rozwiń zwiń
Malwi

Profil użytkownika: Malwi

Warszawa Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 16 godzin temu
551
Przeczytanych
książek
552
Książek
w biblioteczce
550
Opinii
56 570
Polubień
opinii
Warszawa Kobieta
Dodane| 54 cytaty
Długo zastanawiałam się co napisać o sobie i doszłam do wniosku że najlepiej określa mnie cytat z książki Jarosława Borszewicza "Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc chodzi w butach, gdzie jak cię widzą to dzień dobry, szukam świata w którym człowiek człowiekowi człowiekiem".

Opinie


Na półkach: , , , ,

" Dom " to thriller/kryminał mrożący krew w żyłach i burzący ład psychiczny u czytelnika. Kolejna powieść autorstwa Piotra Kościelnego, która bardzo przypadła mi do gustu wywołując, pozytywne, ciarki na całym ciele. Cała historia poprowadzona równo, z dbałością o niezbędne szczegóły, ale niezdradzająca więcej niż potrzeba.

We Wschowej, dochodzi do śmierci dwóch mężczyzn. Pierwszy to nauczyciel, jego ciało zostaje znalezione powieszone na drzewie, drugi, to miejscowy proboszcz, który spada z wysokiej wieży remontowanego kościoła. Miejscowa policja oba przypadki zakwalifikowała jako samobójstwa. Marta Lipowicz, śledcza, która od niedawna dołączyła do zespołu, widzi znamiona morderstwa, jednak komendant policji bagatelizuje sprawę i każe jej zająć się innymi problemami miasteczka. Policjantka zmuszona jest prowadzić prywatne śledztwo, aby odnaleźć groźnego, seryjnego mordercę.

Fabuła powieści prowadzona jest dwutorowo. Część wydarzeń dzieje się współcześnie, ale ważną funkcję spełniają również przeżycia młodych bohaterów z przedziału lat 70 i 80 zeszłego stulecia. Autor przedstawił nam historię Adama oraz jego kolegów z domu dziecka. Podopieczni, tytułowego domu, byli traktowani z największym okrucieństwem przez opiekunów, oraz personel współpracujący.

Pan Piotr przeniósł mnie w świat pełen tajemnic i bezwzględnych zwyrodnialców. Autor bardzo ciekawie poprowadził fabułę. Od samego początku wiedziałam kto jest mordercą. Znałam jego nazwisko i historię jego dorastania. Krok po kroku śledziłam jego poczynania i plany. Pomimo tej wiedzy i tak zaskoczyło mnie zakończenie. Podczas czytania zapomniałam, jak bardzo nieprzewidywalny bywa sposób prowadzenia akcji przez Pana Piotra.

Powieść mocna, nieprzewidywalna i wzruszająca. Świetnie napisany thriller, w którym moc przekazu jest tak duża, że z łatwością dajemy się przenieść w fikcyjny świat wykreowany przez autora. Wraz z bohaterami przeżywamy ich dramaty i przyłączamy do prowadzonego śledztwa. Tu nie ma drogi na skróty ani wybielania rzeczywistości.

Myślę, że tę książkę docenią, zarówno miłośnicy thrillerów, jak i kryminałów. Ja w każdym razie jestem pod ogromnym wrażeniem i czekam na kolejne, równie udane pozycje książkowe autora.

" Dom " to thriller/kryminał mrożący krew w żyłach i burzący ład psychiczny u czytelnika. Kolejna powieść autorstwa Piotra Kościelnego, która bardzo przypadła mi do gustu wywołując, pozytywne, ciarki na całym ciele. Cała historia poprowadzona równo, z dbałością o niezbędne szczegóły, ale niezdradzająca więcej niż potrzeba.

We Wschowej, dochodzi do śmierci dwóch mężczyzn....

więcej Pokaż mimo to

27

Na półkach: , , , ,

" Dziesięć dni " Mel Sherratt, to thriller psychologiczny. Sięgając po lekturę byłam ciekawa czy autorce udało się napisać książkę o porwaniu pozbawiając ją cech schematu. Wielu autorów, na przestrzeni lat, wykorzystało ten wątek w swojej twórczości i poległo na powtarzalności i przewidywalności. Trudno bowiem poprowadzić fabułę w taki sposób, aby zaskoczyć czytelnika ciekawą historią.

