Szczęście na wyciągnięcie ręki

Okładka książki Szczęście na wyciągnięcie ręki Agnieszka Krawczyk Patronat LC
Okładka książki Szczęście na wyciągnięcie ręki
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Uśmiech losu (tom 3) literatura piękna
literatura piękna
literatura polska

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Na półkach: , , , ,

Ciepła i bardzo klimatyczna książka. Chciałoby się żyć wśród takich sympatycznych, bardzo serdecznych sąsiadów, jacy są w niej przedstawieni.
Tajemnica własności kamienicy wyjaśniła się.
Dla mnie była zaskoczeniem.
Cały cykl jest warty polecenia... wycisza i uspokaja.

Tajemnica własności kamienicy wyjaśniła się.
Dla mnie była zaskoczeniem.
Cały cykl jest warty polecenia... wycisza i uspokaja.

Książka ciepła, klimatyczna, chwytająca za serce. Bohaterowie z którymi aż żal się rozstać. Cenne inicjatywy społeczne i pomysły na jednoczenie się ludzi na których śmiało można się wzorować co jest szczególnie ważne w czasach pandemii. Zachęca do przekroczenia sfery komfortu. Właśnie w takim świecie chcę żyć wśród przyjaciół i pomocnych ludzi.

Ostatnia część serii "Uśmiech losu" i wielka szkoda, że to już koniec....

Ostatnia część serii "Uśmiech losu" i wielka szkoda, że to już koniec....

Tom 3
Gdyby porównać tę książkę do jej poprzedniczek, nie różnią się one właściwie niczym. Uczynki przede wszystkim, a w tle powolne docieranie się sąsiadków – jednym zajmuje to mniej, innym więcej czasu. I te niesamowite zrządzenia losu, w które nie sposób uwierzyć.
Na uwagę zasługuje również wątek spadkobiercy, którego tożsamość wciąż budziła wiele domysłów.
Szybko przeczytana, jest odprężająca.

Tom 3
Szybko...

Do ostatniej linijki, do ostatniego słowa - niezwykle wciągająca historia mieszkańców jednej kamienicy. Wszystkie trzy kolejne części czytałam z zapartym tchem. Cudowna historia.

Najlepsza część z całej serii. Zżyłam się z bohaterami i ciężko jest mi się z nimi rozstać. Wyjaśnia się historia Sary Mincer oraz tajemniczego dobroczyńcy. Przyznam szczerze, że nie domyślałam się w ogóle i za to ogromny plus! Uwielbiam historię, które mnie zaskakuja. Ta książka przywraca wiarę w ludzi :)

Och. Wiele można by było napisać o tej książce i o całej serii "Uśmiech losu", jednak ostatnia część jest zdecydowanie najlepsza choć nie da się tego stwierdzić nie czytając całości.
Wzbudziła we mnie mnóstwo uczuć mimo iż czytając wydaje się być jedynie zwykłą opowieścią obyczajową. W rzeczywistości ma swoje przesłanie, które niestety nie wszyscy bedą mogli dostrzec, ale i o takich też jest ta pozycja a i dla takich też jest nadzieja:)

Książka napisana jest niezwykle lekko choć zawiera w sobie mnóstwo wątków licznych bohaterów (...)
Cieszę się że mogłam przeżyć życie bohaterów razem z nimi. Tak-razem z nimi. Bo Książka jest tak pięknie napisana, że czuje się jakby było się jednym z mieszkańców Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą.
Autorka pięknie pokazała różnorodność charakterów każdego bohatera, umiejętnie zaznaczając że każdy z natury jest dobry lecz życie i doświadczenia, nierzadko przykre i smutne, warunkują funkcjonowanie ludzi w społeczeństwie i odciskają piętno na ich relacjach międzyludzkich.

Cała seria została według mnie doskonale przemyślana i jest jedną z tych przy, których nie umiem ubrać w słowa mojego podziwu dla fantazji twórczej pisarza.
W tym przypadku stworzenia indywidualnych historii niemałej grupki ludzi i przeplecenia ich ze sobą tak aby tworzyły jedną wspólną i spójną historię z myślą przewodnią jaką jest tworzenie i dawanie dobra przy jednoczesnym wspomnieniu czasów słusznie minionej wojny i jej dalekosiężnych skutków (...)

Na półkach: , , , ,

Książka bardzo dobra. Mądra a zarazem lekka w odbiorze. Niosąca ze sobą przesłanie, morał, naukę. Coś bardzo ważnego a jednocześnie prostego. DOBRE UCZYNKI WRACAJĄ.

Wspaniałe zakończenie jednej z moich ulubionych serii :). W tej części wszystko się wyjaśnia i tworzy świetną całość. Bardzo polecam wam tą całą serię Uśmiech Losu.

Tutaj wszystko się wyjaśnia okazuje się że Sara Mincer to tak naprawdę Klara Pieniążkiewicz po wojnie wróciła do Polski pod zmienionym imieniem i nazwiskiem a w ideii dobrych uczynków wcale nie chodziło o szukanie pomysłów na dobry uczynek tylko o to żeby po prostu stać się lepszym. Saga uśmiech losu bardzo mi się podobała i na pewno jeszcze do niej wrócę.

Agnieszka Krawczyk Szczęście na wyciągnięcie ręki Zobacz więcej