Uwikłanie

Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 1) Seria: Kolekcja 70 lat Empik kryminał, sensacja, thriller
2018-10-17
2018-10-17
Kolekcja 70 lat Empik
literatura polska

Opinie [1 325]

Do przeczytania książki zachęcił mnie film na podstawie książki i dużo niejasności w nim zawartych. Pomyślałem, że książka więcej wyjaśni jak to zwykle bywa. Była to moja pierwsza książka tego autora.
Bardzo dobra fabuła oraz przedstawienie pracy prokuratora. Ciekawe nawiązania i przenoszenie do czasów PRL, MO i SB oraz historii osób związanych z tamtymi czasami i ich...

To pierwsze spotkanie z twórczością Pana Miłoszewskiego, ale z pewnością nadrobię zaległości. Bardzo dobrze oddane realia postpeerelowskiej policji i urzędów. Niemal czułam ten zapach sztucznej skóry i politury. Prokurator Szacki, wiecznie zmęczony, rozgoryczony i rozczarowany życiem może nie jest najbardziej pozytywnym bohaterem, ale przez to bardziej prawdziwym.

Książkę czyta się znakomicie pomimo że główny bohater to straszny palant. Akcja wciąga, zakończenie zaskakuje. Jeden z lepszych kryminałów jakie ostatnio czytałam.

Dobrze się czyta, trzyma w napięciu do samego końca.
Lubię postacie stworzone przez Miłoszewskiego

Wciągająca, trzymająca w napięciu i zdecydowanie nakłania do zapoznania się z dalszymi losami Teodora Szackiego.
Zakończenie zaskakujące, osobiście nie spodziewałam się takiej "zmiany tożsamości" bohaterów ustawienia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra seria.

Kolejny dobry polski kryminał od Miłoszewskiego. Łyknąłem w parę dni. Chociaż byłaby ocena wyżej, gdyby nie to, że parę wątków nie zostało w tej książce wyjaśnionych.

Czyta się dobrze, ciężko odgadnąć zakończenie, czego więcej można oczekiwać od kryminału?

Rewelacja! Autor ma świetne pióro! Książkę czyta się świetnie, wręcz pożerając każdą kolejną stronę. Do samego końca trzyma w napięciu. Polecam!

Polecam, ksiązka wciąga, jak wszstkie tego autora. Nie jest szkoda ani czasu, ani pieniędzy:)

Dyskusje

17 499