Od jakiegoś czasu giną kobiety, a po dziesięciu dniach odnajdują się w różnych miejscach pozbawione ubrania, pobite i przerażone. Pomimo iż przeżyły to nie są w stanie pomóc policji w odkryciu zagadki porwania. Nie pamiętają wielu momentów, a człowiek, który je więził nie odzywał się do nich. Eva, dziennikarka śledcza, od lat przeprowadza wywiady z ofiarami przestępstw. Zawsze rzetelnie podchodzi do tematu nie traktując ludzi przedmiotowo. Tak jest i tym razem. Pisząc artykuły na ten temat nie przypuszcza, że kiedyś sama padnie ofiarą tego zwyrodnialca. Podobnie jak one zniknęła bez śladu nie pamiętając nawet jak do tego doszło. Przebywając w zamkniętej piwnicy zastanawia się nad wieloma sprawami. Jaki motyw miał sprawca i jakim kluczem kierował się porywacz, wybierając te osoby? Czemu ona padła ofiarą porwania i czy może coś zrobić, aby poznać swojego oprawcę?

Policja błądzi po omacku i nie potrafi poprawnie wytypować sprawcę, a czas nieubłaganie płynie i z ulic giną kolejne kobiety.

Książka jest nieprzewidywalna, pełna scen grozy. Autorka wodzi czytelnika za nos wyjawiając powoli i stopniowo różne tajemnice. Każda strona przybliża nas do lepszego poznania bohaterów, a z kolei ta wiedza pomaga odkryć zarówno kto jest porywaczem, jak i co skłoniło go do tak drastycznego czynu i czemu wybrał na ofiary, właśnie, te kobiety. Im więcej wiemy, tym bardziej trudna staje się ta lektura. Z jednej strony chcemy, aby porywacz poniósł karę z drugiej strony widzimy, że on sam czuje się ofiarą której, tak po ludzku, współczujemy. Jednak czy wszystko, o czym się dowiadujemy jest prawdą, czy tylko subiektywnym odczuciem i błędną interpretacją faktów?

" Dziesięć dni " to powieść, w której emocje grają ogromną rolę. Strach, gniew, współczucie, złość, nadzieja i litość. Cała gama przeplatających się ze sobą uczuć. Wszystkie zdarzenia oglądamy z perspektywy dwóch różnych punktów i ta różnorodność zmienia nasze doznania w zależności od tego czyjej historii w danym momencie wysłuchujemy.

Może książka nie jest doskonała, z pewnością można jej coś zarzucić, ale mnie urzekła ta prostota przekazu i prawda emocjonalnego doznania. Są w niej ukazane różne oblicza zła oraz drogi, które do niego prowadzą. Ta powieść zmusza do zastanowienia.

" Dziesięć dni " Mel Sherratt, to thriller psychologiczny. Sięgając po lekturę byłam ciekawa czy autorce udało się napisać książkę o porwaniu pozbawiając ją cech schematu. Wielu autorów, na przestrzeni lat, wykorzystało ten wątek w swojej twórczości i poległo na powtarzalności i przewidywalności. Trudno bowiem poprowadzić fabułę w taki sposób, aby zaskoczyć czytelnika...

więcej Pokaż mimo to

50

Na półkach: , , ,

Trafiłam ostatnio na bardzo dobre opinie książki " Podrzutek " Stacey Halls, więc moje oczekiwania były współmierne do ocen. Pomysł na fabułę był ciekawy i oryginalny dlatego książka mogła być prawdziwą perełką pośród powieści obyczajowych.

Lektura podzielona jest na części nazwane Bess lub Aleksandra, w zależności kto jest w danym momencie bohaterem głównym. Taka narracja pozwala nam poznać wydarzenia, myśli i emocje w zależności od postaci. Niestety, rozdziały są bardzo długie i taki przeskok powoduje dużo zamieszania.

Akcja toczy się powoli, co specjalnie mi nie przeszkadzało, ale powierzchowne potraktowanie niektórych scen już tak. Dużą niekonsekwencję zaobserwowałam w kreacji głównych bohaterek. Ich przemiana nastąpiła błyskawicznie i zabrakło mi tu większego psychologicznego aspektu. Ot po prostu, trzeba jakoś zakończyć tę książkę to bach i stało się. Postaci są nudne i naiwne. Cała powieść jest monotonna, bez większej głębi czy zaskoczenia. Wielu wydarzeń trzeba się domyślać a część wątków była tylko pobieżnie potraktowana.

" Dwie kobiety, jedno dziecko i sekret, który odmieni wszystkich..."

