Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: ,

"Malarz nadziei” to moje pierwsze, bardzo udane, spotkanie z Lewisem DeSoto. Tak to u mnie bywa, że książki z biblioteki stanowią priorytet wśród wszystkich moich lektur, a te, które stoją grzecznie na półce domowej biblioteczki muszą uzbroić się w cierpliwość. Tak jest właśnie w przypadku „Źdźbła trawy” – pierwszej powieści autora, choć myślę, że niebawem i na nią latarnia przyjdzie pora. „Malarz nadziei” to poetycka powieść, dzięki której doceniamy piękno otaczającego nas świata, zauważamy grę świateł, nasycenie barw, odczuwamy powiewy wiatru, chłód morskiej bryzy, zwracamy uwagę na to wszystko, co w codziennym życiu.

"Malarz nadziei” to moje pierwsze, bardzo udane, spotkanie z Lewisem DeSoto. Tak to u mnie bywa, że książki z biblioteki stanowią priorytet wśród wszystkich moich lektur, a te, które stoją grzecznie na półce domowej biblioteczki muszą uzbroić się w cierpliwość. Tak jest właśnie w przypadku „Źdźbła trawy” – pierwszej powieści autora, choć myślę, że niebawem i na nią latarnia...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Rok 1913. Porzucona przez matkę na statku płynącym z Londynu do Australii mała dziewczynka zostaje przygarnięta przez bezdzietnych rodziców. Ukończywszy 21 lat, Nell O'Connor powraca do Anglii, by poznać prawdę o sobie. Kim naprawdę jest? Jakie nosi nazwisko? Wiele lat później jej wnuczka, Cassandra, wyrusza w podobną podróż - do krainy przeszłości, intryg, miłości i zdrady. Dzięki zapiskom babci odsłania kolejne fragmenty mrocznej układanki. Klucz do prawdy leży w wybudowanej na szczycie klifu starej chatce i otaczającym ją sekretnym ogrodzie, wiekowym dworze należącym do arystokratycznej rodziny Mountrachet i tajemniczym labiryncie.
Polecam.

Rok 1913. Porzucona przez matkę na statku płynącym z Londynu do Australii mała dziewczynka zostaje przygarnięta przez bezdzietnych rodziców. Ukończywszy 21 lat, Nell O'Connor powraca do Anglii, by poznać prawdę o sobie. Kim naprawdę jest? Jakie nosi nazwisko? Wiele lat później jej wnuczka, Cassandra, wyrusza w podobną podróż - do krainy przeszłości, intryg, miłości i...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Doskonałe przeciwieństwo damy w opałach: ciesząca się ogromną popularnością gwiazda kina, piękna kobieta, która doskonale panuje nad każdym aspektem swojego życia. Popełniła jednak drobny błąd, który naprawić może tylko jeden człowiek: Travis McGee.

Ona ma pieniądze, a on ich potrzebuje, ale spodziewany zastrzyk gotówki to nie jedyny powód, dla którego Travis zamierza wziąć tę sprawę.

Zmysłowa Lysa Dean ściągnęła na siebie kłopoty swoim niedawnym wybrykiem. Podczas orgiastycznej zabawy pozwoliła sfotografować się nago, a teraz ktoś zaczął ją szantażować. Jeśli zdjęcia przedostaną się do mediów, jej związek z bogatym i przystojnym narzeczonym zawiśnie na włosku.

Travis McGee rozpoczyna prywatne śledztwo, w którym pomaga mu asystentka jego klientki. Wkrótce zaczynają ginąć kolejni ludzie, a gdy Travisowi wydaje się, że rozwiązał zagadkę, na jaw wychodzą fakty, które obalają jego teorii.

Doskonałe przeciwieństwo damy w opałach: ciesząca się ogromną popularnością gwiazda kina, piękna kobieta, która doskonale panuje nad każdym aspektem swojego życia. Popełniła jednak drobny błąd, który naprawić może tylko jeden człowiek: Travis McGee.

