy nie polubią głównej postaci mogą się nieco wynudzić, bo bardzo dużo uwagi i kartek autor poświecą głównemu bohaterowi
- nierówne tempo powieść, w pewnym momencie czuć mocne wyhamowanie, które raczej nie było zamierzone
- nie wiem czy to zasługuje na minusa, ale myślę, ze lepiej czyta się książkę będąc z Warszawy

Przewaga plusów nad minusami, ale powieść mnie nie porwała. Polecam, dobra książka 6/10.

Plusy:
- oglądamy śledztwo z perspektywy prokuratora, co jest mila nowości
- ponadto Miłoszewski nie szarżuje tak jak Mróz z kreacja postaci
- ciekawi podejrzani oraz prawie wszystkie postacie drugoplanowe