Perfekcyjne kłamstwo

Okładka książki Perfekcyjne kłamstwo
Minka Kent Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Małżeństwo (prawie) doskonałe

Link do recenzji

515 73 397

Co tu dużo pisać, jak dla mnie taka sobie. Pewnie dlatego, że zdecydowanie nie są to moje klimaty. Jak dla mnie za dużo romansu w tej książce i na tym skupiona jest ta historia.

Czytając opis z tyłu książki Cyt," Pozornie spokojne górskie miasteczko stopniowo odsłania głęboko ukryte sekrety. Bardzo, bardzo mroczne sekrety..."
I ja bardzo a nawet bardziej próbowałam się ich doszukać ale..... jakoś mrocznych sekretów nie znalazłam.
Wiecie nawet jak czytam Cyt," Meredith była powszechnie lubiana(...)" od razu nasuwa mi się pytanie przez kogo? Wybaczcie też tego nie doczytałam.

Także tego.

Są plusy,zawsze jakieś są np. to, że na prawdę szybko się czyta i to, że mamy poprowadzone dwie narracje Meredith oraz jej siostry Greer to zawszę sprawia, że możemy poznać bliżej bohaterów tak, i to by było na tyle ode mnie ;)

Pozdrawiam
J.

I ja bardzo a nawet bardziej próbowałam się ich...

Perfekcyjny thriller psychologiczny? Nie sądzę...
Na duży plus: ciekawie poprowadzona fabuła - dwie zbiegające się płaszczyzny czasowe i dwa punkty widzenia, jak również fakt, że czyta się naprawdę szybko.
Jednak nużący początek, naiwność głównej bohaterki, elementy romansu i infantylne dialogi, zwłaszcza pod sam koniec sprawiają, że nie jest to pozycja obowiązkowa.

Perfekcyjny thriller psychologiczny? Nie sądzę...

Meredith znika.
Nagle, zupełnie i nieodwołalnie.
Co się z nią stało? Czy skrywane przez nią sekrety miały wpływ na jej zniknięcie? Co było tak naprawdę prawdziwe w jej życiu?
Siostra Greer szuka prawdy. I nie cofnie się przed niczym, aby poznać prawdę… Nawet jeśli prawda może zagrażać niej samej.

Meredith znika.
Nagle, zupełnie i nieodwołalnie.

Podobała mi się. Typowy thriller z namiastką kryminału.
Ciekawa fabuła oparta na porwaniu głównej bohaterki i próby jej odnalezienia przez najbliższych.
Książka choć była fajna to cała rozgrywająca się akcja nie zaskoczyła mnie jakoś specjalnie. Jednak osoby, które rzadko sięgają po tego typu książki na pewno będą bardziej rozemocjonowane.
Okładka książki obiecuje thriller z niepokojącym zakończeniem, ja jednak niepokojącego zakończenia się nie doszukałam. Mimo wszystko książka warta przeczytania. :)

Podobała mi się. Typowy thriller z namiastką kryminału.
Okładka książki obiecuje thriller...

Świetna, wydarzenia trudne do przewidzenia.

Świetna, wydarzenia trudne do przewidzenia.

Słabe.

Słabe.

Na półkach: , , , , ,

Sekrety mają to do siebie, że nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego… Meredith Price miała w życiu szczęście- w najmniej spodziewanym momencie poznała perfekcyjnego mężczyznę, który zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Andrew jest równie przystojnym, wpływowym, jak i bogatym mężczyzną, a związek z nim jest spełnieniem marzeń wielu kobiet. Małżeńska Meredith sielanka zostaje brutalnie przerwana wraz z jej niecodziennym zniknięciem. Na pustym parkingu nieopodal galerii handlowej odnaleziono auto kobiety. W stacyjce nadal tkwiły kluczyki, a torebka z całą zawartością leżała na siedzeniu. Ślady sugerują, że Meredith dobrowolnie opuściła miejsce zdarzenia, bez udziału osób trzecich. Zaginiona kobieta nie miała wrogów, była osobą powszechnie lubianą, nie miała powodu, żeby nagle uciekać. W taką wersję wydarzeń nie wierzy Greer, która przyjeżdża na miejsce zdarzenia, żeby pomóc w poszukiwaniach siostry. Na jaw wychodzą kolejne niepokojące tajemnice, które stawiają sprawę w zupełnie innym świetle…

Przed wysłuchaniem audiobooka nie czytałam opinii na temat książki, tym większe było moje zdziwienie, że są aż takie niskie. Minka Kent stworzyła historię z pogranicza kryminału i thrillera psychologicznego, której trzon stanowią od dawna skrywane rodzinne sekrety i to był moim zdaniem strzał w dziesiątkę. W fabule nie obyło się bez kilku stereotypów- wrednej byłej żony, złośliwych dzieci męża i zazdrosnego kochanka. Sielanka to tylko pozory, bo nowe życie Meredith dalekie jest do ideału, jaki próbuje wcisnąć otoczeniu główna bohaterka i przyjemnie było śledzić tę transformację. Dobrym rozwiązaniem okazało się miksowanie uzupełniających się wersji wydarzeń obu sióstr, one pozwoliły mi lepiej zrozumieć całą opowieść. Historia zaginięcia Meredith jest tylko z pozoru prosta, a w gruncie rzeczy składa się z wielu systematycznie nadbudowywanych wątków. Napięcie utrzymuje stały, całkiem wysoki poziom, podkręcając już i tak wystarczająco mroczną i niejednoznaczną atmosferę śledztwa.

Akcja może i nie jest wartka, snując swój scenariusz autorka skupia głównie na sprzecznych emocjach, z jakimi muszą się mierzyć bohaterowie. Były takie momenty, w których byłam wręcz przeświadczona, że za całą tą sprawą nagłego zniknięcia żony stoi Andrew. Było w nim coś niepokojącego i odpychającego zarazem, przez co był dla mnie idealnym głównym podejrzanym. Ronan to postać, z którą miałam najwięcej problemu, z jednej strony dobry, sumienny glina, z drugiej namiętny kochanek spisujący z na boku Meredith. Spodobało mi się świetnie zarysowane tło psychologiczne tej historii, autorka zadbała o detale, tworząc prawdziwą emocjonalną bombę. Polubiłam obie siostry z całym zapleczem wad i błędów, ich szczerość była na swój sposób obezwładniająca. W finale znalazło się miejsce na nutkę zwątpienia, za co autorce należą się brawa. Minka Kent w pełnej krasie pokazała niszczycielską moc rodzinnych sekretów i konsekwencji, jakie niesie ich nagłe ujawnienie.

Tytuł idealnie oddaje treść książki, a perfekcyjne kłamstwo nie zawsze jest takim, jakim mogłoby się na początku wydawać. Minka Kent zaserwowała spójny, emocjonujący scenariusz, w którym królowała mroczna atmosfera niedopowiedzeń i wzajemnych oskarżeń. Książka z pewnością spodoba się miłośnikom thrillerów z gatunku domestic noir, który docenią wymiar psychologiczny tej historii. Polecam!

Czytało się miło i przyjemnie ciekawa akcja polecam

Czytało się miło i przyjemnie ciekawa akcja polecam