Mury

Okładka książki Mury Hollie Overton
Okładka książki Mury
Hollie Overton Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Mury to książka którą dotyka ważnego problemu, przemocy psychicznej oraz fizycznej w najbliższej relacji w domu który powinien być azylem… jednocześnie obserwujemy historię mężczyzny skazanego za zabójstwo swoich dzieci… opowieść wciąga ale nie zaskakuje… Polecam

miło spędzony czas

miło spędzony czas

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjny thriller psychologiczny. Książka wciąga od samego początku i jej poziom jest niezmienny do samego końca. Bardzo ciekawy wątek pracy w służbie więziennej, trudne emocje towarzyszące wykonywaniu obowiązków. Polecam, wciąga na całego!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra . Historia maltretowanej przez męża kobiety i jej rodziny. Cały czas kibicowałam głównej bohaterce Kristy, którą polubiłam. Ciekawy był również wątek jej pracy ze skazanymi więźniami i znajomości z Cliftonem. Naprawdę dobra, wciągająca, warta przeczytania książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kristy Tucker jest samotną matką nastoletniego, bardzo uzdolnionego syna Ryana oraz jedyną opiekunką schorowanego ojca. Nienawidzi swojej pracy, ale wykonuje ją z należytą starannością, bo dzięki niej jest w stanie zaopiekować się synem, ojcem i opłacić rachunki. Kristy miała dość niewdzięczną robotę. Pracowała w biurze informacji publicznej systemu więziennictwa. Miała kontakt ze skazanymi w więzieniach całego stanu. Nadzorowała materiały prasowe dotyczące egzekucji wykonywanych w Murach.

W pewnym momencie poznała Lance, agenta nieruchomości i nauczyciela judo, z którym wiązała wielkie plany pięknego i spokojnego małżeńskiego życia. Nie tylko dobrze się prezentował, polubił jej Tatka to jeszcze okazało się, że ma bardzo pozytywny wpływ na dorastającego syna. Po szczęśliwych chwilach na ślubnym kobiercu z czasem powoli wszystko zaczęło się zmieniać. Lance zmanipulował wszystkich i zdominował całe otoczenie a Kristy z silnej kobiety obcującą z osobami skazanymi na śmierć, stała się nagle zaszczutą ofiarą.

Tytuł jest bardzo dwuznaczny. Oznacza nie tylko więzienie dla osób, które okazały się zdolne do zamordowania drugiej osoby. Mury to także swoiste więzienie czterech ścian własnego domu, który miał być oazą spokoju, stwarzać poczucie bezpieczeństwa oraz stabilności. Mury domowego zacisza bolą bardziej, bowiem gdy traci się uczucie bezpieczeństwa traci się tym samym jakikolwiek azyl. Kristy stwierdziła w pewnym momencie, że woli być świadkiem kolejnej egzekucji niż spędzić czas we własnym domu z tyranem, którego sama zaprosiła za próg i wprowadziła do salonu.

Książka pochłonęła mnie bez reszty. Mistrzowsko stopniowane napięcie, bardzo wyraziste postacie. Czułam bezsprzeczną solidarność z główną bohaterką. Pozycja naprawdę godna uwagi!

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Interesująca historia, bardzo przyjemnie się ją czytało.Ani minuty nudy,polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowicie emocjonująca książka. Od momentu morderstwa tak się wczułam w morderczynię, że przebiegał mnie dreszcz strachu, gdy policja zajeżdżała przed jej dom. Kibicowałam jej, by się nie wysypała. Złorzeczyłam, kiedy chciała się przyznać. I odetchnęłam na końcu z ulgą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca historia...napisana w dobrym stylu. Bohaterka wzbudza sympatię, a jej przeżycia pozwalają zastanowić się, co zrobiłbym na jej miejscu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Mury" to ciekawa i wciągająca historia Kristy Tucker. Ma ona poukładane życie do momentu kiedy pojawia się w jej życiu Lance Dobson.
Autorka dobrze skonstruowała fabułę aby czytelnik cały czas był ciekawy co będzie dalej.
Jednakże nie zaliczyłabym tej książki jako thriller psychologiczny.

Jednakże nie zaliczyłabym tej książki jako thriller psychologiczny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ciekawie napisana a i zakończenie niczego sobie. Jestem mile zaskoczony tą pozycją . Polecam.

• 2019
  • 2022