Ocalałe

2018-02-14
Aleksandra Wolnicka
thriller
Inne

Sporo zwrotów akcji, dobrze się czyta, autor pisze bardzo obrazowo i plastycznie. Na bezsenną noc.

Przeciętna - 6/10.

Jeśli ktoś NIE CZYTAŁ innych książek Rileya Sagera, być może "Ocalałe" wydadzą mu się dobrym kryminałem. Ja jednak uważam, że to najsłabsza z powieści autora.

Niestety, zdołałam na początku wytypować głównego sprawcę zabójstw. W innych, przeczytanych książkach Sagera, nigdy to mi się nie zdarzyło. Tutaj po kilku stronach, pomyślałam: "cholera, to będzie ta osoba". I miałam rację.

Dwie, główne bohaterki mnie irytowały. Żadnego z bohaterów nie polubiłam.

Przeciętna - 6/10.

Początek książki ciekawy i wciągający, potem tempo akcji trochę spada, ale później już trudno się oderwać. Mnóstwo tajemnic, kłamstw oraz manipulacji i bardzo zaskakujące zakończenie.

Świetna książka. Trzymała w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Co dodatkowo potęgowały rozdziały z retrospekcją. Naprawdę dobrze zbudowana fabuła. Koniecznie muszę sięgnąć po pozostałe pozycje autora.

Przeciętna - akcja płynie powolutku, momentami wieje nudą....

Przeciętna - akcja płynie powolutku, momentami wieje nudą....

Świetny thriller. Trzyma w napięciu.

Świetny thriller. Trzyma w napięciu.

Niezły thriller w stylu przypominającym niektóre produkcje Stephena Kinga. Zaczyna się tak jak gdyby to miała być dłuższa opowieść o psychologicznej traumie, ale wkrótce akcja popłynie w dość zaskakującym kierunku. Zaskoczeń dla czytelnika zresztą tu mnóstwo, można by wręcz powiedzieć, że większość fabuły z nich się składa, ciągle czegoś nowego dowiadujemy się o uczestnikach historii, co zdaje się rzucać inne światło na powieściowe sprawy. Ale za każdym zakrętem już się wije następny i tak będzie aż do posępnego zakończenia. Lektura z pewnością zadowoli miłośników grozy.

Książka która wciągała mnie etapami.
Wpierw bardzo ciekawy początek, z dobrym pomysłem i opisem zdarzeń, później stagnacja w której za dużo się nie dowiadujemy, a los głównej bohaterki przekombinowany, aż w końcu dochodzimy do zakończenia które nas pozytywnie zaskakuje.
"Ocalałe” to historia kobiety która przeżyta traumę. To opowieść o tym, jak radzić sobie z brutalną rzeczywistością i nie próbując zwariować. Główna bohaterka, wypierając wspomnienia odnalazła swoje miejsce na ziemi i postanowiła żyć normalnie. Aż pewnego dnia spotyka drugą "Ocalałą" i jej życie zmienia się diametralnie...........

Książka która wciągała mnie etapami.

To nie jest horror. Kryminał, thriller, sensacja, ale na pewno nie horror!
Przeczytałam w jedbo popołudnie, połknęłam niczym paczkę chipsów albo porcję lodów. Przepyszna lektura. Tak bardzo chciałam dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się w Pine Cottage!

Teraz już wiem i muszę przyznać, że wyjaśnienie bardzo mnie usatysfakcjonowało. Polecam!

To nie jest horror. Kryminał, thriller, sensacja, ale na pewno nie horror!

" Ocalałe " to dość ciekawa pozycja,ale mam wrażenie że chyba najsłabsza w dorobku literackim tegoż autora. Z informacji o książce wynika ,że jest to jego debiut,więc na pewno jest to jakimś usprawiedliwieniem ,tym bardziej,że późniejsze powieści R.Sagera są już znacznie lepsze,a przede wszystkim zdecydowanie lepiej dopracowane. R.Sager ma zresztą talent do tworzenia mocno pokręconych thrillerów, uwielbia bawić się wszelkiego typu pozorami tworząc powieści, w których nic nie jest takim jakby się z początku mogło wydawać, opowiadane przez niego historie mają swoje drugie ,a czasem nawet o dziwo ,trzecie dno. Facet jest po prostu urodzonym manipulantem i krętaczem ,ale dzięki temu my czytelnicy mamy większą radochę poznając jego styl i sposób tworzenia powieści.
" Ocalałe " to historia trzech kobiet ,które przetrwały ataki szaleńców dokonujących masakry na ich przyjaciołach i współdomownikach przez co zyskały status zawarty w tytule. Powieść w wielu fragmentach potrafi naprawdę porządnie wciągnąć, autor dość dobrze radzi sobie z budowaniem napięcia i umiejętnie podkręca tempo ujawniania szczegółów ,łącząc teraźniejszość z wydarzeniami z przeszłości. Mocnym punktem praktycznie każdej powieści Sagera są zakończenia, w tym wypadku mimo pewnych mankamentów w fabule,która momentami jest nieco nierówna, autor naprawdę postarał się by całość zakończyć z solidnym przytupem.

Video

Video