Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.20 zł

Szczęście na wyciągnięcie ręki

Patronat LC
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Uśmiech losu (tom 3) literatura piękna
Filia
literatura polska
Uśmiech losu (tom 3)
literatura piękna
literatura polska

Do ostatniej linijki, do ostatniego słowa - niezwykle wciągająca historia mieszkańców jednej kamienicy. Wszystkie trzy kolejne części czytałam z zapartym tchem. Cudowna historia.

Najlepsza część z całej serii. Zżyłam się z bohaterami i ciężko jest mi się z nimi rozstać. Wyjaśnia się historia Sary Mincer oraz tajemniczego dobroczyńcy. Przyznam szczerze, że nie domyślałam się w ogóle i za to ogromny plus! Uwielbiam historię, które mnie zaskakuja. Ta książka przywraca wiarę w ludzi :)

Och. Wiele można by było napisać o tej książce i o całej serii "Uśmiech losu", jednak ostatnia część jest zdecydowanie najlepsza choć nie da się tego stwierdzić nie czytając całości.
Wzbudziła we mnie mnóstwo uczuć mimo iż czytając wydaje się być jedynie zwykłą opowieścią obyczajową. W rzeczywistości ma swoje przesłanie, które niestety nie wszyscy bedą mogli dostrzec, ale i...

Ostatnia część "Uśmiechu losu". Ileż historii kryją ludzkie losy... Nawet ludzie postrzegani jako źli potrafią się nagle przemienić w dobrych. I do nich los zaczyna się uśmiechać. Ukochanego odnajduje Felicja a Zuza i Miranda też znajdują swoje "polówki". Wagabunda Feliks ma wreszcie swoje miejsce na ziemi i cieszy się z odzyskanej córki. Losy Sary Mincer zostają wyjaśnione...

Na półkach: , , , ,

To już niestety ostatnia część o życiu mieszkańców Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą. Wszystko zaczyna się układać- do mieszkańców dołącza "bezdomny" Pan Feliks-złota rączka i Pan dobra rada,Lena otwiera swoją mydlarnię i poznaje ojca,ogród nabiera barw, wyjaśnia się sprawa Sary i tajemniczego właściciela,a nawet zgryźliwy Jacek zmienia się na lepszego.
Lekka,ciepła powieść...

W tym tomie z serii Uśmiech losu, Feliks bezdomny włóczęga trafia do biblioteki, gdzie zainteresował go sąsiedzki tzw. Bank czasu. Tutaj go zauważono i potraktowano jako człowieka.
Helena po wyznaniu rodzinnej tajemnicy jest wzburzona. „Nic już nie miało być takie, jak przedtem.” Potrzebuje ona czasu, by poukładać swój świat na nowo, zacząć nowy rozdział, nie oglądając się...

Jako kontynuację dwóch pierwszych części powieść należy przeczytać. Ciekawe, zaskakujące zakończenie. Jako powieść obyczajowa może momentami wydawać się żmudna, ale parę dodatkowych wątkóww i niemożliwe do przewidzenia zakończenie, sprawiają, ze sagę niewątpliwie chce się dokończyć. Powieść pozostawia w czytelniku jedynie przyjemne odczucia.

Trzecia część opowieści o mieszkańcach kamienicy na krakowskich Dębinkach, którzy zmieniają swe życie chcąc spełniać dobre uczynki.. Pogodna opowieść, która jednocześnie skłania do przemyśleń, czy może my sami nie powinniśmy rozejrzeć się wokół, bo może ktoś potrzebuje pomocy, uśmiechu lub dobrego słowa 🌹

Zdecydowanie najlepsza z serii Uśmiech Losu.
Warto dla niej przeczytać dwie pierwsze części 😉

Kolejna książka z mojego ulubionego cyklu zostaje przeze mnie zaliczona do udanych. Jestem pod wrażeniem , że autorka stworzyła tak niesamowitą historię i wspaniałych bohaterów. To pozytywna, ciepła powieść, która potrafi wnieść wiarę w ludzi i optymizm u każdego czytelnika. Jestem bardzo zachwycony.
Polecam

• 2019