Ona ma pieniądze, a on ich potrzebuje, ale spodziewany zastrzyk gotówki to nie jedyny powód, dla którego Travis zamierza...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„Ukrainka” to opowieść o tęsknocie za ojczyzną. Pełna sentymentu i nostalgii za krajem, z którego w mniemaniu Polaków przybywają jedynie prości, nastawieni na zysk ludzie. Iwankę przecież dyskwalifikuje choćby kilka zdań wypowiedzianych do telefonu we własnym języku; czekający z nią na przystanku błyskawicznie ukazują niechęć, a może nawet wrogość. Tymczasem Iwanka Matwijenko wydaje się przez moment bohaterką jakiejś niezwykłej baśni o dobrej wróżce zza wschodniej granicy, która swą dobrocią zmieni wiele wokół siebie i pomoże złym nie na swe życzenie ludziom odmienić się na zawsze. Zaskakujących zmian będzie w opowieści Kosmowskiej wiele, ale najbardziej dotykać może przekonanie, iż poczciwych ludzi jest już niewielu oraz łudzić dynamiczny, wciąż zmieniający się język, który wyprowadzi nas na manowce w interpretacji tak, jak wiedzie Iwankę tam, gdzie być może pojawiać się nie powinna.

„Ukrainka” to opowieść o tęsknocie za ojczyzną. Pełna sentymentu i nostalgii za krajem, z którego w mniemaniu Polaków przybywają jedynie prości, nastawieni na zysk ludzie. Iwankę przecież dyskwalifikuje choćby kilka zdań wypowiedzianych do telefonu we własnym języku; czekający z nią na przystanku błyskawicznie ukazują niechęć, a może nawet wrogość. Tymczasem Iwanka...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Perfekcyjne kłamstwo to thriller psychologiczny o tym, że za fasadą pięknej posiadłości dzieją się rzeczy niepokojące i smutne, a pielęgnowany z dbałością o szczegóły wizerunek to tylko ułuda na potrzeby wścibskich sąsiadów. Prawda, jeśli tylko uda się do niej dotrzeć, bywa brzydka. I to bardzo.

Małżeństwo Meredith Price było zaskoczeniem zarówno dla niej, jak i dla jej rodziny. Ślub ze starszym od niej Andrew, który ma za sobą dwa rozwody nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla młodej kobiety. Ale przystojny i szarmancki pan Price robi wszystko, aby nowa żona czuła się kochana oraz rozpieszczona. Stać go na każdą fanaberię, ale tylko siostra Meredith – Greer nie jest do końca przekonana, że ten związek ma świetlaną przyszłość. Kiedy w biały dzień, Meredith znika w tajemniczych okolicznościach, rozpoczyna się, zakrojona na szeroką skalę, akcja poszukiwawcza. Sekrety i kłamstwa wychodzą na jaw, a finał poszukiwań okaże się zaskakujący, zgodnie z powiedzeniem, że nie wszystko złoto, co się świeci.

Perfekcyjne kłamstwo to thriller psychologiczny o tym, że za fasadą pięknej posiadłości dzieją się rzeczy niepokojące i smutne, a pielęgnowany z dbałością o szczegóły wizerunek to tylko ułuda na potrzeby wścibskich sąsiadów. Prawda, jeśli tylko uda się do niej dotrzeć, bywa brzydka. I to bardzo.

Małżeństwo Meredith Price było zaskoczeniem zarówno dla niej, jak i dla jej...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

W starej, nieużywanej pompowni w Nebrasce w zimową noc dochodzi do brutalnego morderstwa. Miejscowa policja rozsyła komunikat o poszukiwaniu dwóch mężczyzn, których widziano, jak oddalali się z miejsca zdarzenia, na drogach zostają ustawione blokady. Dochodzenie rozpoczynają wspólnie szeryf Goodman oraz przysłana z Omaha agentka FBI Julia Sorenson, starając się ustalić tożsamość ofiary zbrodni - prawdopodobnie egzekucji. Tymczasem na węźle autostrady niedaleko bunkra, gdzie popełniono morderstwo, stoi podróżujący autostopem Jack Reacher, zmierzający do Wirginii. Ma złamany, krwawiący nos, co nie pomaga mu wzbudzić zaufania u kierowców. W ciągu dziewięćdziesięciu trzech minut mija go pięćdziesiąt sześć samochodów, a zatrzymuje się dopiero pięćdziesiąty siódmy, którym jadą dwaj mężczyźni i kobieta. Przedstawiają się jako sprzedawcy oprogramowania komputerowego. W tym co mówią, Reacher odnajduje jednak wiele sprzeczności i zwykłych kłamstw, odnosi też wrażenie, że mężczyźni znają się ze sobą o wiele lepiej niż z kobietą, która przez całą drogę milczy i wygląda na zdenerwowaną. Podczas podróży bez żadnych problemów przejeżdżają przez dwie policyjne blokady. Mimo to Reacher postanawia zawiadomić o swoich podejrzeniach FBI. Drogi Reachera i trojga tajemniczych podróżnych rozchodzą się w pewnym motelu w Iowa, skąd Reacher dzwoni do FBI. Na miejsce przyjeżdża agentka Sorenson z zamiarem aresztowania go jako podejrzanego o współudział w morderstwie. Wszystko wskazuje na to, że Reacher będzie musiał na własną rękę dojść do prawdy, ustalić, kim byli ludzie, z którymi podróżował, kto padł ofiarą zbrodni w starej pompowni i dlaczego sprawą tak bardzo interesuje się CIA i Departament Stanu. Nie mogąc liczyć na pomoc, będzie także musiał sam wymierzyć sprawiedliwość.

