Pisarka

Pierwszy tom trylogii autorskiej. Przedstawia losy młodej Weroniki Nocyk i Wiktora Helerta.
Wiktora poznałam w książce "Drań", a jej końcówka skłoniła mnie do zapoznania się z tą trylogią. Byłam ciekawa co takiego wydarzyło się wcześniej, że Weronika i Wiktor zostali rozdzieleni.
W "Pisarce" mamy historię przyjaźni od najmłodszych lat, która przeradza się w pierwszą miłość. Choć los nie rozpieszcza głównych bohaterów, to nadzieja trzyma ich przy życiu. Nie rozpieszcza to za mało powiedziane, on po prostu znęca się nad nimi. A w zasadzie to nie los, tylko ludzie, i to najbliżsi... Autorka porusza nie tylko temat bicia dzieci, ale również innej przemocy fizycznej i psychicznej. Pokazuje jak to wpływa na niewinne istotki i jaki ślad zostawia na lata. Ale daje też nadzieję, że może wszystko się ułoży. Aż do kolejnego ciosu. Powieść przeplata dobre i złe momenty. Wywiera ogrom emocji.
Jest świetnie napisana, czyta się lekko i szybko. I chyba autorka przekonała mnie do siebie 😉

Losy Weroniki wciągają. Nasuwa mi się pytanie: Ile człowiek może znieść i jak się to na nim odbije.

Dość smutna opowieść o dziewczynce, która idzie przez świat szukając swojego miejsca i szukając miłości i bliskości innych ludzi. Jedyne na co trafia to przebłyski słońca w ciemnych chwilach.
Historię dobrze się czyta, rozdział za rozdziałem poznajemy, co nowego czeka główną bohaterkę. Biorę się za następne części.

Fabuła dobra,świetnie napisana powieść wspaniała to była książka.

Fabuła dobra,świetnie napisana powieść wspaniała to była książka.

Piękna książka, mówiąca jakie są realia w życiu i jak jest pod górkę. Jednocześnie sprawia ,że nasze serca się rozczulają nad tym jakie przepiękne jest życie mimo trudu które się opłaca. To ,że nasze marzenia mogą się spełnić a miłość choć mała może zakwitnąć pięknie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Minęło ponad 5 lat, kiedy to ostatnio miałam książkę Katarzyny Michalak w ręku. Teraz zapragnęłam oderwania się od codziennych problemów, nastawiłam się na ciepłą rodzinną opowieść. A co dostałam?
Bardzo smutną i samotną dwójkę dzieci. Ona wychowana w domu bez bicia - jednak za 4 w dzienniczku musiała odbyć godzinną karę klęczenia na kaszy z podniesionymi rękoma. On wręcz przeciwnie lany pasem przez ojca. Patrzył jak jego matka jest bita i torturowana. Każde z nich poprzysiągło sobie przyjaźń na lata. Życie pisze inne scenariusze. Dziewczynkę z warszawskiego piekła ratuje babcia. A chłopca zamiłowanie do Kung-fu i ogromne pragnienie odwdzięczenie się za wyrządzone krzywdy.
Weronika i Wiktor młodzi ludzie czy los pozwoli, aby byli kiedyś razem?

Smutna historia, którą czyta się bardzo dobrze i szybko.

Wciągająca.. to pierwsze spotkanie z pisarka- bardzo udane:)

Wciągająca.. to pierwsze spotkanie z pisarka- bardzo udane:)

Bardzo poruszająca i trudna powieść. Moim zdaniem jedna z lepszych książek Katarzyny Michalak.Czytałam już kilka serii autorki i wszystkie były napisane w podobnym stylu. "Pisarka" natomiast całkowicie mnie zaskoczyła swoją odmiennością. Czytając ją cały czas byłam zdumiona, że napisała ją Katarzyna Michalak.
Historia Weroniki i Wiktora jest pełna bólu i cierpienia. Dwoje młodych ludzi, którzy pomimo trudnego dzieciństwa, pełnego przemocy, starają się ułożyć sobie życie. Niestety przeszłość cały czas daje im o sobie znać i muszą pokonywać kolejne trudności.
Autorka porusza tu wiele ważnych tematów. Przemoc, trudne dzieciństwo w patologicznym domu, molestowanie seksualne, bezdomność, samotność.
Nie wnikam w to ile wątków autobiograficznych znalazło się w tej powieści. Dla mnie jest ona po prostu dobra lekturą.

Historia Weroniki i Wiktora jest pełna bólu i cierpienia. Dwoje...

Tak dawno ją czytałam,a nadal ja pamiętam. Książka pełna emocji,zostawia ślad. Polecam

Dobra. Klimatyczna. Wciągająca. Pamiętam tamte czasy, znałam takich ludzi, takie dzieci, takich nauczycieli, takich rodziców.