Książka przewidywalna bez zaskoczeń czy zwrotów akcji, a początkowa zagadka rozwiązana bardzo szybko i bez większego wkładu oraz fatygi. Wszystko tu jest takie proste, aż niemożliwe. Nawet w bajkach dla dzieci więcej się dzieje. Pomimo ogromnego dramatu głównej bohaterki, powieść nie wzbudziła we mnie żadnych emocji, ani dobrych, ani złych.

Akcja książki ma miejsce w Londynie w 1754 roku. Podobało mi się w jak minimalistyczny, a zarazem pełen wyrazu sposób, autorka ukazała ubóstwo i przepaść, jaka dzieli ludzi bogatych i tych z najniższej grupy społecznej.

Temat podjęty w książce jest ponadczasowy. Miłość do dziecka, problemy materialne, oraz trudne wybory.

Książka miała szansę być naprawdę dobrą, ale pani Stacey Halls, musi popracować nad przekazem i dopieszczeniem fabuły, oraz zadbać o czytelnika, aby go czymś zaskoczyć lub zainteresować. Powieść o takiej tematyce powinna wzbudzać więcej emocji, wzruszać i wyciskać z oczu, przysłowiowe, łzy.

Trafiłam ostatnio na bardzo dobre opinie książki " Podrzutek " Stacey Halls, więc moje oczekiwania były współmierne do ocen. Pomysł na fabułę był ciekawy i oryginalny dlatego książka mogła być prawdziwą perełką pośród powieści obyczajowych.

Lektura podzielona jest na części nazwane Bess lub Aleksandra, w zależności kto jest w danym momencie bohaterem głównym. Taka narracja...

więcej Pokaż mimo to

72
Więcej opinii
Reklama

Aktywność użytkownika Malwi

z ostatnich 3 m-cy
Malwi
2022-05-28 19:25:33
Malwi dodała książkę Dom sióstr na półkę Teraz czytam
2022-05-28 19:25:33
Malwi dodała książkę Dom sióstr na półkę Teraz czytam
Dom sióstr Charlotte Link
Średnia ocena:
7.4 / 10
5514 ocen
Malwi
2022-05-28 19:18:00
Malwi oceniła książkę Dom na
10 / 10
i dodała opinię:
2022-05-28 19:18:00
Malwi oceniła książkę Dom na
10 / 10
i dodała opinię:

" Dom " to thriller/kryminał mrożący krew w żyłach i burzący ład psychiczny u czytelnika. Kolejna powieść autorstwa Piotra Kościelnego, która bardzo przypadła mi do gustu wywołując, pozytywne, ciarki na całym ciele. Cała historia poprowadzona równo, z dbałością o niezbędne szczeg...

Rozwiń Rozwiń
Dom Piotr Kościelny
Średnia ocena:
8.3 / 10
231 ocen
Malwi
2022-05-28 08:20:19
Malwi oceniła książkę Dziesięć dni na
9 / 10
i dodała opinię:
2022-05-28 08:20:19
Malwi oceniła książkę Dziesięć dni na
9 / 10
i dodała opinię:

" Dziesięć dni " Mel Sherratt, to thriller psychologiczny. Sięgając po lekturę byłam ciekawa czy autorce udało się napisać książkę o porwaniu pozbawiając ją cech schematu. Wielu autorów, na przestrzeni lat, wykorzystało ten wątek w swojej twórczości i poległo na powtarzalności i ...

Rozwiń Rozwiń
Dziesięć dni Mel Sherratt
Średnia ocena:
6.6 / 10
67 ocen
2022-05-28 06:12:41
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend
2022-05-28 06:12:41
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend

Ja również liczę, że mi się spodoba. Od dawna stoi w mojej biblioteczce i teraz nadszedł czas aby ją przeczytać. 

2022-05-27 16:52:34
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend
2022-05-27 16:52:34
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend

Kończę  Dziesięć dni,  a później  więcej więcej

 Dziesięć dni  Dom  Dom sióstr
Malwi
2022-05-25 21:23:08
Malwi oceniła książkę Podrzutek na
5 / 10
i dodała opinię:
2022-05-25 21:23:08
Malwi oceniła książkę Podrzutek na
5 / 10
i dodała opinię:

Trafiłam ostatnio na bardzo dobre opinie książki " Podrzutek " Stacey Halls, więc moje oczekiwania były współmierne do ocen. Pomysł na fabułę był ciekawy i oryginalny dlatego książka mogła być prawdziwą perełką pośród powieści obyczajowych.

Lektura podzielona jest na...

