Siostry

Bernard Minier Wydawnictwo: Rebis Cykl: Martin Servaz (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Soeurs
Martin Servaz (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Monika Szewc-Osiecka

Oficjalne recenzje i

Francuski kryminał z literaturą w tle

[ 7 ] Link do recenzji

Zbrodnia sprzed lat ... miłość, nienawiść i kłamstwo! Gorąco polecam

"Noc" krytykowałam a tu nie mam się do czego przyczepić, chyba tylko do braku Hirtmanna.
Tym razem mamy dwie historie.
Pierwsza sprawa Servaza z 1993 roku dotyczy morderstwa dwóch sióstr, zamordowanych w brutalny sposób i przywiązanych do drzewa w lesie. Były one zagorzałymi fankami pisarza powieści kryminalnych Erika Langa, który stał się głównym podejrzanym. Niestety...

Moja pierwsza książka tego autora. Ciekawa, nie mogłam się oderwać. Przypomnial mi się film "nagi instykt" gdzie również miała miejsce zbrodnia opisana wczesniej przez pisarkę.
Za mało informacji o Martinie Sarvaz - 25 lat później ma całkiem inne życie wywrócone o 180 stopni. Wielka luka bez wyjaśnień. Bedę teraz czytać pozostałe jego książki aby poznać bardziej głównego...

Akcja książki rozwijała się dobrze ale do czasu. Gdyby nie ostatnie wydarzenie kryminał byłby nawet interesujący. Nie wiem czemu ale domyśliłam się kilku rzeczy już na początku. Jak w poprzedniej części było mnóstwo dziwnych i nierozwiązanych wątków, tak w tej było kilka podpowiedzi do rozwiązania. Niemniej jednak historia była bardzo ciekawa ale ostatnie rozdziały znowu...

W mojej ocenie Siostry nie dorównały niestety trzem świetnym częściom. Już czwarta zwiastowała spadek. Nie jest ta zła książka, ale nie wzbudziła już tylu emocji, co poprzednie części. Jest ciekawa historia, nawiązania do poprzednich części więc warto przeczytać.

W maju 1993 roku na brzegu Garonny zostają odnalezione zwłoki dwóch sióstr. Dziewczynki zostały przywiązane do drzew. Były ubrane w sukienki komunijne.

Śledztwo w tej sprawie przejmuje Martin Serraz, młody i niedoświadczony policjant zmagający się kłopotami osobistymi. To jego pierwsze dochodzenie, zwraca uwagę na autora poczytnych kryminałów, ponieważ dziewczynki były...

Świetna ! Na pewno jeszcze sięgnę po książki tego autora.

Jeden z najzdolniejszych twórców kryminałów kończącej się dekady w dobrej formie. Można narzekać, że Martin Servaz to nie Harry Hole, ale intryga wysmakowana i konia z rzędem temu, kto odgadnie, jakie jest rozwiązanie zagadki!

To moja kolejna książka Miniera. Sama historia dość wciągająca. Trochę słabo na tym tle wypada główny bohater Martin Servaz. Brakuje mi w nim wyrazistości, cech ludzkich, jakichś słabości, rysów starego gliny, który ma dość, ale jednak walczy do końca. Trudno mi przywiązać się do niego, polubić, trzymać kciuki, wierzyć w zwycięstwo. Tacy jak Hole od Nesbo czy Cormoran...

To pierwsza książka Bernarda Miniera, która wpadła mi w ręce. Na początku lekko się obawiałam, tajemnicza okładka, początek w mrocznym stylu.
Im bardziej się zagłębiałam tym akcja stawała się ciekawsza, a zagadka trudniejsza do rozwiązania.
Pozycja wywarła na mnie duże wrażenie. Na pewno skuszę się na inne dzieła tego artysty.

Dyskusje

• 2019