W starej, nieużywanej pompowni w Nebrasce w zimową noc dochodzi do brutalnego morderstwa. Miejscowa policja rozsyła komunikat o poszukiwaniu dwóch mężczyzn, których widziano, jak oddalali się z miejsca zdarzenia, na drogach zostają ustawione blokady. Dochodzenie rozpoczynają wspólnie szeryf Goodman oraz przysłana z Omaha agentka FBI Julia Sorenson, starając się ustalić...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Gilly MacMillan stworzyła fascynującą, kameralną fabułę, która łączy w sobie klasyczny thriller psychologiczny z powieścią obyczajową. W końcu to samo życie pisze najciekawsze scenariusze, a to, co kiedyś przytrafiło się Zoe mogło spotkać każdego nieostrożnego nastolatka. To, co przytrafiło się potem jej rodzinie, mogło spotkać każdego naznaczonego traumą, naznaczonego takim piętnem. Reszta to już tylko szczegóły, to niefortunne koleje losy, ciąg nieodgadnionych zdarzeń i wyborów, które doprowadziły do tego jednego, upalnego, czerwcowego wieczoru, do kulminacji, kiedy wszystko musiało się rozegrać. Jest w tej historii swoista złośliwość losu, widać skomplikowane tryby, które kryją się cieniu.
Gorąco polecam, fascynująca powieść.

Gilly MacMillan stworzyła fascynującą, kameralną fabułę, która łączy w sobie klasyczny thriller psychologiczny z powieścią obyczajową. W końcu to samo życie pisze najciekawsze scenariusze, a to, co kiedyś przytrafiło się Zoe mogło spotkać każdego nieostrożnego nastolatka. To, co przytrafiło się potem jej rodzinie, mogło spotkać każdego naznaczonego traumą, naznaczonego...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

To miały być piękne, rodzinne wakacje. Majowe słońce Portugalii, kurort nadmorski Praia da Luz, cała rodzina w komplecie i grupa najbliższych znajomych z towarzyszącymi im dziećmi. Młode małżeństwo, para dwuletnich bliźniaków i trzyletnia dziewczynka, która przeszła do historii kryminologii. Tego wieczoru maluchy zostały same w łóżkach, a rodzice stołowali się w hotelowej restauracji zaledwie pięćdziesiąt metrów od apartamentu, czuwając co rusz nad ich spokojnym snem. Szczelnie zamknięte drzwi, rodzice tuż tuż, a mimo to, ich córka… zniknęła. Otwarte okno, krzyk, policja. Reszta jest już historią. Poszukiwania, oskarżenia i brak jakichkolwiek odpowiedzi.

Ta opowieść wydarzyła się naprawdę. Dwa dni temu, 3 maja 2017, minęło dziesięć lat odkąd słuch o tamtej dziewczynce zaginął. Teraz jej duch powraca, inspirując kanadyjską pisarkę Joy Fielding do napisania przejmującego thrillera „Nie ma jej” i szukania odpowiedzi na dręczące pytanie – co stało się z dzieckiem?