Rozwiń Rozwiń
Podrzutek Stacey Halls
Średnia ocena:
7.5 / 10
219 ocen
Malwi
2022-05-22 17:09:22
Malwi oceniła książkę Ostatni dzień na
5 / 10
i dodała opinię:
2022-05-22 17:09:22
Malwi oceniła książkę Ostatni dzień na
5 / 10
i dodała opinię:

W Black Hall w stanie Connecticut, w jednym z domów zostają odnalezione zwłoki ciężarowej Beth Lathrop. Jednak nie doszło do śmierci z przyczyn naturalnych. Kobieta została brutalnie zamordowana. Do morderstwa doszło w chwili, gdy jej najbliżsi byli poza domem. Śledztwo prowadzi detektyw R...

Rozwiń Rozwiń
Ostatni dzień Luanne Rice
Średnia ocena:
7.3 / 10
70 ocen
Malwi
2022-05-21 19:02:14
Malwi oceniła książkę Ona na
7 / 10
i dodała opinię:
2022-05-21 19:02:14
Malwi oceniła książkę Ona na
7 / 10
i dodała opinię:

Sięgając po książkę " Ona ", nie spodziewałam się, że autor tak mnie zaskoczy. Choć pan Adrian znany jest ze zróżnicowanej literatury, charakternej, napisanej z przytupem, dla czytelnika z mocnymi nerwami to tym razem było inaczej, bardziej niegrzecznie, frywolnie z polotem. Wspa...

Rozwiń Rozwiń
Ona Adrian Bednarek
Średnia ocena:
7.9 / 10
60 ocen
Malwi
2022-05-21 10:35:47
Malwi oceniła książkę Gdzie jest Emma? na
9 / 10
i dodała opinię:
2022-05-21 10:35:47
Malwi oceniła książkę Gdzie jest Emma? na
9 / 10
i dodała opinię:

Tym razem trafiła w moje ręce bardzo cienka lektura pt. " Gdzie jest Emma? " Magdy Stachuli. Muszę nadmienić, że bardzo cenię sobie książki jej autorstwa. Dotychczas pani Magda pisała thrillery z domieszką kryminału, ale teraz, wyszła trochę ze swojej strefy komfortu i poświęciła...

Rozwiń Rozwiń
Gdzie jest Emma? Magda Stachula
Średnia ocena:
7 / 10
20 ocen
2022-05-20 18:54:29
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend
2022-05-20 18:54:29
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend

Na weekend ambitny plan. Chcę przeczytać  Ona więcej więcej

 Ona  Gdzie jest Emma?  Ostatni dzień
Malwi
2022-05-20 16:56:03
Malwi oceniła książkę Każdy jej strach na
3 / 10
i dodała opinię:
2022-05-20 16:56:03
Malwi oceniła książkę Każdy jej strach na
3 / 10
i dodała opinię:

Świetny tytuł, bardzo intrygujący i zapowiadający rasowy thriller " Każdy jej strach ". Okładka również pasująca do klimatu. I to by było na tyle, jeśli chodzi o pochwały. Dawno nie czytałam tak źle napisanej książki.

Początek nudny całkowicie bez polotu i zupełnie n...

Rozwiń Rozwiń
Każdy jej strach Peter Swanson
Średnia ocena:
6.6 / 10
421 ocen
2022-05-19 14:15:49
2022-05-19 14:15:49

Jest kilka takich książek, ale najbardziej utkwiły mi w pamięci te dwie:  Bez mojej zgody

więcej więcej
 Bez mojej zgody  Gwiazd naszych wina
Malwi
2022-05-15 22:13:38
Malwi oceniła książkę Iluzja na
8 / 10
i dodała opinię:
2022-05-15 22:13:38
Malwi oceniła książkę Iluzja na
8 / 10
i dodała opinię:

Drugi tom cyklu " Cienie przeszłości " Mieczysława Gorzki to " Iluzja ".

Komisarz Marcin Zakrzewski powraca. Po dramatycznych wydarzeniach postanowił odsunąć się w cień i odejść z policji. W chwili, gdy w jednej z kamienic odnaleziono zmumifikowane zwłoki k...

Rozwiń Rozwiń
Iluzja Mieczysław Gorzka
Średnia ocena:
7.9 / 10
1734 ocen
Malwi
2022-05-14 15:09:47
Malwi oceniła książkę Jesień zapomnianych na
4 / 10
i dodała opinię:
2022-05-14 15:09:47
Malwi oceniła książkę Jesień zapomnianych na
4 / 10
i dodała opinię:

Po bardzo dobrej " Wiośnie zapomnianych " każda kolejna część jest coraz gorsza. " Jesień mocno rozczarowuje. Dobrze się ją czyta, dzięki pomysłowi na fabułę, ale sam rozwój akcji bardzo zawodzi. Tak naprawdę, to cała książka jest, dosłownie, przegadana.

