Uwikłanie

Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 1) Seria: Kolekcja 70 lat Empik kryminał, sensacja, thriller
2018-10-17
2018-10-17
Kolekcja 70 lat Empik
literatura polska

Opinie [1 283]

Się czyta! Nareszcie fajny, ciekawy, dobrze napisany kryminał. Brawo Zygmunt!

Nie jestem fanem kryminałów, za to lubię od czasu do czasu sięgnąć po powszechnie szanowaną powieść, nawet jeśli gatunkowo wykracza poza moje upodobania. Uwikłanie okazało się dla mnie dość przyjemną, sprawnie napisaną lekturą z niezłym klimatem Warszawy początku wieku i dobrze wykreowanymi, choć nie zawsze dającymi się lubić postaciami. Dla mnie najważniejszym elementem w...

Pierwsza książka z cyklu o prokuratorze Szackim, który rozwiązuje sprawę zabójstwa podczas terapii ustawień. Pomysł na intrygę i śledztwo- niesamowity i wciągający. Przy okazji można się co nieco dowiedzieć o samej terapii, o której ja słyszałam po raz pierwszy. Natomiast sam główny bohater wzbudził we mnie raczej niechęć niż sympatię- facet w wieku prawie 36 lat, mający...

Książka-objawienie jak dla mnie.
Przestałem czytać kryminały przez 6-7 godzin, a potem sięgnąłem po Miłoszewskiego i okazało się że to nowa jakość.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Jedna z najlepszych książek w tym gatunku jakie kiedykolwiek czytałam. Doskonale wykreowana postać głównego bohatera, który był irytujący, ale nie w nachalny sposób, ciekawe, bardzo nieoczywiste śledztwo, zataczające coraz szersze kręgi i zagadka, która pozostaje nieodkryta aż do końca. Do tego świetny język i styl, który bardzo mi odpowiadał.

Pierwsza i moim zdaniem najlepsza z części o prokuratorze Szackim. Akcja rozwija się dość powoli, ale nie nudzi. Tytuł świetnie nawiązuje do stanu, w jakim znalazł się główny bohater oraz do sytuacji, w którą się wplątał.

Cóż, raczej słabo to wyszło. Zrobienie głównego bohatera kryminału prokuratorem i to podkreślanie, że w Polsce śledztwa nie prowadzi detektyw policji, a prokurator. Po prostu mi się to nie podobało. Teodor Szacki jest nudny, wręcz nijaki. Nie da się go lubić. Czytałem już jakiś czas temu i pamiętam jedynie coś o terapii odtworzeniowej czy jak to się tam nazywało i że główny...

Wiarygodność i oddanie realiów świata, w którym żyjemy bardzo mi się w tej książce podobały. Wątek psychologiczny w postaci teorii ustawień, na tyle ciekawie ujęty, że temat będę chciał zgłębić już w literaturze temu poświęconej, a to chyba najlepsza reklama dobrej książki ;)

Główny bohater to naprawdę główny też atut książki. Prowadzone przez niego śledztwo i jego zakończenie zaskakujące i wciągające. Mi też podobały się na wstępie rozdziałów informacje podane jak z wiadomości i wprowadzenie do dnia bohatera.

Fabuła ogólnie spoko, choć jej dynamika mnie specjalnie nie powaliła. Na plus troska o przedstawienie realistycznego obrazu polskiej prokuratury, wraz z jej niektórymi problemami. Narrator co jakiś czas popada w pretensjonalność, pewnych zdań nie powstydziłby się Wychowany na Trójce czy niektórzy napuszeni fejsbukowi gwiazdorzy z poważnymi opiniami na każdy temat.

Dyskusje

16 791