Goniąc cienie

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
bilewicz, goniąc cienie, sensacja
Marta Bilewicz

Lucas Scarlett prowadzi agencję detektywistyczną w Chicago. W trakcie śledztwa, w jednej z akcji, poznaje tajemniczą Chelsea, która udziela schronienia jemu i jego rannemu przyjacielowi. Na pierwszy rzut oka dziewczyna wydaje się być zwyczajna i niegroźna. Jednak w miarę odkrywania tajemnic wokół niej, Lucas nie jest już niczego pewny. Kiedy nagle zagląda w lufę pistoletu dzierżonego w jej dłoni, jest już pewien, że Chelsea nie jest zwyczajną dziewczyną. Czy to ona postrzeliła jego przyjaciela? Kto telefonuje do niej po nocach? Akcja książki w zaskakujący sposób przenosi się z Chicago i małego miasteczka Crystal City, aż do Meksyku. Brawurowa ucieczka plażą na wybrzeże oraz motorówką przed uzbrojonymi zabójcami, rzuca naszych bohaterów na jakąś – bliżej nieokreśloną – wyspę. Kim tak naprawdę jest Chelsea? Jaka jest jej rola we wszystkim, co właśnie spotkało Luke’a? Czy uda im się rozwiązać wszystkie tajemnice? Czy będzie stać ich oboje na szczerość? Na te i inne pytania odpowie dynamiczna akcja powieści “Goniąc cienie”.

źródło opisu: Warszawska Firma Wydawnicza, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Stworek_vel_Oka | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Dałam się porwać Sokołowi, który zaniósł mnie wprost do Chicago, gdzie przystojny Szczęściarz, oprócz sensacji, dostarczył też sporą dawkę uczuć, pragnień i romantycznych uniesień. Wszystko płynnie opisane w książce, w której cienie przeszłości rzutują na losy bohaterów, mącąc i podsuwając przeciwności losu. Jak pięknie, że jest grupa przyjaciół, którzy stawią temu czoła!
To było całkiem przyjemne spotkanie z twórczością Pani Bilewicz. Może to nieco bardziej babskie czytadło (bo namiętności rządzą wśród naszych bohaterów, a większość sytuacji ma happy end), jednak czas spędzony na lekturze nie jest stracony. Chcesz pościgi - masz, chcesz strzelaninę - również tego zakosztujesz, a może marzysz o wyprawie do dżungli, wpatrywaniu się w dzieło Tycjana, czy też podążaniu za niegasnącą nadzieją na ocalenie córki - to właśnie pod tym książkowym adresem, a do tego zabawne dialogi, które nadają tej lekturze smaczku.

Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Polecam na leniwe popołudnie. :)

Przy_kawie_z_ksiazka | 2014-05-18

Życie nas zaskakuje otwierając przed nami przyszłość. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że coś ważnego w naszym życiu właśnie się zaczyna. Pozory często mylą w różnych sytuacjach. Bohaterowie książki niejednokrotnie mieli okazję doświadczyć tego, że sytuacja, która z jakichś przyczyn była ważna - kompletnie zaskoczyła. Jest to wynikiem tego, że pozory, lub pozory stwarzane przy różnego rodzaju typów sytuacji życiowych mogą naprawdę niezwykle mocno zaskoczyć. Gdy chodzi o bezpieczeństwo można powiedzieć, że sytuacja staje się nad wyraz inna.

Jednym z bohaterów książki jest Luke, postrzegany jako amant, podrywacz pięknych kobiet, które zostawia po niezobowiązującym romansie. Jest on byłym policjantem prowadzącym agencję detektywistyczną ze swoim przyjacielem Thomasem i jego dziewczyną - Laurą. Agencja ta prowadzona jest przez nich od ponad 10 lat, toteż przyjaciele bardzo dobrze znają się wzajemnie. Przynajmniej tak im się wydaje. Prowadzą sprawę Greena - złodzieja biżuterii,...

Dama_Karo | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

Książka "goniąc cienie" mówi tak naprawdę o goniących nas cieniach, czyli o przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć i w którymś momencie życia do nas wraca z całą swoją intensywnością.

