Siostry

Bernard Minier Wydawnictwo: Rebis Cykl: Martin Servaz (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Soeurs
Martin Servaz (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Monika Szewc-Osiecka

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Francuski kryminał z literaturą w tle

7 Link do recenzji

Świetna ! Na pewno jeszcze sięgnę po książki tego autora.

Jeden z najzdolniejszych twórców kryminałów kończącej się dekady w dobrej formie. Można narzekać, że Martin Servaz to nie Harry Hole, ale intryga wysmakowana i konia z rzędem temu, kto odgadnie, jakie jest rozwiązanie zagadki!

To moja kolejna książka Miniera. Sama historia dość wciągająca. Trochę słabo na tym tle wypada główny bohater Martin Servaz. Brakuje mi w nim wyrazistości, cech ludzkich, jakichś słabości, rysów starego gliny, który ma dość, ale jednak walczy do końca. Trudno mi przywiązać się do niego, polubić, trzymać kciuki, wierzyć w zwycięstwo. Tacy jak Hole od Nesbo czy Cormoran...

To pierwsza książka Bernarda Miniera, która wpadła mi w ręce. Na początku lekko się obawiałam, tajemnicza okładka, początek w mrocznym stylu.
Im bardziej się zagłębiałam tym akcja stawała się ciekawsza, a zagadka trudniejsza do rozwiązania.
Pozycja wywarła na mnie duże wrażenie. Na pewno skuszę się na inne dzieła tego artysty.

Rewelacyjnie mi się czytało tą książkę.

Mimo, iż obecnie spędzam w pracy ponad 10h dziennie (tak, nie każdy ma kwarantannę podczas epidemii :-P), ogarnąłem "Siostry" w kilka dni.
Po prostu nie mogłem się oderwać.
Kurczę, mam nadzieję, że Minier jeszcze stworzy coś z Martinem, bo to jeden z moich ulubionych śledzczych.
Tak.
Bez dwóch zdań dorzucam go do półki z Harry'm...

Książka była całkiem dobra, ale to już nie jest ten Minier, którego znam z jego pierwszych kryminałów. Zaczął z wielkim przytupem i poziom sukcesywnie spadał. Zapewne wyżej oceniłabym "Siostry", gdyby to było moje pierwsze spotkanie z tym autorem.

Przed laty — na początku swojej policyjnej kariery — młody Martin Servaz uczestniczył w śledztwie dotyczącym zabójstwa dwóch sióstr. Po latach ponownie spotyka głównego podejrzanego z tamtej sprawy, autora poczytnych kryminałów, Erika Langa. Tym razem ofiarą okazuje się żona pisarza, a okoliczności jej śmierci nasuwają skojarzenia z morderstwem sprzed lat.

Kolejny dobry...

Znakomita, najlepsza rzekłbym cześć opowiadania o komisarzu (kapitanie) Servant. Przeczytałem w 2 dni, bardzo polecam.

Dużo odwołań do poprzednich książek.

Minier nigdy nie schodzi z pewnego poziomu. Książka kompletna, jest wszystko, czego szuka się w thrillerze: tajemnica, wyrazisty bohater, pogmatwana akcja. no i te listy pisane czarnym atramentem...

Dyskusje

• 2019