Zapomniany ogród

2009-01-01
Data 1. wydania:
2008-06-06
Anna Dobrzańska
Anna Dobrzańska tajemnica wspomnienia arystokracja posiadłość

Bardzo ciekawa pozycja z gatunku sag rodzinnych. Tajemniczość, niezwykłe losy bohaterów i piękne okolice Kornwalii. Książka klimatem zbliżona do "Tajemniczego ogrodu". Niektóre wątki wręcz powtórzone, co miałam początkowo za złe autorce, ale w momencie pojawienia się na kartach jej książki samej F.H. Burnett, zrozumiałam intencje pisarki i uznałam to za nawet interesujący...

Książka bardzo mi się podobała. Na początku było wszystko ze sobą poplątane, ale ostatecznie opowieść bardzo mnie wciągnęła.
"Zapomniany ogród" opowiada o odnajdywaniu swojej historii- dokładniej historii 4 letniej dziewczynki wsadzonej na pokład stadku płynącego z Anglii do Australii w 1913r.
Bardzo podoba mi się w tej książce to, że każda osoba pojawiająca się na kartach...

Bardzo ciekawa pozycja, której historia dzieje się na 3 płaszczyznach wzajemnie się przeplatających. 3 bohaterki - Eliza, Nell i jej wnuczka Cassandra, każda żyje w innych czasach, ale ich losy się łączą. Wnuczka rozwiązuje tajemnicę pochodzenia swojej babci. Książka bardzo ciekawa, czytałam z wielką przyjemnością

Na poczatku ciezko sie wgryzc w fabule bo pojawiaja sie 3 perspektywy czasowe ze skapym opisem ktore czesto sie zmieniaja. Jednak historia wciaga, szkoda tylko ze przewidywalnie.... Jednakze pozycja warta uwagi I poswieconego czasu.

Na początku ciężko było mi się wciągnąć ze względu na ten sposób pisania - 3 perspektywy. W miarę poznawania bohaterów bardzo się wciągnęłam. Mimo tego, że dosyć szybko miałam podejrzenia co do rozwiązania zagadki (okazały się w 90% zgodne z zakończeniem) przyjemnie mi się czytało. Polecam na oderwanie się od codziennych spraw zwłaszcza jeżeli ktoś lubi takie pokoleniowe...

Ciekawa historia z sekretami rodzinnymi i ciekawymi bohaterami.

Niezła, ale Kate Norton pisała już lepsze - 7/10.

Autorka wypracowała już sobie swoisty sposób fabuły - akcja podzielona jest na dwie (albo trzy) strefy czasowe. W przypadku tej książki trochę mnie to raziło. Akcja za szybko przenosiła się z przeszłości do przyszłości. Trochę to przeszkadzało w zagłębieniu się w historię i kibicowaniu bohaterom.

Drugą część powieści jest...

Wspaniała książka. Kilka opowieści o różnych kobietach. Akcja dzieje się w różnych latach i na koniec splata w jedną całość. Cudowna lektura.

Moja pierwsza styczność z Kate Morton.

Poszukiwanie prawdy o sobie i o przeszłości to jeden z moich ulubionych wątków w książkach a jak dodamy do tego tajemnice, którą bohater musi odkryć i wyruszyć w nieznane - to jest pewne, że książka mi się spodoba!

Pierwszym co rzuciło mi się w oczy jest fakt, że fabuła książki przypomina mi te które pisze Lucinda Riley. Prawdą...

to jak jakby znów po raz pierwszy przeczytać Tajemniczy Ogród lub Małą Księżniczkę, jednak w wersji dojrzałej.
cudownie magiczna opowieść.

2 839