Historia jakby się powtarza. Caroline i Hunter Shipley spędzają wyczekiwaną rocznicę ślubu u boku dwóch córek, rodziny i przyjaciół w meksykańskim kurorcie Baja. W ostatni wieczór wypadu, dziewczynki – pięcioletnia Michelle i dwuletnia Samantha – w wyniku dziwnych zbiegów okoliczności zostają same w pokoju, a ich rodzice spędzają kolację w hotelowej restauracji tuż pod ich pokojem. Na zmianę, co pół godziny, Caroline i Hunter sprawdzają czy u córek wszystko w porządku. Kiedy wracają do pokoju okazuje się, że łóżeczko Samanthy stoi puste, a po dziecku nie został żaden ślad. Piętnaście lat później, po latach udręki i cierpienia, Caroline odbiera dziwny telefon, a głos w słuchawce oznajmia: Chyba jestem pani córką. Powracają demony przeszłości.

To miały być piękne, rodzinne wakacje. Majowe słońce Portugalii, kurort nadmorski Praia da Luz, cała rodzina w komplecie i grupa najbliższych znajomych z towarzyszącymi im dziećmi. Młode małżeństwo, para dwuletnich bliźniaków i trzyletnia dziewczynka, która przeszła do historii kryminologii. Tego wieczoru maluchy zostały same w łóżkach, a rodzice stołowali się w hotelowej...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Rodzeństwo wraz z obojgiem rodziców przez lata żyło w skrajnym (ale takim naprawdę skrajnym) ubóstwie. Przyczyn takiego stanu było kilka, ale główne to długoletni alkoholizm ojca,wyjątkowa niezaradność matki i brak pomocy, choćby najmniejszej z zewnątrz, konflikt z prawem dorosłych, uciekanie przed służbami, przed stróżami prawa.

Dzieci zostały wychowane, ale i niewychowane. Tak, jest to możliwe. Z jednej strony rodzice próbowali wpoić im jakieś tam zasady życia, przebywania wśród innych ludzi, zasad higieny, jedzenia etc. A z drugiej strony, to czego ich nauczyli, to bardziej przypomina elementy prymitywnego przetrwania w buszu, albo jakiejś pierwotnej społeczności. Byłam zszokowana, gdy to czytałam. Z drugiej strony ogarniała mnie złość na tych rodziców, na społeczeństwo, na to, że takie sytuacje w ogóle mają miejsce na świecie.

Do prowadzenia auta, ba jeżdżenia rowerem obowiązują jakieś tam szkolenia, kursy, egzaminy, dokumenty. Do tego, żeby mieć i wychowywać drugiego człowieka, kształtować jego psychikę nie potrzeba niczego, nawet badań psychiatrycznych.

A to dopiero początek całej historii, która jest książką o tym, jak nie należy mie wychowywać drugiego człowieka, kim nie należy się stać i o tym, jak szwankuje tak naprawdę praktycznie każde państwo, jak nie dopełniają obowiązków instytucje do tego powołane. Książkę czyta się szybko, z niedowierzaniem, złością, wręcz rozpaczą. Nie mogłam uwierzyć, że coś takiego miało miejsce w cywilizowanym kraju kilkanaście lat temu. Co najgorsze, podejrzewam, że na świecie jest jeszcze mnóstwo takich dysfunkcyjnych rodzin. Szok i szacunek dla dzieci, że stały się normalnymi ludźmi. Polecam.

Rodzeństwo wraz z obojgiem rodziców przez lata żyło w skrajnym (ale takim naprawdę skrajnym) ubóstwie. Przyczyn takiego stanu było kilka, ale główne to długoletni alkoholizm ojca,wyjątkowa niezaradność matki i brak pomocy, choćby najmniejszej z zewnątrz, konflikt z prawem dorosłych, uciekanie przed służbami, przed stróżami prawa.

Dzieci zostały wychowane, ale i...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Corinne Hofmann w swojej nowej książce szczerze opowiada o dorastaniu w trudnych warunkach i o ważnych naukach, które z tego wyciągnęła.

Inspirująca historia silnej kobiety, która potrafi czerpać radość z życia i odnosić sukcesy. Zaskakująca i motywująca.


Corinne Hofmann mieszkała w skromnym domu z dala od wioski. Wcześnie nauczyła się zaradności, pierwsze pieniądze zarobiła jako siedmiolatka, sprzedając własnoręcznie zrobione bukieciki. Jako Niemka w Szwajcarii lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych czuła się outsiderką, a z powodu wysokiej, szczupłej sylwetki przezywano ją w szkole „żyrafią szyją”. Dzieciństwo Corinne Hofmann nie było najłatwiejsze, jednak właśnie dzięki niemu stała się silną kobietą, która w wieku dwudziestu siedmiu lat wyruszyła do Afryki i która do dziś zawsze umie poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Corinne Hofmann w swojej nowej książce szczerze opowiada o dorastaniu w trudnych warunkach i o ważnych naukach, które z tego wyciągnęła.