Autorka...

Rozwiń Rozwiń
Jesień zapomnianych Anna Kańtoch
Cykl: Krystyna Lesińska (tom 3)
Średnia ocena:
7.1 / 10
388 ocen
2022-05-14 07:48:00
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend
2022-05-14 07:48:00
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend

Mnie Człowiek nietoperz tak zniechęcił, że nie sięgnęłam po kolejne tomy  😔

2022-05-13 22:17:28
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend
2022-05-13 22:17:28
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend

Za mną dwa tomy. Też uważam, że świetne. Liczę na spektakularne zakończenie i rozwiązanie zagadki z pierwszej części. 

2022-05-13 16:27:03
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend
2022-05-13 16:27:03
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend

Dokończę cykl  Jesień zapomnianych I być może sięg...

więcej więcej
 Jesień zapomnianych  Iluzja
Malwi
2022-05-13 16:15:31
Malwi oceniła książkę Zimowy ogród na
6 / 10
i dodała opinię:
2022-05-13 16:15:31
Malwi oceniła książkę Zimowy ogród na
6 / 10
i dodała opinię:

Kristin Hannah od lat zachwyca czytelników swoimi powieściami. Tym razem przeniosła nas w świat Anji Whitson, który stanowi tajemnicę nawet dla jej córek. Kobieta, która przypomina bardziej królową śniegu, zimną i nieczułą, niż kochającą matkę, wspierającą swoje dzieci. Jednak jej zachowan...

Rozwiń Rozwiń
Zimowy ogród Kristin Hannah
Średnia ocena:
7.8 / 10
3120 ocen
Malwi
2022-05-12 16:03:21
Malwi oceniła książkę Lato utraconych na
7 / 10
i dodała opinię:
2022-05-12 16:03:21
Malwi oceniła książkę Lato utraconych na
7 / 10
i dodała opinię:

" Lato utraconych " to drugi tom cyklu z Krystyną Lesińską w roli głównej. Spodziewałam się kontynuacji a tymczasem ta część przeniosła nas w okres wcześniejszy o dwadzieścia lat niż w pierwszym tomie.

To zupełnie nowa historia, tylko nieznacznie nawiązująca do wydar...

Rozwiń Rozwiń
Lato utraconych Anna Kańtoch
Cykl: Krystyna Lesińska (tom 2)
Średnia ocena:
7.5 / 10
1037 ocen
Malwi
2022-05-11 18:44:46
Malwi oceniła książkę Drzewo Anioła na
8 / 10
i dodała opinię:
2022-05-11 18:44:46
Malwi oceniła książkę Drzewo Anioła na
8 / 10
i dodała opinię:

W książkach Lucyndy Riley zawsze można znaleźć ciekawą historię. " Autorka specjalizowała się w sagach rodzinnych. Drzewo anioła " to opowieść o zawiłych losach trzech kobiet Grety, jej córki Cheski i wnuczki Ave.

Greta nigdy nie zaznała szczęścia. Jako młoda dziewcz...

Rozwiń Rozwiń
Drzewo Anioła Lucinda Riley
Średnia ocena:
7.8 / 10
1371 ocen
Reklama

ulubieni autorzy [2]

Graham Masterton
Ocena książek:
6,5 / 10
150 książek
8 cykli
2136 fanów
Lucinda Riley
Ocena książek:
7,9 / 10
26 książek
2 cykle
636 fanów
Lucie Di Angeli-Ilovan Żniwo gniewu Zobacz więcej
Agnieszka Krawczyk Szczęście na wyciągnięcie ręki Zobacz więcej
Remigiusz Mróz Testament Zobacz więcej
Agnieszka Krawczyk Szczęście na wyciągnięcie ręki Zobacz więcej
Katarzyna Michalak Pisarka Zobacz więcej
Katarzyna Michalak Marzycielka Zobacz więcej

Cytaty

Lucie Di Angeli-Ilovan Żniwo gniewu Zobacz więcej
Agnieszka Krawczyk Szczęście na wyciągnięcie ręki Zobacz więcej
Remigiusz Mróz Testament Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
551
książek
Średnio w roku
przeczytane
138
książek
Opinie były
pomocne
56 570
razy
W sumie
wystawione
548
ocen ze średnią 6,6

Spędzone
na czytaniu
3 688
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
2
godziny
58
minut
W sumie
dodane
54
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]
zgłoś błąd