Ziarno prawdy

Okładka książki Ziarno prawdy
Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 2) Seria: Kolekcja 70 lat Empik kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2014-01-01
literatura polska
Inne

więcej Więcej

Przekombinowana i stanowczo za długa.

Bardzo miłe zaskoczenie. Zupełnie inaczej pisana niz ksiązki, które przeczytałam do tej pory. Bardzo dobry kryminał. Dobrze się czytał. Co prawda zaczęłam od środka, ale wrócę do innych części.

Miałam ostatnio dość duży readers block i ta książka była idealna aby mnie ożywić, dodatkowo dawno nie czytałam kryminałów. Rozwiązanie zagadki trochę rozczarowujące ale i tak przyjemne do poczytania. Fajnie opisany Sandomierz w którym też niedawno byłam. Główny bohater dla mnie trochę meh, stary babiarz który uważa się za lepszego od innych i ocenia wszystkich w tym...

Gdy talent jest – delikatnie mówiąc – średni, trzeba użyć triku, by zaistnieć. W dzisiejszych realiach jest taki jeden niezawodny trik – antypolonizm. Autor, mniej lub bardziej subtelnie, wplata go na co drugiej kartce.
Za świadome lub nie manipulowanie faktami, a tym samym urabianie czytelnika oraz obrzydliwy koniunkturalizm – pała.

I znowu, piszę opinie później, bo od razu sięgnęłam po kolejną część serii. Bardzo lubię Autora, i poczułam lekkie zawiedzenie, kiedy myślałam, że znam głównego sprawcę/czyni zbrodni. Pomyślałam, że źle się dzieje w państwie duńskim skoro mogę się domyślić od razu o kogo chodzi. A tu jednak nie, pstryczek w nos, nie miałam racji. Za to powieść ma dodatkowego plusa.

Lekkość pisania o ciężkich tematach. Miał być zwykły kryminał, a wyszła rozprawa o Polakach i Żydach, teraźniejszości, historii, ale nie tylko antysemityzmie. Prokurator Teodor Szacki kilka lat po wydarzeniach z "Uwikłania" jest samotnym (choć nie narzekającym na zainteresowanie płci przeciwnej) coraz bardziej zgorzkniałym mężczyzną. Od kilku miesięcy mieszka w scenariach...

Takie rzeczy w Sandomierzu...

Na szczęście dużo lepsza ni część pierwsza trylogii.

Już bardzo dawno oglądałam film na podstawie książki i nie pamiętałam go za dobrze - i super, bo zakończenie powieści bardzo mnie zaskoczyło.
Prokurator Teodor Szacki, po aferze z romansem, postanowił przeprowadzić się do Sandomierza. Z początku nudne miasteczko nabiera dla niego pewnego uroku, gdy trafia mu się sprawa rodem z kryminalnej Warszawy. Muszę przyznać, że druga...

Wydaje mi się, że jest lepsza niż pierwsza część. Ciekawa, intrygująca i z chęcią przeczytam dalsza część.

17 509
    4 088