rozwińzwiń

Balans

Okładka książki Balans Angelika Nowak
Okładka książki Balans
Angelika Nowak Wydawnictwo: Psychoskok biografia, autobiografia, pamiętnik
178 str. 2 godz. 58 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2017-09-29
Data 1. wyd. pol.:
2017-09-29
Liczba stron:
178
Czas czytania
2 godz. 58 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379006441
Tagi:
Balans Angelika Nowak wspomnienia wypadek żużlowca psychoskok
Średnia ocen

8,6 8,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,6 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1489
664

Na półkach: , ,

Balans to niecodzienna biografia niemieckiego żużlowca który w 2009 roku podczas Półfinału Mistrzostw Świata Juniorów doznał wypadku w wyniku którego został sparaliżowany od pasa w dół. Czym różni się ta książka od innych? Nie uświadczycie w niej ani krzty użalania się. Sönke Petersen nie żyje przeszłością, nikogo nie obwinia o swój wypadek, skupia się za jasno sprecyzowanym celu, którym jest odzyskanie sprawności. Dla niego liczy się to co jest tu i teraz.

"Nie da się uciec od marzeń i od sportu, który kocha się całym sercem. Choć czasem człowiek woli udawać, że jest w nim więcej nienawiści, to prawdziwej miłości i pasji nie da się ukryć. (...)"

Balans to zbiór bardzo szczerych rozmów w których nie ma tematów tabu. Sönke należy do osób otwartych, zaraża optymizmem i nie brak mu poczucia humoru. W książce krok po kroku został przedstawiony proces rehabilitacji żużlowca. Dodatkowo Sönke dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami związanymi z pozyskiwaniem funduszy na kosztowne leczenie.W trakcie wyścigów żużlowych balansował na granicy życia i śmierci. Obecnie mężczyzna nie traci nadziei, że jeszcze kiedyś wsiądzie na motor. Sönke stara zachować równowagę realizując swoją pasje, pomimo ograniczeń wynikających z niepełnosprawności.

Twórcy poradników motywacyjnych pełnymi garściami powinni czerpać z mądrości Sönke Petersena. W książce nie uświadczycie pustych frazesów i górnolotnych słów. Sönke swoją niecodzienną postawą motywuje innych ludzi (również tych pełnosprawnych) do podjęcia wysiłku, jakim jest walka o własne marzenia. Mężczyzna z dnia na dzień musiał przewartościować swoje życie i dokonać wielu trudnych wyborów. Mimo brutalnej diagnozy nie porzucił swojej pasji. Sönke dobitnie pokazuje, jak ważne w życiu osoby niepełnosprawnej jest działanie.

"Ciężko jednak zrozumieć tego, który całe swoje życie podporządkował wygrywaniu, a w jeden dzień przegrał. (...)"

Książka stanowi cenną lekcje empatii i tolerancji. Osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby, jak inni ludzie. Sönke dzielnie walczy ze społecznymi uprzedzeniami, a co najważniejsze nie poddaje się w swojej codziennej batalii. Osoby niepełnosprawne nie chcą litości i szeroko pojętej taryfy ulgowej, oczekują za to równego traktowania we wszystkich obszarach życia.

Nie da się zaprzeczyć, że powrót do sprawności kosztował mężczyznę sporo wysiłku. Sönke tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej pracy odniósł sukces w życiu prywatnym i zawodowym. Trzeba jednak otwarcie przyznać, że mężczyzna miał środki na kosztowne leczenie, na które nie każdego po tego typu wypadku byłoby stać. Sönke posiadał również kontakty w środowisku sportowym, dzięki którym mógł rozkręcić nowy biznes.

"Najwięcej nauki jest między wierszami, a pokochać życie bardziej pozwalają szczegóły, które na co dzień mijamy i nie umiemy zauważyć, choćbyśmy sobie o nie wybili zęby. (...)"

W trakcie lektury warto zwrócić uwagę na formę książki. Balans został podzielony na krótkie (ale jakże treściwe) rozdziały, poprzedzone hasłami przewodnimi. Każda część książki poświęcona jest konkretnej sferze życia żużlowca.W biografii nie zabrakło również archiwalnych zdjęć Sönke. Bardzo komfortowo czytało się tak zaprezentowane treści.

Balans to wartościowa pozycja, która od podszewki pokazuje z czym na co dzień przychodzi zmagać się osobom niepełnosprawnym. Książka stanowi cenne źródło wiedzy, szczególnie dla osób, które znalazły się w podobnej sytuacji.

