Szczęście na wyciągnięcie ręki

Patronat LC
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Uśmiech losu (tom 3) literatura piękna
Filia
literatura polska
Uśmiech losu (tom 3)
literatura piękna
literatura polska

Na półkach: , , , ,

To już niestety ostatnia część o życiu mieszkańców Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą. Wszystko zaczyna się układać- do mieszkańców dołącza "bezdomny" Pan Feliks-złota rączka i Pan dobra rada,Lena otwiera swoją mydlarnię i poznaje ojca,ogród nabiera barw, wyjaśnia się sprawa Sary i tajemniczego właściciela,a nawet zgryźliwy Jacek zmienia się na lepszego.
Lekka,ciepła powieść...

W tym tomie z serii Uśmiech losu, Feliks bezdomny włóczęga trafia do biblioteki, gdzie zainteresował go sąsiedzki tzw. Bank czasu. Tutaj go zauważono i potraktowano jako człowieka.
Helena po wyznaniu rodzinnej tajemnicy jest wzburzona. „Nic już nie miało być takie, jak przedtem.” Potrzebuje ona czasu, by poukładać swój świat na nowo, zacząć nowy rozdział, nie oglądając się...

Jako kontynuację dwóch pierwszych części powieść należy przeczytać. Ciekawe, zaskakujące zakończenie. Jako powieść obyczajowa może momentami wydawać się żmudna, ale parę dodatkowych wątkóww i niemożliwe do przewidzenia zakończenie, sprawiają, ze sagę niewątpliwie chce się dokończyć. Powieść pozostawia w czytelniku jedynie przyjemne odczucia.

Trzecia część opowieści o mieszkańcach kamienicy na krakowskich Dębinkach, którzy zmieniają swe życie chcąc spełniać dobre uczynki.. Pogodna opowieść, która jednocześnie skłania do przemyśleń, czy może my sami nie powinniśmy rozejrzeć się wokół, bo może ktoś potrzebuje pomocy, uśmiechu lub dobrego słowa 🌹

Zdecydowanie najlepsza z serii Uśmiech Losu.
Warto dla niej przeczytać dwie pierwsze części 😉

Kolejna książka z mojego ulubionego cyklu zostaje przeze mnie zaliczona do udanych. Jestem pod wrażeniem , że autorka stworzyła tak niesamowitą historię i wspaniałych bohaterów. To pozytywna, ciepła powieść, która potrafi wnieść wiarę w ludzi i optymizm u każdego czytelnika. Jestem bardzo zachwycony.
Polecam

Ta powieść jest taka magiczna,tyle tu dobrych ludzi.Nawet Jacek został dobrym.Ladnue sadzili ogród.Piesek był fajny,miał takie ładne łapki i nosek Przepiękna powieść

Najlepsza część cyklu. Nareszcie coś drgnęło w akcji. Dialogi bohaterów są mniej sztuczne. Czyta się zatem zdecydowanie szybciej i z zainteresowaniem. Po drugim tomie chciałam porzucić czytanie, ale zdecydowałam jednak dać szansę autorce, bo sam pomysł na książkę uważam za dobry.

Galeria różnych postaci i ich losów. Ciekawe, warte przypomnienia spostrzeżenia narratora,...

Super książka .... Polecam całą serię ......

Dyskusje

• 2019