Inspirująca historia silnej kobiety, która potrafi czerpać radość z życia i odnosić sukcesy. Zaskakująca i motywująca.


Corinne Hofmann mieszkała w skromnym domu z dala od wioski. Wcześnie nauczyła się zaradności, pierwsze pieniądze...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Thriller od którego nie będziesz mógł się oderwać! Melissa i Mark Cainowie są szczęśliwi, że znaleźli Jade, opiekunkę, która ma doskonały kontakt z małymi dziećmi. Jade ma za sobą dramatyczne przeżycia – widziała, jak jej dom spłonął. Dlatego tym bardziej potrzebuje wokół siebie kochającej rodziny. Przygarnięcie jej pod dach wydaje się w tej sytuacji znakomitym rozwiązaniem. Mark pracuje jako oficer policji i całymi dniami nie ma go w domu, a Melissa zmaga się z prowadzeniem własnej firmy. Rodzina staje się coraz bardziej zależna od opiekunki, która z ochotą pomaga domownikom. Kiedy Melissa zaczyna popadać w depresję, Jade przejmuje większość obowiązków. Wkrótce Mark zauważa zmianę atmosfery w domu. Zaczyna przyglądać się bliżej idealnej z pozoru opiekunce i to, co odkrywa, wstrząsa nim do głębi. Zaczyna się domyślać, o co może jej tak naprawdę chodzić…

Thriller od którego nie będziesz mógł się oderwać! Melissa i Mark Cainowie są szczęśliwi, że znaleźli Jade, opiekunkę, która ma doskonały kontakt z małymi dziećmi. Jade ma za sobą dramatyczne przeżycia – widziała, jak jej dom spłonął. Dlatego tym bardziej potrzebuje wokół siebie kochającej rodziny. Przygarnięcie jej pod dach wydaje się w tej sytuacji znakomitym...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Andrew to mężczyzna, który ciężką pracą wywalczył sobie pozycję. Pracuje w "New York Times" jako reporter śledczy. Zaczynał od pisania nekrologów, teraz może poszczycić się rewelacyjnym artykułem na temat handlu dziećmi przemycanymi z Tajlandii czy Chin. Aktualnie kończy następny trudny materiał, dotyczący poszukiwań zbrodniarza wojennego z Argentyny. Jego życie uczuciowe wreszcie się unormowało. Spotkał kobietę swojego życia, oświadczył się, wziął ślub. I wszystko zepsuł. Na domiar tego nie zdążył nic naprawić, gdyż pewnego poranka podczas codziennej przebieżki zostaje zamordowany. Kiedy odzyskuje przytomność okazuje się, że został cofnięty w czasie o sześćdziesiąt dni. Czy uda mu się znaleźć swojego mordercę i naprawić życie? Andrew to interesujący bohater, wzbudzający sympatię i sprawiający, że czytelnik wiernie mu kibicuje aż do końca. W dochodzeniu do prawdy pomaga mu emerytowany policjant oraz oddany przyjaciel. W trakcie śledztwa Andrew zdaje sobie sprawę, że sporo po świecie chodzi osób, które mogłyby pragnąć jego śmierci. Uświadamia sobie także, że jego artykuły mogą zniszczyć czyjeś życie. "Powtórka" to połączenie wątków obyczajowych i sensacyjnych z lekką nutką metafizyki. Akcja toczy się wartko, fabuła jest wciągająca i niebanalna a zakończenie zaskakujące. Najbardziej jednak podobały mi się dwie rzeczy. Po pierwsze ukazanie morderstwa z punktu widzenia mordercy, po drugie rozdziały dotyczące reportaży Andrew . Świetnie się tu sprawdza powiedzenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Andrew, choć nieświadomie, dochodząc do pewnych prawd, zrujnował czyjeś życie. Czy powtórne przeżywanie tych samych momentów sprawi, że mężczyzna zrozumie swoje błędy? Czy uda mu się znaleźć osobę, która aż tak go nienawidzi? Moje wrażenia po lekturze są bardzo pozytywne. Autor świetnie prowadzi akcję poprzez spójną i ciekawą fabułę. "Powtórka" to lekka książka rozrywkowa z elementami romantycznymi i sensacyjnymi, przy której przyjemnie spędziłam czas. Ma też drugie dno i porusza także cięższe tematy, jak handel dziećmi i nielegalne adopcje oraz masowe morderstwa. Jedynym mankamentem tej książki była dla mnie postać narzeczonej Andrew, która wypada tutaj dość blado, chociaż nie miało to wpływu na mój odbiór książki. Podobała mi się.