Balans to niecodzienna biografia niemieckiego żużlowca który w 2009 roku podczas Półfinału Mistrzostw Świata Juniorów doznał wypadku w wyniku którego został sparaliżowany od pasa w dół. Czym różni się ta książka od innych? Nie uświadczycie w niej ani krzty użalania się. Sönke Petersen nie żyje przeszłością, nikogo nie obwinia o swój wypadek, skupia się za jasno...

więcej Pokaż mimo to

avatar
341
183

Na półkach: , ,

Bardzo poruszająca historia żużlowca walczącego o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku na torze.Autorka opisuje codzienność Sonke Petersena.Przeczytać można o jego codziennym życiu,rehabilitacji,marzeniach, celach.Imponuje mi postać byłego żużlowca,który nie rozpacza po wypadku tylko przyjmuje to co jest.Sonke pewnie zawstydziłby nie jednego w pełni sprawnego człowieka.
Dobrze opowiedziana historia, nie tylko dla fanów żużla.Polecam

Bardzo poruszająca historia żużlowca walczącego o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku na torze.Autorka opisuje codzienność Sonke Petersena.Przeczytać można o jego codziennym życiu,rehabilitacji,marzeniach, celach.Imponuje mi postać byłego żużlowca,który nie rozpacza po wypadku tylko przyjmuje to co jest.Sonke pewnie zawstydziłby nie jednego w pełni sprawnego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
774
772

Na półkach: , ,

„Mam taką moją prawdę, że największa wiedza jest tam, gdzie boimy się zajrzeć. Najwięcej nauki jest między wierszami, a pokochać życie bardziej pozwalają szczegóły, które na co dzień mijamy i nie umiemy zauważyć, choćbyśmy sobie o nie wybili zęby”

Czas spędzony przy „Balansie” Angeliki Nowak, to dla mnie czas ogromnych inspiracji. Książka absolutnie nie jest żadnym dokumentem, czy zapisem momentu wypadku lecz stanowi głębokie źródło mądrych i szczerych obserwacji – siły, determinacji, ogromnego hartu ducha i walki o siebie. Bohaterem nie jest fikcyjna postać, ale człowiek, który uległ poważnemu wypadkowi w wyniku którego doznał urazu kręgosłupa, co ze sprawnego fizycznie sportowca przykuło do wózka inwalidzkiego. To zapis drugiej szansy od losu, by nam - pełnosprawnym uświadomić powagę życia, ale też jego chwiejność i kruchość, a niestety bywa on złudny i nawet się nie spodziewamy tego, że w najmniej oczekiwanym momencie może wszystko nam odebrać, jak w zabawie w kotka i myszkę.


Sönke Petersen w 2009 roku w Abensbergu, podczas żużlowych zawodów uległ wypadkowi. Jak łatwo się domyślić, był jednym z kilku zawodników. Żużel – miłość, pasja, sport, któremu Sönke Petersen poświęcił kawał swojego życia.

„Sportowiec to bardzo specyficzny zawód. Oddajesz całe swoje życie na trenowanie danej dyscypliny i zaczynając nie masz na nic gwarancji. To nie sklep RTV – AGD. Nikt nie obieca, że przyjdą sukcesy, nikt nie obieca braku kontuzji, nikt nie obieca kariery, nikt też nie obieca zwycięstw, jak i porażek. Jedyną obietnicę, jaką daje sport, to odkrywanie własnych możliwości. Sport daje szanse pokonywania barier oraz mierzenia się z własnymi słabościami.”

Sönke Petersen jak każdy mam marzenia, czegoś bardzo pragnie. Oczywiście, wszystko to zależy od tego, w jakim punkcie życia aktualnie się znajdujemy. Inny światopogląd żużlowiec miał przed wypadkiem, a zupełnie inaczej postrzega to życie z perspektywy wózka inwalidzkiego. Poznajemy Sönke balansującego na granicy ścierania się sił i psychiki. Walki, która ma swoje wzloty i upadki, lepsze i gorsze dni, spadki nastrojów, chwile zwątpienia. To normalne, ale słowa bohatera są jak drogowskazy. Bo inaczej człowiek zaopatruje się na życie, kiedy szczęście obdarowuje go swoją mocą nieustannie, a inaczej, kiedy zatrzymuje się na jakimś etapie i nie pozwala ruszyć do przodu.


Angelika Nowak wykazała się niezwykłą delikatnością, wrażliwością i estymą dla sytuacji Petersena. Świetna i rzetelna słuchaczka, zgrabnie oddająca wszystko co wokół sparaliżowanego sportowca, łącznie z mnóstwem psychologicznych aspektów. Niezwykle sugestywne, poruszające, wywołujące masę refleksji i tyle samo inspiracji. Trafne określenia i zestawienia spostrzeżeń dotyczących życia sprawnych i niepełnosprawnych. Ciekawie zdefiniowane wnioski, podsumowania, a nawet określenia pewnych definicji.