Głównym bohaterem jest Lukas Scarlett - prywatny detektyw, który skończył z przestępczą przeszłością pełną kradzieży i włamań. Lucas nigdy nie miał łatwego życia... Wychowywał się w domu dziecka, a później już tylko na ulicy, która zaprowadziła go na najgorszą drogę z możliwych... Nie da się jednak ukryć, że zawsze miał szczęście i dlatego przyjaciele nazywają go Lucky.
Lucky jest przystojny, arogancji i pewny siebie - kobiety go uwielbiają, jednak on nie co żadnej z nich nie czuje...

Lucky jest szczęśliwy - ma dwoje wspaniałych przyjaciół i pracę którą lubi. Kiedy go poznajemy zaczyna kolejne zlecenie i sprawy się komplikują, kiedy Tom zostaje postrzelony. Życie ratuje mu piękna kobieta - tajemnicza i pewna siebie. Jak nietrudno się domyślić Lucky w końcu się zakochuje i to właśnie o jej...

electric_cat | 2014-06-10
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Tradycyjnie odsyłam:

Fragment notki:

Marta Bilewicz to pochodząca z Warszawy, obecnie mieszkająca w Gdańsku autorka książek. Na fanpage'u akcji Polacy nie Gęsi i Swoich Autorów Mają. chwali się, że wydała już trzy książki, kolejne dwie są już gotowe do publikacji oraz trwa praca nad następnymi. Podziwiam tę pracowitość. Marta Bilewicz debiutowała w 2000 roku książką pod tytułem "Tajemnica skarabeusza", kryminału, gdzie przenikają się realia Los Angeles i Egiptu. Autorka wspomina, że nie jest zbytnio zadowolona z tego wydania - tekst został zmieniony, napisano nowe zakończenie.
W 2012 roku ukazała się jej druga powieść - "Zdążyć przed świtem". Na jej kartach agent specjalny DEA Gareth Brown z San Francisco wyrusza do Japonii, by odbić jeńców. Misja nie będzie jednak prosta. Trzecią publikacją jest przedstawiane Wam dziś "Goniąc cienie", trzeci kryminał spod pióra autorki.

Chicago. Lucas...

Agaaa006 | 2014-07-20

Przeszłość lubi o sobie przypomnieć w najmniej oczekiwanym momencie; kiedy próbujemy wymazać z pamięci bolesne przeżycia, ta wkracza w nasze życie bez naszej zgody, nie pytając o zdanie. Wydawać by się mogło, że sprawy z pozoru zamknięte nagle zaczynają ożywać i komplikować dotychczasowe poukładane życie, a wszystko za sprawą przypadku...

Pracujący w agencji detektywistycznej Lucky i Tom prowadzą sprawę jednego z paserów; akcja już od pewnego czasu była planowana, musieli tylko otrzymać odpowiednie informacje co do pojawienia się głównego zamieszanego. Niestety obaj mężczyźni stają się świadkami morderstwa właściciela lombardu, zaś Tomas zostaje postrzelony na ulicy; pomocy udziela "przypadkiem" przejeżdżająca, zatrzymana kobieta. Sprawnie oraz z zimną krwią opatruje rannego, po czym podejmuje decyzje o przewiezieniu go do swojego domu. Chelsea, wyglądająca niewinnie i bezbronnie, kryje mroczne tajemnice. Coś jest w tej kobiecie, co przyciąga uwagę Lucasa... Co? Przede wszystkim...

Doomisia | 2015-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Luke i Tom wspólnie prowadzą własną agencję detektywistyczną. Oboje z trudną przeszłością, nieustępliwie tropią przestępców i oszustów. Do czasu, aż jeden z nich zostaje postrzelony podczas wykonywania zlecenia. Pomocy i schronienia udziela im wtedy Chelsea, zagadkowa kobieta, która od pierwszej chwili hipnotyzuje Lucky'ego. Jednak ma ona własne tajemnice i gnębiące ją duchy przeszłości. Luke chcąc jej pomóc sam wplątuje się w szemrane interesy i wraca do środowiska, z którego dawniej uciekał. Kim tak naprawdę okaże się Chelsea i czy jest warta zaufania mężczyzny?

Marta Bilewicz to polska autorka, która na swoim koncie ma kilka powieści. W Polsce nie jest szeroko znana, a szkoda, bo "Goniąc cienie" naprawdę mi się podobało i chcę więcej.

Na rok 2015 postawiłam sobie cel przeczytania co najmniej 7 książek polskich autorów. Siódemka to podobno szczęśliwa liczba i liczyłam, że i dla mnie się taka okaże. Dlaczego w ogóle podjęłam się tego wyzwania? Jeszcze kilka lat temu czytałam...