Andrew to mężczyzna, który ciężką pracą wywalczył sobie pozycję. Pracuje w "New York Times" jako reporter śledczy. Zaczynał od pisania nekrologów, teraz może poszczycić się rewelacyjnym artykułem na temat handlu dziećmi przemycanymi z Tajlandii czy Chin. Aktualnie kończy następny trudny materiał, dotyczący poszukiwań zbrodniarza wojennego z Argentyny. Jego życie uczuciowe...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książka warta przeczytania.Od pierwszej strony wciąga i nie pozwala odłożyć się na "potem". Thriller,horror i s.f w jednym czyli to co lubię u Koontza najbardziej.

Książka warta przeczytania.Od pierwszej strony wciąga i nie pozwala odłożyć się na "potem". Thriller,horror i s.f w jednym czyli to co lubię u Koontza najbardziej.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Julia Walsh, młoda rysowniczka przygotowuje się do swojego ślubu, w dniu kiedy zapina wszystko na przysłowiowy ostatni guzik dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Ojca, z którym od wielu lat nie miała kontaktu. Złożyło się na to wiele zachowań ojca, między innymi jego kontrola, nad wszystkim co robiła córka. Przyłożył on również rękę do rozpadu związku córki z jej pierwszą miłością - Tomasem.

Pogrzeb Walsha wypada w sobotę, dzień ślubu młodej kobiety, który z wiadomych powodów musi zostać przełożony.
Po smutnej uroczystości niedoszła panna młoda, dostaje nieoczekiwany prezent. Prezent, który zmieni całkowicie dotychczasowe, poukładane życie głównej bohaterki. Prezent, jest naprawdę niezwykły, niespodziewany, budzący lęk a na pewno groteskowy. W momencie przyjęcia ów prezentu Julia zgadza się wsiąść udział w niezwykłej grze, dzięki której rozpoczyna wędrówkę.
Jest, to podróż, która pozwoli jej zrozumieć przeszłość, poznać lepiej ojca oraz samą siebie.
Główna bohaterka zrozumie też, na czym polega moc niewypowiedzianych słów. Podczas ów podróży spotka swoją miłość z przeszłości. Julia będzie musiała podjąć decyzję, który z mężczyzn jest jej naprawdę pisany. Adam, z którym mało co się nie pobrała czy Tomas - ideał młodzieńczej miłości.

Powieść jest znakomitą historią opowiadającą o relacjach córki z ojcem oraz relacjach kobiety z mężczyzną. Miłość ojcowska, miłość dziecka do rodziców oraz miłość kochanków - to znakomita propozycja na ciepłe, leniwe po południe z książką.
Dawno nie czytałam, tak niewiarygodnej opowieści, autor Marc Levy, ma naprawdę niesamowicie rozwiniętą wyobraźnię. Będę musiała się skupić na jego sylwetce. Książkę polecam!

Julia Walsh, młoda rysowniczka przygotowuje się do swojego ślubu, w dniu kiedy zapina wszystko na przysłowiowy ostatni guzik dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Ojca, z którym od wielu lat nie miała kontaktu. Złożyło się na to wiele zachowań ojca, między innymi jego kontrola, nad wszystkim co robiła córka. Przyłożył on również rękę do rozpadu związku córki z jej pierwszą...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Ona i On poznali się przez portal randkowy, zamiast kochankami zostali przyjaciółmi, chcą aby tak zostało. Ona jest aktorką,słynną gwiazdą filmową, angielką, która na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów. Na imię ma Mia.




On- jest pisarzem, Amerykaninem. Poznaję kobietę o imieniu Mia. Mimo tego, że ją kojarzy nie ma pojęcia skąd. Nie ma pojęcia kim ona jest. Odnosi sławę w Korei dzięki swojej tłumaczce, jak się później okazuję również jego wydawcy książki- Kyong.