„Słusznie da się zauważyć, że w głowie mamy więcej problemów niż tych faktycznych. Większość z nich to problemy stworzone, wymyślone, irracjonalne. To fakt – my osobniki ludzkie umiemy dopisać historię w głowie, która w naszym wyobrażeniu staje się prawdziwa, wręcz staje się faktem z naszego życia. Przykre jest to, iż musimy patrzeć na problemy innych ludzi, aby podbudować swoje ego, poczucie wartości lub najnormalniej w świecie poczuć się lepiej.”

„Balans” polecam każdemu, kto znalazł się w dziwnych zawirowaniach życia, trudnych do określenia stanach emocjonalnych, by poczuł namiastkę tego, jak żyje się tym, którym los odciął pewne źródło życiowej energii, bo takich przypadków jak Sönke Petersena jest zdecydowanie więcej. To książka, w której znajdziecie morze inspiracji.

Nie są to moralizatorskie gotowe wzory zachowań, czy nauka tego, jak właściwie żyć, ale głębia przesłań i refleksji, jakie przy tej książce się nasuwają są takim drogowskazem do tego, by na chwilę przystanąć i zaczerpnąć od pędzącej gonitwy uciekającego czasu, powietrza i spróbować zdefiniować na nowo, co w naszym życiu jest najważniejsze. Ta książka to znakomite studium psychologiczne, życiowej mądrości, obrazy ciągłej walki o siebie, o nauce życia na nowo.


Szczerze polecam!

https://nietypowerecenzje.blogspot.com/2017/11/balans-angelika-nowak-druga-szansa-od.html

„Mam taką moją prawdę, że największa wiedza jest tam, gdzie boimy się zajrzeć. Najwięcej nauki jest między wierszami, a pokochać życie bardziej pozwalają szczegóły, które na co dzień mijamy i nie umiemy zauważyć, choćbyśmy sobie o nie wybili zęby”

Czas spędzony przy „Balansie” Angeliki Nowak, to dla mnie czas ogromnych inspiracji. Książka absolutnie nie jest żadnym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
199
123

Na półkach: ,

Jego ambicja, siła, wola walki, wiara, determinacja i stawianie czoła rozmaitym przeciwnością stała się inspiracją dla autorki do napisania o nim książki. Nie jest to jednak typowa biografia, ani także książka o żużlu. Nie znajdziemy tu danych, statystyk, opisów meczów itd. To głębsza opowieść o życiu.

Dla autorki, jej własna książka stała się terapią. Pokazała, jak łatwo jest zrobić generalny remont w życiu. Angelice udało się wejść do świata Sonke, do jego uczuć, bólu, łez i radości. Poznała jego prawdziwe cierpienie, zobaczyła co to jest depresja i jak z nią walczyć.

Tytuł oczywiście nawiązuje do bohatera. Petersen niegdyś balansował pomiędzy życiem a śmiercią, teraz balansuje na granicy mocy i niemocy, pomiędzy szczęściem a nieszczęściem. Balansu były żużlowiec szuka we własnym życiu. Również tego życzy nam autorka.

Książkę oprócz zdjęć wzbogacają wypowiedzi między innymi przyjaciół Sonke, siostry, rehabilitanta, polskich pracowników ośrodka czy Maxa Dilgera, który co ciekawe zarówno jechał w feralnym półfinale w kadrze z Petersenem oraz w biegu, w którym życie stracił Grzegorz Knapp.

Lektura bardzo mądra, w której znajdziemy wiele życiowych rad. Książka, która potrafi zmienić spojrzenie na wiele spraw, która pomaga dojrzeć, nauczyć czegoś nowego i nakłania do refleksji nad swoim życiem. Jest pełna głębi, przesłania i reelekcji. Jest drogowskazem do dalszego życia. Pokazuje na prostych przykładach, że życie i zdrowie trzeba docenić.

Jego ambicja, siła, wola walki, wiara, determinacja i stawianie czoła rozmaitym przeciwnością stała się inspiracją dla autorki do napisania o nim książki. Nie jest to jednak typowa biografia, ani także książka o żużlu. Nie znajdziemy tu danych, statystyk, opisów meczów itd. To głębsza opowieść o życiu.

Dla autorki, jej własna książka stała się terapią. Pokazała, jak łatwo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
280
276

Na półkach:

Ryk silnika, wibracje motoru, adrenalina krąży w żyłach i START. Zakręty, jazda i nagle… szok, okrzyki zdziwienia i brak czucia w nogach. Dla młodego człowieka planującego wspaniałą karierę na żużlu wypadek na torze był zaskoczeniem, ale nie załamaniem. Sportowiec znalazł się na granicy niemocy fizycznej i potęgi optymizmu, napędzanej nadzieją. Tak chwycił w swoje dłonie „Balans”, by utrzymać równowagę między ambicjami i pokorą. Ta piękna opowieść Angeliki Nowak niesie przekaz do wszystkich ludzi zrozpaczonych: kiedy jest czas na intensywna rehabilitację i modlitwę, to nie ma czasu na depresję. Przyjaźń, miłość, otwartość i pomocne dłonie są remedium na łzy. Przecież chłopaki też płaczą. Polecam gorąco tę książkę tym, którym wydaje się, że choroba to koniec życia. To jest start w nową przyszłość, o którą trzeba walczyć.

