Mury

Okładka książki Mury
Hollie Overton Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Agnieszka Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Wciągająca historia...napisana w dobrym stylu. Bohaterka wzbudza sympatię, a jej przeżycia pozwalają zastanowić się, co zrobiłbym na jej miejscu.

"Mury" to ciekawa i wciągająca historia Kristy Tucker. Ma ona poukładane życie do momentu kiedy pojawia się w jej życiu Lance Dobson.
Autorka dobrze skonstruowała fabułę aby czytelnik cały czas był ciekawy co będzie dalej.
Jednakże nie zaliczyłabym tej książki jako thriller psychologiczny.

Jednakże nie zaliczyłabym tej książki jako thriller psychologiczny.

Książka ciekawie napisana a i zakończenie niczego sobie. Jestem mile zaskoczony tą pozycją . Polecam.

Bardzo dobry thriller psychologiczny. Wciągnęła mnie ta opowieść, dobrze się czytało. Może opisy przemocy domowej nie są tu jakoś mocno zaznaczone, ale wiadomo o co chodzi, nie wszystkie opisy muszą być drastyczne żeby zrozumieć przesłanie. Książka daje do myślenia, wzbudza emocje i pytania, czy Kristy mogła postąpić inaczej, czy gdyby powiedziała bliskim sprawy ułożyłyby się inaczej.
I jeszcze aspekt kary śmierci wykonywanej na osadzonych. Daje do myślenia, naprawdę.
Ja polecam. Podobała mi się ta książka.

Super książka!
Wzruszająca opowieść o kobiecie, która przeżyła piekło, o tym jak można się pomylić i jakie tego mogą być skutki.
Chwilami myślałem że przerwę czytanie na zbyt (jak dla mnie) drastyczne opisy przemocy - jednak tak mnie wciągnęło, że doczytałem do końca 🙂
Powieść po przeczytaniu daje wiele do myślenia i na pewno tak szybko się jej nie zapomni.

Super książka!

Słaba, w zasadzie nawet bardzo. Po pierwsze kompletnie nie przekonała mnie do siebie główna postać, emocje były nieprzekonujące, dość infantylne podejście do życia i problemów. Nie chcę spoilerować więc trudno opisać wszystkie moje zarzuty do treści tej historii. Raczej szkoda czasu...no ale przecież każdy decyduje za siebie :-)

To moje drugie spotkanie z tą autorką i powiem, że bardzo mi się podobało 😅 Lubię pióro Overton, jest lekkie i diabelnie wciągające. Ani się nie oglądnęłam a już nie mogłam odłożyć książki ani na chwilę!!! Także uwaga ta książka wciąga od pierwszej strony, zapewnia całą gamę emocji, porusza istotne tematy, także aspekt moralny i daje do myślenia.

Autorka przedstawia nam historię Kristy. Kiedy ma ok 10 lat umiera jej mama. Jako nastolatka sprawiała ojcu mnóstwo kłopotów. W wieku 16 lat zachodzi w ciążę. Po urodzeniu synka Ryana, Kristy zmienia się. Kończy szkołę, ma plany żeby pójść na studia, chce dać synkowi wszystko co najlepsze. Syn i tata, stają się dla niej najważniejsi, przez co rezygnuje ze swoich planów. Zaczyna pracę w więzieniu. Nie jest to szczyt jej marzeń, ale ciężko pracuje, żeby jej syn i tata, mieli wszystko co najlepsze.

W życiu Kristy pojawia się jeszcze jeden mężczyzna Lance. To przystojny instruktor judo, który całkowicie zwariował na punkcie Kristy. Lance zaakceptował Ryana, pokochał go jak syna, ojca też bardzo polubił, no a Kristy pokochał do szaleństwa. Nie trudno było się domyślić, że tych dwoje musiało się pobrać. Wydawało się, że ta kobieta odnalazła w końcu szczęście. Ale to szczęście było tylko na pokaz, bo Lance po ślubie zmienił się nie do poznania. Z pozoru czuły, kochający mąż, a za drzwiami sypialni sadystyczny, damski bokser. I tak oto tuż po ślubie zaczęło się piekło Kristy. Biedna kobieta nie wiedziała kiedy, ani za co obrywała od męża. Robił to tak umiejętnie, że nikt nie widział śladów, a tak naprawdę całe ciało Kristy pokrywały różnokolorowe siniaki. Lance pastwił się nad nią w taki sposób, że nawet mieszkający z nimi ojciec i syn, nie domyślali się w jakim piekle żyje Kristy. Pewnego wieczoru przyjechała spóźniona z pracy, o czym nie poinformowała męża. Lance wściekł się, że była nieposłuszna. Za karę siłą wsadził ją do samochodu, wywiózł na pustkowie i strasznie skatował. To wtedy Kristy postanowiła, że będzie z nim walczyć.

Czy uda się Kristy ochronić siebie, syna i ojca przed swoim własnym mężem? Jak udowodnić z pozoru idealnemu człowiekowi tak straszne czyny? Do czego zdolna jest Kristy by chronić najbliższych?

Hollie Overton porusza w swojej książce bardzo delikatny i jakże aktualny temat przemocy domowej, fizycznej jak i psychicznej. Autorka uświadamia nam, że pod przykrywką czułego, kochającego męża może kryć się sadysta, czerpiący satysfakcję z cierpienia drugiego człowieka. Tak naprawdę idąc ulicą, patrząc na mijane, anonimowe twarze, nie jesteśmy w stanie określić, kto z nich jest ofiarą a kto oprawcą. I to jest straszne, bo te biedne kobiety (to one najczęściej są ofiarami) ze strachu tkwią w tych chorych związkach, dając się niszczyć psychicznie. One często nie mają się do kogo zwrócić o pomoc. Często nie znajdują w sobie odwagi by powiedzieć dość.