Jest to subtelna i bardzo zabawna historia miłosna. Paul zdecydowanie nie jest księciem z bajki, lecz zwykłym facetem a Mia prawie zwykłą kobietą. Mimo tego, iż się w sobie zakochali postanowili zostać przyjaciółmi.




Jak Mia poznaje się z Paulem?

Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do przeczytania 😍 Naprawdę Warto.

Ona i On poznali się przez portal randkowy, zamiast kochankami zostali przyjaciółmi, chcą aby tak zostało. Ona jest aktorką,słynną gwiazdą filmową, angielką, która na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów. Na imię ma Mia.




On- jest pisarzem, Amerykaninem. Poznaję kobietę o imieniu Mia. Mimo tego, że ją kojarzy nie ma pojęcia skąd. Nie ma pojęcia kim ona jest. Odnosi sławę w...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Maria Fiodorowna urodzona jako Maria Zofia Fryderyka Dagmara Glücksburg, księżniczka Danii, matka ostatniego cara Rosji.

Duńska księżniczka była wychowywana w religii luterańskiej. Była zaręczona z carewiczem Mikołajem, który zmarł na gruźlicę. Po śmierci Maria Zofia Fryderyka Dagmara Glücksburg przeszła na prawosławie i przyjęła imię Maria Fiodorowna. Dziewiętnastoletnia księżniczka, została wydana za rosyjskiego wielkiego księcia Aleksandra Aleksandrowicza- późniejszego Aleksandra III. Po śmierci męża w 1894 roku, jej syn, Mikołaj II wstąpił na tron. Matka cara uważała, że nie dąży on do stworzenia nowoczesnej Rosji. Maria Fiodorowna nigdy nie chciała pogodzić się z rolą cesarzowej wdowy.

Porywająca opowieść o imperium, o intrygach i życiu arystokracji. Historia kobiety, która pokochała Rosję i musiała bezradnie patrzeć na tragiczny koniec starego świata.

Maria Fiodorowna urodzona jako Maria Zofia Fryderyka Dagmara Glücksburg, księżniczka Danii, matka ostatniego cara Rosji.

Duńska księżniczka była wychowywana w religii luterańskiej. Była zaręczona z carewiczem Mikołajem, który zmarł na gruźlicę. Po śmierci Maria Zofia Fryderyka Dagmara Glücksburg przeszła na prawosławie i przyjęła imię Maria Fiodorowna. Dziewiętnastoletnia...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Mury, to thriller psychologiczny który czyta się jednym tchem.
Kirsty, główna bohaterka jest samotną matką wychowująca syna oraz opiekuje się chorym ojcem. Kirsty pracuje w wiezieniu dla skazanych na śmierć. Praca trudna i wymagająca dużej odporności psychicznej, jednak dająca możliwość utrzymania rodziny.
Kiedy poznaje Lancea, jej życie odmienia się na lepsze.
Dobra passa odmienia się radykalnie po ślubie, okazuje się że Lance ukrywał przed nią swoje prawdziwe oblicze.
Kirsty znalazła się w piekle brutalności psychopaty.
Finał dramaturgii bardzo zaskoczył mnie, a równocześnie napawał optymizmem.
Polecam.

Mury, to thriller psychologiczny który czyta się jednym tchem.
Kirsty, główna bohaterka jest samotną matką wychowująca syna oraz opiekuje się chorym ojcem. Kirsty pracuje w wiezieniu dla skazanych na śmierć. Praca trudna i wymagająca dużej odporności psychicznej, jednak dająca możliwość utrzymania rodziny.
Kiedy poznaje Lancea, jej życie odmienia się na lepsze.
Dobra passa...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka Susan Anne Mason sprawiła mi mnóstwo emocji. Lekka, właściwie nieskomplikowana i nawiązuje do wydarzeń, które raczej nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistym świecie. Napisana w tak ujmująco i z umiejętnym odwzorowaniem emocji, że trudno się oderwać.

To prosta powieść o nieskomplikowanej fabule. Poza motywem niespełnionej miłości oraz pobytem w wyższych sferach właściwie nie dzieje się zbyt wiele. Jednak te dwa wątki idealnie się ze sobą łącza i wystarczą na całą powieść, by od początku do końca wciągnąć czytelnika w bieg wydarzeń. Z przyjemnością śledziłam losy Nolana, który odnalazł się w zupełnie nowej dla siebie sytuacji i nie bardzo wiedział jak się zachować. Z czasem jednak jego nowe życie zaczęło budować dla niego nowy scenariusz i ukochana kobieta oddalała się z każdym dniem. Robił co mógł, dostrzegałam wszystkie jego starania, ale widziałam również rozdarcie które go męczyło - wciąż, nieustannie musiał stawiać czoła przeciwnością losu, które rozdzielały go z Hannah.
Czy romans zakończy się pozytywnie dla bohaterów powieści? polecam sięgnąć po książkę.