ZaczytanywKsiążkach | 2014-08-30

Recenzje są także na moim blogu: http://zaczytanywksiazkach.blogspot.com

Lucas Scarlett prowadzi agencję detektywistyczną w Chicago.W trakcie śledztwa, w jednej z akcji, poznaje tajemniczą Chelsea, która udziela schronienia jemu i jego rannemu przyjacielowi. Na pierwszy rzut oka dziewczyna jawi się jako zwyczajna i niegroźna, kiedy jednak Lucas nagle zagląda w lufę pistoletu dzierżonego w jej dłoni, jest już pewien, że skrywa ona niejedną tajemnicę.

Marta Bilewicz to autorka trzech książek kryminalnych. Bloggerzy szybko zainteresowali się jej powieściami. Aktualnie mieszka w Gdańsku.

Książkę czyta się łatwo, nie zawiera trudnych i niezrozumiałych wyrazów, powieść została napisana lekko. Ma prosty język i styl. Zaintrygowały mnie uczucia przedstawione przez autorkę – prawie cały czas towarzyszy nam smutek, żal czy strach. Są też szczęśliwe momenty. Czytelnika mogą zachwycić bohaterowie, którzy nie są doskonali i popełniają błędy, za które muszą srogo zapłacić.

Lucas Scarlett...

OlaMol | 2016-03-02
Przeczytana: 29 lutego 2016

Lucas, Tom, Laura i Chelsea to bohaterowie książki o których wiemy trochę więcej. Pierwsza trójka prowadzi agencję detektywistyczną w Chicago. Tom zostaje postrzelony podczas śledztwa, wtedy Chelsea pomaga im. W jej domu Lucas odkrywa zdumiewające rzeczy. Akcja toczy się dość szybko, ma zwroty akcji. Osobiście najmniej mi się podobały dłuższe opisy uczuć ;).
Lucas to niesamowity detektyw z nutą czarnej przeszłości. Kocha kobiety, ale nie może znaleźć tej jedynej. Pociąga go większość kobiet. Jego przyjaciel Tom to chłopak Laury. Razem odnoszą mniejsze i większe sukcesy.

Mirror_of_soul | 2014-06-21
Przeczytana: 16 czerwca 2014

„Świat jest pełen zbiegów okoliczności.”

Marta Bilewicz mieszka wraz z rodziną w Gdańsku. Już od dziecka interesowała się pisarstwem. W 2000 roku wydała swoją debiutancką powieść „Tajemnica skarabeusza”. W 2012 roku ukazała się jej kolejna książka - „Zdążyć przed świtem”. „Goniąc cienie” to już jej trzecie dzieło, ale jak sama zaznacza - nie ostatnie, bowiem dwie kolejne książki już są gotowe do wydania a kolejna powieść już się pisze.

Lucky wraz z przyjaciółmi - Tomem i Laurą - kieruje agencją detektywistyczną „Falcon”. Prowadzą oni sprawę niejakiego Greena, którego poszukują już kilka dobrych miesięcy. W końcu dostają cynk, gdzie mogą go znaleźć i ruszają w jego ślad. Akcja niestety okazuje się fiaskiem - nie dość, że nie znajdują ściganego, to jeszcze zdarza się straszna katastrofa. Ni stąd ni zowąd pojawia się przepiękna Chelsea, która ratuje z opresji dwójkę przyjaciół i udziela im pomocy... Zbieg okoliczności splata losy przystojnego kobieciarza Lucky'ego oraz tajemniczej i...

Books_Culture | 2015-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2015

"Goniąc cienie" to nie tylko dobrzy bohaterowie, ale także ci źli - jakżeby inaczej. Nikt nie zapyta "czy zaczniesz mnie należycie szanować?" tylko przystawi Ci nóż do gardła egzekwując co swoje..

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że liczba polskich autorów, którzy potrafią czytelnika zaciekawić i pokazać, że literatura polska wcale nie jest gorsza od zagranicznych, stale rośnie. Życzyłabym sobie, aby było ich jeszcze więcej, dlatego też czekam na inne pozycje książkowe Pani Marty.

Recenzja na blogu: http://justbooks17.blogspot.com/2015/01/goniac-cienie-marta-bilewicz.html