Ryk silnika, wibracje motoru, adrenalina krąży w żyłach i START. Zakręty, jazda i nagle… szok, okrzyki zdziwienia i brak czucia w nogach. Dla młodego człowieka planującego wspaniałą karierę na żużlu wypadek na torze był zaskoczeniem, ale nie załamaniem. Sportowiec znalazł się na granicy niemocy fizycznej i potęgi optymizmu, napędzanej nadzieją. Tak chwycił w swoje dłonie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
50
49

Na półkach:

Opowieść o balansie, harmonii, szczęściu, granicy między być i nie być. To historia Sönke, który niegdyś odnajdywał radość z życia w przejażdżkach żużlowych, a teraz, po wypadku, zamiast świetnego dwukołowca o zawrotnej szybkości, porusza się na wózku inwalidzkim. Ta książka to zderzenie poglądów głównego bohatera, który niekoniecznie stawa delikatne i zadbane, dokładnie wyliczone kroki po cienkiej linii, z naszymi przekonaniami. Serdecznie polecam każdemu, kto chce się przekonać i uwierzyć, że przez życie można kroczyć z wysoko podniesioną głową, bez zmartwień, kompleksów i z zachowaniem balansu świadomości.

Opowieść o balansie, harmonii, szczęściu, granicy między być i nie być. To historia Sönke, który niegdyś odnajdywał radość z życia w przejażdżkach żużlowych, a teraz, po wypadku, zamiast świetnego dwukołowca o zawrotnej szybkości, porusza się na wózku inwalidzkim. Ta książka to zderzenie poglądów głównego bohatera, który niekoniecznie stawa delikatne i zadbane, dokładnie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
900
698

Na półkach:

„Balans” – wymowny tytuł dla książki, opowiadającej historię młodego człowieka – sportowca, który uległ poważnemu wypadkowi. Sonke Petersen, żużlowiec, przed którym drzwi do kariery stały otworem, uległ poważnemu wypadkowi na torze. Sport żużlowy, jak każdy sport motorowy, naraża zawodników na niebezpieczeństwo w razie upadków czy zderzeń. W przypadku żużla jest to szczególnie częste, ze względu na bliski kontakt zawodników.

Nagle, w ułamku sekundy, życie młodego, dwudziestoletniego mężczyzny legło w gruzach... Kiedyś balansował na granicy życia i śmierci – dziś na granicy mocy i niemocy... Niepełnosprawność – słowo, określenie, z którym musiał się oswoić i zaakceptować.

To książka dla wszystkich... Jest w niej dużo o sporcie, o tym, jak sport pomaga odnaleźć w sobie pokłady energii, które ciężko jest znaleźć takim osobom, którym zdarzają się wypadki.

Jest tutaj wszystko, wspomnienia, porady, wskazówki, a także ciekawostki np. jak osoba niepełnosprawna radzi sobie z potrzebami fizjologicznymi, jak wygląda seks... Być może ta książka przesadnie pokazuje rzeczywistość osób niepełnosprawnych, ale prezentuje również, że ci ludzie też mają swoje potrzeby, jak każdy z nas. Sonke nie chce mieć łatwiej. Pragnie tylko, żeby ludzie patrzyli na niego normalnie – bez politowania. Bohater pochyla się nad problemem niepełnosprawności. Chce walczyć o szacunek, naprawić postrzeganie osoby niepełnosprawnej... zbudować podjazd tolerancji, zburzyć mur współczucia.

Mężczyzna pomimo wypadku nie stracił chęci do życia i pogody ducha. Sport nadal jest jego pasją i sposobem na życie. Jedyną obietnicą, jaką daje sport, to odkrywanie swoich możliwości i Sonke właśnie je odkrywa…

„Balans” – wymowny tytuł dla książki, opowiadającej historię młodego człowieka – sportowca, który uległ poważnemu wypadkowi. Sonke Petersen, żużlowiec, przed którym drzwi do kariery stały otworem, uległ poważnemu wypadkowi na torze. Sport żużlowy, jak każdy sport motorowy, naraża zawodników na niebezpieczeństwo w razie upadków czy zderzeń. W przypadku żużla jest to...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12
  • Chcę przeczytać
    7
  • Posiadam
    4
  • Żużel
    2
  • Sport
    1
  • Z czystym sumieniem polecam :)
    1
  • 2018
    1
  • Ulubione
    1
  • 2019
    1

Cytaty

Więcej
Angelika Nowak Balans Zobacz więcej
Angelika Nowak Balans Zobacz więcej
Angelika Nowak Balans Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także