Książka Susan Anne Mason sprawiła mi mnóstwo emocji. Lekka, właściwie nieskomplikowana i nawiązuje do wydarzeń, które raczej nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistym świecie. Napisana w tak ujmująco i z umiejętnym odwzorowaniem emocji, że trudno się oderwać.

To prosta powieść o nieskomplikowanej fabule. Poza motywem niespełnionej miłości oraz pobytem w wyższych sferach...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Audrina Lowe pamięta lepsze czasy, kiedy jej mąż Arden był jeszcze młody, czuły i kochający. Nie uwierzyłaby wówczas, że potrafi być też chorobliwie ambitny, bezwzględny i okrutny. Przełomem staje się śmierć jej taty. Kiedy się okazuje, że ojciec w testamencie przekazał córce pięćdziesiąt procent akcji rodzinnej firmy brokerskiej, którą odtąd Audrina miałaby zarządzać razem z Ardenem, w czterech ścianach Whitefern budzi się zło. Arden coraz gwałtowniej zaczyna się domagać, żeby żona scedowała na niego swoją część akcji. Choć nie zamierzała prowadzić firmy, teraz zaczyna o tym myśleć.

Zastanawia się też, co sprawiło, że ojciec w ostatniej chwili zmienił zapis. Czyżby wiedział o Ardenie coś, czego ona nie wie? Jest jeszcze Sylvia - jej śliczna, ufna, upośledzona umysłowo siostra. Audrina obiecała tacie, że zawsze będzie nad nią czuwać. Jednak po latach względnego spokoju mroczne cienie znów wypełzają z zakamarków domu, a szepty mącą umysły.

Audrina Lowe pamięta lepsze czasy, kiedy jej mąż Arden był jeszcze młody, czuły i kochający. Nie uwierzyłaby wówczas, że potrafi być też chorobliwie ambitny, bezwzględny i okrutny. Przełomem staje się śmierć jej taty. Kiedy się okazuje, że ojciec w testamencie przekazał córce pięćdziesiąt procent akcji rodzinnej firmy brokerskiej, którą odtąd Audrina miałaby zarządzać razem...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Brutalne morderstwa, dręczące wątpliwości, obsesja, wspomnienia, które stają się koszmarem. Bernard Minier kolejny raz nie zawodzi i serwuje czytelnikom intrygę rodem z mrocznego snu, która wbija w fotel i nie pozwala odetchnąć.

Maj 1993. Zwłoki dwóch sióstr zostają znalezione na brzegu Garonny. Dziewczyny, ubrane w pierwszokomunijne sukienki, siedziały naprzeciwko siebie przywiązane do drzew.

Młody Martin Servaz bierze udział w swoim pierwszym śledztwie. Szybko zwraca uwagę na Erika Langa, autora porywających, pełnych okrucieństwa kryminałów. Zamordowane siostry były fankami Langa, a jedna z jego najbardziej znanych książek nosi tytuł Panna w bieli. Śledztwo zostaje zakończone. Servaza prześladują jednak wątpliwości: czyżby pominęli jakiś istotny element?

Minęło dwadzieścia pięć lat od podwójnego morderstwa. W mroźną noc Erik Lang znajduje zwłoki swojej żony. Śledztwo prowadzi Martin Servaz. Dawne wątpliwości powracają i stają się obsesją komendanta, która nie daje mu spokoju, podobnie jak złowrogi list pisany czarnym atramentem…

Brutalne morderstwa, dręczące wątpliwości, obsesja, wspomnienia, które stają się koszmarem. Bernard Minier kolejny raz nie zawodzi i serwuje czytelnikom intrygę rodem z mrocznego snu, która wbija w fotel i nie pozwala odetchnąć.

Maj 1993. Zwłoki dwóch sióstr zostają znalezione na brzegu Garonny. Dziewczyny, ubrane w pierwszokomunijne sukienki, siedziały naprzeciwko siebie...

więcej Pokaż mimo to