Nie wszystko jest tak łatwe jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Przywiązanie, miłość i wiara w drugą osobę, a z drugiej strony obawa o własne bezpieczeństwo i chęć uwolnienia się od prześladowcy to główne emocje towarzyszące naszej bohaterce. Ta biedna, udręczona kobieta postanowiła jednak zrobić wszystko by ratować najbliższych, nawet gotowa była posunąć się do najstraszniejszego czynu.

"Mury" to książka, która trzyma w napięciu, wciąga i nie daje o sobie zapomnieć. Mroczny klimat, obezwładniające uczucie strachu, niepewności, moralnych rozterek, a przede wszystkim doskonale opisany problem znęcania się w rodzinie.

To doskonała lektura dla amatorów gatunku. Polecam 😊

Autorka przedstawia nam...

„Mury” to książka, o której tak naprawdę nigdy nie słyszałam. Kupiłam ją przez przypadek, więc stwierdziłam, że czas w końcu ją przeczytać. I to był może nie strzał w dziesiątkę, ale w taką siódemkę, bowiem książka okazała się całkiem niezła i dość dobrze mi się ją czytało.

„Mury” to historia Krysty, kobiety pracującej w więzieniu dla skazanych na śmierć. Nie jest to praca jej marzeń, jednak dzięki tej posadzie może utrzymać dorastającego syna i chorego ojca. Kiedy pewnego dnia poznaje Lance’a, wierzy, że jej życie może w końcu zmienić się na lepsze. Miłość to coś, czego zdecydowanie brakuje w życiu Kristy. Po ślubie okazuje się jednak, że znalazła się w piekle przemocy i toksycznej relacji. Kiedy brutalność męża zaczyna się nasilać, główna bohaterka postanawia ratować swoją rodzinę. Pomysł pozbycia się Lance’a podrzucony przez więźniów wydaje jej się jedynym rozwiązaniem. Czy starczy jej odwagi, aby dopuścić się tak okropnego czynu? Ile będzie w stanie poświęcić, aby chronić swoim bliskich?

Książek z motywem przemocy domowej na rynku jest cała masa, zatem nie jest to temat ani nowy, ani tym bardziej oryginalny, więc ciężko trafić na coś, co mogłoby jeszcze zaskoczyć czytelnika. Niemniej jednak Autorka dała radę i stworzyła powieść, która potrafi zaintrygować. Hollie Overton operuje nie tylko świetnym piórem, ale i niebywałą kreacją profilu psychologicznego bohaterów, tkając z boku ciekawą i absorbującą intrygę. Kristy to momentami irytująca osobowość, która nie zawsze postępuje racjonalnie. Aż do czasu, kiedy zbiera w sobie dostatecznie dużo siły, aby przerwać piekło, w jakim się znalazła. Autorka bardzo precyzyjnie ukazuje profil osoby krzywdzonej, zastraszanej, szantażowanej, oraz maltretowanej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Te fragmenty potrafią zagrać na emocjach i wywołać sporą dawkę uczuć i współczucia. Przez większość część książki czytelnik obserwuje z boku wewnętrzny monolog Kristy, jej życie domowe, jak i to zawodowe. To drugie potrafi strasznie zaciekawić, bowiem osadzenie fabuły na tle więzienia jest dość nietuzinkowym i rzadko spotykanym w literaturze posunięciem. Dzięki tej drodze, czytelnik może zwiedzić mury tego miejsca, poznając przy tym skazańców, pracowników więzienia i system nim rządzący, a także wgryźć się w historię jednego z osadzonych, czekającego na wyrok śmierci. Rozczarowujący może okazać się wątek samych egzekucji. Temat ten został zaledwie muśnięty, a gdyby rozwinąć niektóre fragmenty, ta historia miałaby o wiele lepszy wydźwięk, a sama książka stałaby się przez to jeszcze bardziej intrygująca i dynamiczna.

„Mury” to książka, którą na pewno warto polecić ze względu na aspekt psychologiczny i tragizm rozgrywający się nie tylko w tytułowych Murach, ale i za zamkniętymi drzwiami na pozór szczęśliwego domu Kristy. To historia, której akcja rozgrywa się raczej niespiesznie, jednak pewne fakty wylewające się na kartkach tej powieści potrafią wciągnąć w tę grę i trzymać czytelnika w niepewności do samego końca. Książka budzi zainteresowanie, szczególnie gdy główna bohaterka zbiera w sobie siły, aby zmierzyć się ze swoim mężem. Czytelnik przez całą powieść zastanawia się, czy jej się to uda, oraz rozważa, jakie konsekwencje pociągną za sobą jej plany i wybory. To potrafi przyciągnąć uwagę i zaskoczyć, oraz trzymać w ogromnej niepewności. Nie jest to najlepszy thriller psychologiczny, jaki udało mi się przeczytać, jednak zalicza się do tych dobrych książek. Zabrakło mi większych zwrotów akcji, początek też trochę zniechęca, ale warto przez niego przebrnąć. Fajna książka do poczytania, jednak szybko pójdzie w zapomnienie.

Akcja książki zaczyna się od ok 90 strony i później już trzyma w napięciu do końca, warto przebrnąć przez początek bo potem to naprawdę świetny thriller psychologiczny poruszający bardzo trudne tematy moralne. Czyta się szybko, brak zbędnych opisów, taki mały minus to długie rozdziały ale to oczywiście nie wpływa na odbiór książki.
Polecam!!

Polecam!!

Bardzo dobry thriller psychologiczny, mało znany ale czytałam w napięciu, ciężko było się oderwać aż do ostatniej strony. polecam :)

Hollie Overton Mury Zobacz więcej